Skuteczne krople na pchły dla kota – Ranking kwiecień 2024

Skuteczne krople na pchły eliminują te pasożyty już po kilku godzinach od aplikacji, nie wywołują alergii, a przy tym zabezpieczają zwierzaka na długie tygodnie. Zachodzisz w głowę, jakie krople na pchły dla kota kupić – te marki Frontline, Fiprex czy Advantage? Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszy produkt z najnowszego rankingu kropli na pchły dla kotów na kwiecień 2024 roku! Razem z ekspertem z Kotomania.pl porównujemy 5 najlepszych kropli typu spot-on. Na dodatek wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Objaśniamy, jaki skład jest najskuteczniejszy! Wyjaśniamy jak dopasować preparat do konkretnego osobnika. Przeczytaj jakie krople na pchły wybrać w 2024 roku!

Skuteczne krople na pchły dla kota w rankingu na kwiecień 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceKrople na pchły dla kota ADVANTAGE10/10
2 miejsceKrople na pchły dla kota FIPREX9,9/10
3 miejsceKrople na pchły dla kota FRONTLINE9,9/10
4 miejsceKrople na pchły dla kota VIRBAC Effipro9,8/10
5 miejsceKrople na pchły dla kota FYPRYST9,7/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Najlepsze krople spot-on na pchły dla kota wg eksperta z Kotomania.pl

Krople na pchły dla kota ADVANTAGE

Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych kropli na pchły zajmują Advantage od Bayer. Jest to zestaw składający się z 3 pipetek. Jedna pipetka wykazuje efektywne działanie w postaci zwalczania pcheł oraz ich odstraszania na okres 4 tygodni. Preparat wystarczy zaaplikować na skórę kota w okolicach karku oraz na grzbiet. W składzie kropli na pchły dla kota Advantage znajduje się Imidakloprid. Warto wspomnieć, że od 98 do 100% pcheł ginie już w pierwszej dobie od zastosowania tego preparatu! Co więcej, jedna pipetka chroni kota przed ponowną inwazją na 4 tygodnie. Na zakończenie dodajmy, że krople spot-on dla kotów Advantage zaliczane są do najlepszych środków do odstraszania pcheł. Krople dedykowane są jako element leczenia Alergicznego Pchelego Zapalaenia Skóry u kotów. Poza tym występują w dwóch wersjach – dla kotów o masie ciała do 4 kg, jak również kotów większych, których waga wynosi więcej niż 4 kg.

Krople na pchły dla kota FIPREX

Kolejne miejsce w naszym rankingu na kwiecień 2024 roku zajmują krople na pchły dla kota Fiprex. W składzie produktu znalazł się fipronil, który skutecznie eliminuje pchły z rodziny Ctenocephalides spp., jak również zabezpiecza ciało mruczka na okres aż do 8 tygodni! Co więcej, fipronil wykazuje szersze działanie – zaliczany jest również do płynów stosowany w kroplach na kleszcze. Środek przyjmuje postać pipetek do zakrapiania na skórę. W trakcie aplikacji wystarczy zakropić skórę kota w okolicach karku. Na zakończenie dodajmy, że prezentowane krople spot-on przystosowane zostały dla dorosłych kotów, jak również kociąt, które ukończyły 8 tygodni lub ich masa ciała jest większa niż 1 kg.

Krople na pchły dla kota FRONTLINE

Wśród najlepszych kropli na pchły dla kotów na kwiecień 2024 roku znalazły się również te marki Frontline. Jest to preparat do zakrapiania na skórę (w miejscu kłębu). W recepturze prezentowanych kropli znajduje się fipronil, który zabija pchły już w ciągu 24 godzin po aplikacji. Na dodatek środek zabezpiecza ciało kota przed ponowną inwazją tych pasożytów zewnętrznych – ochrona trwa aż 5 tygodni! Na dodatek są to krople typu spot-on dla kotów, które dedykowane są do walki z Alergicznym Pchlim Zapaleniem Skóry u kotów (APZS). Warto wspomnieć, że po aplikacji kropli Frontline na ciało kota następuje przenikanie środka do naturalnej warstwy tłuszczowej pupila. Po czym tworzy się bariera, która zabezpiecza i odstrasza pasożyty zewnętrzne na długie tygodnie!

Krople na pchły dla kota VIRBAC Effipro

Krople na pchły dla kota Virbac Effipro zajmują następne miejsce w naszym porównaniu. W składzie tego środka insektobójczego znalazł się fipronil, który efektywnie zwalcza i odstrasza pchły z rodziny Ctenocephalides spp. Poza tym preparat wykazuje działanie na kleszcze. Warto wspomnieć, że krople spot-on Virbac Effipro zapewniają ochronę na 5 tygodni przed ponowną inwazją pcheł. Po tym czasie należy zaaplikować kolejną dawkę preparatu. Produkt przyjmuje postać pipetek do nakrapiania na skórę kota. Dodajmy, że zwalczanie pcheł następuje już w ciągu 48 godzin od zastosowania preparatu na ciele zwierzaka. Dodatkowo Virbac Effipro stosowany jest do leczenia APZS.

Krople na pchły dla kota FYPRYST

Nasz ranking kropli spot-on na pchły dla kotów zamyka produkt marki Fypryst. Preparat wykazuje szerokie działanie na pasożyty zewnętrzne, w tym pchły. W składzie znalazł się fipronil, który efektywnie zwalcza pchły, jak również chroni kota przez 5 tygodni przed ponowną inwazją. Poza tym preparat wykazuje działanie na wszoły oraz kleszcze. Dedykowany jest dla kotów dorosłych, jak również rosnących kociąt po ukończeniu 8 tygodnia życia. Krople na pchły dla kota Fypryst należy aplikować bezpośrednio na skórę w okolicach karku oraz na grzbiecie.

Jakie krople dla kota na pchły kupić?

Nie wiesz jakie skuteczne krople na pchły kupić dla swojego kota, tak aby nie tylko zwalczały te pasożyty zewnętrzne, ale również zabezpieczały zwierzaka na długie tygodnie przed ponowną inwazją? W poradniku zakupowym, który znajdziesz poniżej, wskazujemy w 4 prostych krokach jak dobrać te najlepsze krople typu spot-on dla mruczka. Wyjaśniamy, na jaki skład się zdecydować. Radzimy jakich składników unikać. Naświetlamy, w jaki sposób dopasować roztwór, który chroni kota przed pchłami, do konkretnego osobnika. Zobacz jakie krople przeciwpchelne dla kota wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Jaki skład mają dobre krople na pchły dla kota?

W pierwszym kroku zwróć uwagę na skład roztworu do nakrapiania dla kotów na pchły. Od substancji czynnej, która znajduje się w pipecie, zależy szybkość oraz efektywność działania tego środka. Co więcej, od ilości składnika zależny jest czas działania kropli na te pasożyty zewnętrzne. Obecnie w sklepach zoologicznych spotkasz się z preparatami na pchły dla kota w postaci kropli, które w składzie mają:

 • fipronil,
 • imidaklopryd,
 • metopren,
 • flumetrynę.

Każdy z powyższych substancji wykazuje się skutecznością działania, tym samym po aplikacji dochodzi do zabijania pcheł. Na dodatek substancje te zabezpieczają kota na od 4 tygodni do 5 tygodni przed ponowną inwazją pcheł. Warto podkreślić, że każdy z powyższych składników wykazuje się podobnym działaniem.

Jakiego składu unikać?

W przypadku kotów należy zwrócić uwagę na obecność składników w recepturze preparatu typu spot-on, który może zagrażać zdrowiu i życiu kota. Taką substancją jest permetryna, którą znajdziesz w środkach przeciw pchłom i kleszczom dla psów. Warto dodać, że jest to toksyczny środek dla mruczków. Tym samym unikaj wszystkich kropli, które mają właśnie ten składnik w swojej formule. Co więcej, jeśli posiadasz też psa to w takiej sytuacji, należy wybierać krople dla obu gatunków zwierząt, które w składzie nie mają permetryny. Innym sposobem jest odseparowanie od siebie na kilka dni czworonogów.

Jak dopasować krople przeciwko pchłom do pupila?

W następnym kroku warto dopasować krople na pchły u kota do konkretnego osobnika. W tym celu należy wziąć pod uwagę jego wiek, jak również wagę. Zastanawiasz się jak to zrobić? Zobacz poniżej, w jaki sposób dobrać specjalne krople spot-on na pchły do wieku oraz wielkości kota!

W jaki sposób dobrać krople na pchły do wieku kota?

Wybierając najlepszy środek na pchły dla kota w postaci kropli do zakrapiania na sierść, należy dopasować preparat do wieku zwierzaka. Większość tego typu produktów do zwalczania insektów przystosowana jest do stosowania dla kotów dorosłych oraz kociąt, które mają przynajmniej 8 tygodni. Pamiętaj, aby nie stosować płynu na pchły dla kota w postaci kropli u osobników, które nie osiągnęły zalecanego wieku!

Krople spot-on a wielkość mruczka

W trakcie zakupu kropli dla swojego czworonoga koniecznie dopasuj je do jego wagi. Miej na uwadze, że prawidłowe dobranie środka nie tylko efektywnie wyeliminuje pchły na skórze kota, ale również zapewni skuteczną ochronę przed ukąszeniami i ponowną inwazją tych pasożytów na okres nawet 5 tygodni. Wśród wszystkich tego typu preparatów spotkasz się z kroplami, które przystosowane zostały dla kotów o wadze:

 • do 4 kg,
 • powyżej 4 kg.

Oczywiście dopasowanie zależne jest od masy ciała konkretnego osobnika.

Jaki efekt zapewniają krople przeciw pchłom dla kota?

Dobre krople na pchły dla kotów nie tylko zwalczają te pasożyty zewnętrzne już w ciągu 48 godzin po pierwszej aplikacji. Oprócz tego najlepsze preparaty:

 • są bezpieczne dla samych kotów, innych zwierząt i domowników;
 • eliminują świąd i są elementem wspomagającym walkę z Alergicznym Pchlim Zapaleniem Skóry (APZS);
 • mają szerokie działanie, mianowicie są to krople na pchły i kleszcze dla kota;
 • po aplikacji bezpośrednio na skórę zapewniają ochronę przed pchłami przez okres przynajmniej 4 tygodni;
 • eliminują larwy i jaja pcheł.

Ile trzeba przeznaczyć na skuteczne krople spot-on dla kota na pchły?

Wśród wszystkich kropli przeciw pchłom dla kotów spotkasz się z produktami tanimi, jak i drogimi. Cena za tego typu produkty waha się od 10 do 60 zł. Warto wspomnieć, że kwota zależna jest od:

 • substancji czynnej,
 • dawki,
 • marki,
 • ilości pipetek w zestawie.

Fiprex, Advantage czy Frontline – z jakiej marki kupić krople dla swojego kota?

Wybierając skuteczne krople spot-on na pchły do zakrapiania na sierść kota, do wyboru masz preparaty od przeróżnych marek. Jednak na jakie się zdecydować, aby nie tylko były skuteczne, ale również bezpieczne dla mruczka? Do najlepszych kropli na pchły dla kotów zaliczamy te marki:

 • Advantage,
 • Frontline,
 • Fiprex,
 • Virbac Effipro.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy krople na pchły dla kotów działają także przeciw kleszczom?

Działanie kropli na pchły dla kotów, zależne jest od substancji czynnych, które znajdują się w składzie preparatu. Warto jednak podkreślić, że większość tego typu produktów to krople przeciw pchłom i kleszczom. Wykazują one szerokie działanie – efektywnie eliminują kleszcze i pchły, jak również zabezpieczają mruczka na przynajmniej 4 tygodnie.

Jak aplikować krople przeciw pchłom dla kotów?

Krople spot on na pchły dla kota należy aplikować pomiędzy łopatkami zwierzaka (w okolicach kłębu). Dla jeszcze lepszego działania warto dodatkowo rozprowadzić preparat po grzbiecie zwierzaka. Pamiętaj, aby przez jakiś czas pilnować mruczka, aby nie zlizywał preparatu ze swojej sierści. W tym celu możesz zakupić specjalny kołnierz, który uniemożliwi czyszczenie futerka.

Po jakim czasie giną pchły po aplikacji kropli?

Większość kropli na pchły dla kotów eliminuje te ektopasożyty ze skóry zwierzaka po 24-48 godzin od pierwszej aplikacji. Oczywiście działanie zależne jest od substancji aktywnej, która znajduje się w składzie produktu, jak również od dawki.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *