Odkurzacz pionowy do sierści – Ranking kwiecień 2024

Stoisz przed wyborem dobrego odkurzacza pionowego do sierści, jednak kompletnie nie wiesz, na jaki się zdecydować? Dumasz, który wybrać – ten marki Dyson, Tefal czy Philips? Z funkcją mycia podłóg na mokro czy bez tego udogodnienia. Zobacz poniższy ranking najlepszych odkurzaczy pionowych do sierści na kwiecień 2024 roku! W zestawieniu znajdziesz 7 urządzeń polecanych przez właścicieli zwierząt, jak i samych ekspertów! Na dodatek wskazujemy, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru. Tym samy podpowiadamy jak dopasować, moc, pojemność zbiornika czy napięcie akumulatora. Wyjaśniamy jak dobrać czas pracy w dobrym sprzęcie! Przeczytaj jaki odkurzacz pionowy do sierści wybrać i kupić w 2024 roku!

Ranking odkurzaczy pionowych do sierści – najlepsze na kwiecień 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceOdkurzacz pionowy do sierści TEFAL X-Force Flex 15.60 Animal TY99F110/10
2 miejsceOdkurzacz pionowy do sierści DYSON V12 Detect Slim Absolute9,9/10
3 miejsceOdkurzacz pionowy do sierści DREAME V119,7/10
4 miejsceOdkurzacz pionowy do sierści SAMSUNG VS20T7532T1 Jet 75 Pet9,6/10
5 miejsceOdkurzacz pionowy do sierści BOSCH Unlimited 7 BCS711XXL9,6/10
6 miejsceOdkurzacz pionowy do sierści PHILIPS AquaTrio XW9383/019,5/10
7 miejsceOdkurzacz pionowy do sierści TEFAL X-pert 6.60 Animal Kit TY68789,4/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Wytypowane, najlepsze odkurzacze pionowe do sierści przez Kotomania.pl

Odkurzacz pionowy do sierści TEFAL X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1

Bez wątpienia najlepszym na rynku odkurzaczem pionowym do sierści zwierząt jest Tefal X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1. Na wstępie warto wspomnieć o maksymalnej mocy tego urządzenia, która wynosi 550 W, z kolei moc ssania to 230 AW. Jego największą zaletą jest zwrotność, bogate wyposażenie, jak również rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Urządzenie wyposażone zostało w zbiornik o pojemności aż 900 ml, do którego trafiają wszelkie zanieczyszczenia w postaci kurzu, okruszków, sierści czy włosów. Dodajmy, że prezentowany model posiada w swojej konstrukcji przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, z którego pomocą ustawisz wszystkie najważniejsze parametry. Warto wspomnieć, że Tefal X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1WO oddaje do dyspozycji użytkownika aż 5 trybów działania. Co więcej, posiada pojemny akumulator, który w pełni naładowany pozwala ciągle odkurzać nawet przez 80 minut.

Warto wspomnieć o czasie ładowania baterii, która w tym sprzęcie wynosi 180 min. Kolejnym atutem jest zabezpieczenie przed przeładowaniem, jak również technologia Flexi, która to umożliwia wygodne sprzątanie w trudno dostępnych miejscach bez konieczności schylania. Następnym plusem tego odkurzacza pionowego do sierści kota lub psa jest możliwość zmiany na odkurzacz ręczny. Warto wspomnieć, że w wyposażeniu znajduje się specjalna szczotka do zbierania włosia zwierzaków. Poza tym w zestawie znajduje się szczotka elektryczna z podświetleniem, szczelinówka, elektryczna rura, Mini Turboszczotka, jak również dwie nasadki – jedna z włosiem miękkim, z kolei druga z włosiem twardym. Na dodatek w komplecie znajduje się stacja dokująca, 2 filtry oraz ściereczki z mikrofibry.

Odkurzacz pionowy do sierści DYSON V12 Detect Slim Absolute

Wśród najlepszych odkurzaczy do sierści w formie bezprzewodowej znalazł się Dyson V12 Detect Slim Absolute. Jest to urządzenie, które posiada wiele pozytywnych opinii wśród zadowolonych użytkowników. Sprzęt wyposażony został w akumulator o napięciu 29,4 V, który to zapewnia wysoką moc ssania. Na dodatek urządzenie jest w stanie pracować przez 60 minut na pełnej baterii. Z kolei czas ładowania wynosi 4 godziny. Dyson V12 Detect Slim Absolute wyróżnia się niską wagą, co umożliwia wygodne sprzątanie pomieszczeń. Poziom hałasu tego sprzętu AGD wynosi 76 dB. Urządzenie wyposażone zostało w wyświetlacz zlokalizowany przy rączce, który to wskazuje parametry odkurzania. Dodajmy, że to kompaktowe urządzenie nie zabiera zbyt dużo miejsca, a przy tym bardzo dokładnie zbiera sierść zwierząt. Świetnym udogodnieniem jest podświetlana szczotka, która uwidacznia wszelkie zabrudzenia i nieczystości w trakcie odkurzania. Dzięki temu masz jeszcze większą kontrolę w trakcie sprzątania. Prezentowany pionowy odkurzacz zbierający sierść posiada w swojej konstrukcji czujnik piezoelektryczny, który w czasie rzeczywistym zlicza i mierzy cząsteczki kurzu, który to znajduje się w pomieszczeniu.

Następną świetną technologią jest inteligentne dostosowywanie mocy ssania do poziomu zabrudzenia. Warto wspomnieć, że właśnie ten model wyposażony został w silnik Dyson Hyperdymium, który odpowiada za wytworzenie wysokiej mocy ssania, co przekłada się na jeszcze dokładniejsze odkurzanie paneli, parkietów, wykładzin, dywanów, tapicerek czy legowiska. Poza tym odkurzacz pionowy Dyson wyposażony został w technologię przeciw zaplątywaniu się sierści psa czy kota, nową elektroszczotkę Motorbar, Mini elektroszczotkę, zaawansowaną filtrację, 3 tryby mocy ssania, jak również odłączany odkurzacz ręczny.

Odkurzacz pionowy do sierści DREAME V11

Poszukujesz dobrego, a przy tym stosunkowo taniego odkurzacza pionowego do sprzątania wypadającej sierści u zwierząt? Kolejnym świetnym wyborem jest Dreame V11, który zajmuje następne miejsce w naszym porównaniu na 2024 rok. Urządzenie wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Największą zaletą tego modelu jest długi czas pracy, który wynosi aż 90 minut. Tymczasem czas ładowania to 4 godziny. Dodajmy, że jest to możliwe dzięki pojemnemu akumulatorowi o napięciu 25,2 V. Producent wyposażył odkurzacz pionowy Dreame V11 w pojemnik 500 ml, do którego trafiają wszelkie zanieczyszczenia z podłóg, takie jak kurz, sierść, włosy, okruszki itp.

Na dodatek odkurzacz Dreame V11 uzupełniony został o przejrzysty wyświetlacz OLED, który wskazuje najważniejsze informacje, które to dotyczą pracy tego sprzętu AGD. Następnym atutem jest niski poziom hałasu 73 dB, dzięki czemu głośność urządzenia nie wywiera aż tak negatywnego wpływu na domowników, dzieci i zwierzęta znajdujące się w pobliżu. Moc ssania w tym modelu wynosi 140 AW. Na dodatek ten bezprzewodowy odkurzacz do sierści wyposażony został w bezszczotkowy silnik, który zapewnia wydajną, a przy tym cichą pracę. Odkurzacz wyposażony został w zaawansowany system chłodzenia, 12-stożkowy cyklonowy system filtracji, jak również elektroszczotkę.

Odkurzacz pionowy do sierści SAMSUNG VS20T7532T1 Jet 75 Pet

Samsung  VS20T7532T1 Jet 75 Pet to kolejny odkurzacz bezprzewodowy, który sprawdzi się do domu lub mieszkania ze zwierzakiem z intensywnie wypadającą sierścią. Prezentowany model wyposażony został w akumulator o napięciu 21,9 V, który zapewnia pracę na 60 minut. Warto wspomnieć o czasie ładowania, który w tym modelu wynosi 3,5 godziny. Co więcej, producent udziela 10-letniej gwarancji na silnik Digital Inverter, którego moc wynosi 550 W! Urządzenie wyróżnia się całkiem wysoką mocą ssania, co przekłada się na znacznie lepszą efektywność w trakcie odkurzania przeróżnych podłóg. Poziom hałasu w tym modelu wynosi 86 dB, tymczasem waga to 2,8 kg. Do plusów odkurzacza pionowego do sierści Samsung VS20T7532T1 Jet 75 Pet można zaliczyć pojemny zbiornik 800 ml na sierść, kurz, brud, włosy i inne zanieczyszczenia. Dzięki tak dużej pojemności nie musisz każdorazowo opróżniać zbiornika po pojedynczym odkurzaniu.

Kolejnym udogodnieniem jest zaawansowany system filtracji, który wyłapuje do 99,99% pyłków, alergenów i roztoczy, które unoszą się w trakcie odkurzania powierzchni, w której przebywa kot lub inny zwierzak domowy. Warto wspomnieć, że producent uzupełnił ten sprzęt w elektroszczotkę Turbo Action, która dedykowana jest szczególnie do parkietów, jak i dywanów. W zestawie znajduje się stacja dokująca, którą możesz zamontować do ściany. Na zakończenie warto wspomnieć, że w komplecie znajduje się Mini elektroszczotka, szczelinówka, szczotka z miękkim włosiem, jak również elastyczna końcówka, dzięki której możesz odkurzać trudno dostępne miejsca w swoim domu. Prezentowany model posiada wyświetlacz elektroniczny na swojej obudowie.

Odkurzacz pionowy do sierści BOSCH Unlimited 7 BCS711XXL

Kolejne miejsce w rankingu polecanych odkurzaczy pionowych do sierści zajmuje Bosch Unlimited 7 BCS711XXL, który jest w stanie wytworzyć 66000 obrotów na minutę, co przekłada się na precyzję w trakcie odkurzania. Czas pracy w tym modelu wynosi 40 minut, z kolei czas ładowania urządzenia to 270 minut. Wyposażony został w wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy, którego pojemność wynosi 3000 mAh. Waga tego urządzenia wynosi 2,9 kg, z kolei poziom hałasu to 82 dB. W swoim wyposażeniu posiada zaawansowany filtr antyalergiczny łatwo czyszczący, który wyłapuje wszelkie cząsteczki pyłu, kurzu i alergeny, których poziom jest duży zwłaszcza w domu, w którym mieszkają zwierzęta. Kolejnym atutem jest przystosowana do zbierania sierści szczotka. Produkt wyposażony został w elektroszczotkę AllFloor DynamicPower Brush z podświetleniem LED. Efekt? Jeszcze dokładniejsze sprzątanie podłóg twardych, dzięki lepszej widoczności sierści, kurzu czy innych zanieczyszczeń.

Na dodatek ten model posiada pojemnik 300 ml, do którego trafiają wszelkie zabrudzenia z podłogi. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest zginane kolanko Flex, które dedykowane jest zwłaszcza do odkurzania pod meblami. Warto wspomnieć, że odkurzacz pionowy Bosch Unlimited 7 BCS711XXL uzupełniony został o tryb auto, który automatycznie dostosowuje moc do rodzaju powierzchni oraz zabrudzenia. Nie można pominąć informacji o silniku bezszczotkowym TurboSpin, który to zapewnia wydajną pracę na długie lata!

Odkurzacz pionowy do sierści PHILIPS AquaTrio XW9383/01

Ranking najlepszych odkurzaczy pionowych do sierści zawiera również ten marki Philips AquaTrio XW9383/01. Największym atutem tego urządzenia jest funkcjonalność, bogate wyposażenie, jak również możliwość nie tylko odkurzania, ale mycia podłóg na mokro. Warto wspomnieć, że właśnie ten model został wyposażony w podświetlenie LED, które jeszcze lepiej uwidacznia wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na podłodze twardej. Co więcej, konstrukcja tego pionowego odkurzacza została tak przystosowana, że w moment zmienisz go na ręczny odkurzacz, z którego użyciem wysprzątasz meble, tapicerki czy legowisko zwierzaka. Producent wyposażył urządzenie Philips AquaTrio XW9383/01 w funkcję autoczyszczenia. Co to jest? Po odłożeniu odkurzacza do stacji dokującej 2w1 urządzenie automatycznie oczyści wnętrze i szczotki w zaledwie 4 minuty!

W zestawie znajduje się innowacyjna nasadka z technologią AquaSpin, która jednocześnie odkurza i ściera podłogi na mokro. Na dodatek producent zastosował w tym urządzeniu technologię PowerBrush w szczotkach z mikrofibry, system Aqua Diffusion, kolorowy wyświetlacz, jak również możliwość ustawienia stopnia dozowania. W zestawie z odkurzaczem pionowym do sierści Philips AquaTrio XW9383/01 znajduje się m.in. mini elektroszczotka, długa szczelinówka, płyn do mycia podłóg, jak również wymienny akumulator.

Odkurzacz pionowy do sierści TEFAL X-pert 6.60 Animal Kit TY6878

Tefal X-pert 6.60 Animal Kit TY6878 to kolejna propozycja w rankingu na kwiecień 2024 roku. Urządzenie zostało przystosowane do sprzątania sierści zwierząt. Podkreślmy, że odkurzacz pionowy dedykowany jest szczególnie dla właścicieli pupili. Urządzenie wyposażone zostało w akumulator o napięciu 18 V. Czas pracy w tym odkurzaczu wynosi 45 minut. Na dodatek w swojej konstrukcji posiada zbiornik o pojemności 500 ml. Dużym atutem jest stosunkowo niska cena w porównaniu do innych modeli dostępnych na rynku. Kolejnym plusem jest niska waga 2,5 kg, co przekłada się na zwrotność oraz wygodę w trakcie odkurzania nawet tych trudno dostępnych powierzchni. Jest to odkurzacz pionowy do sierści 3w1, który uzupełniony został w elektroszczotkę z podświetleniem LED.

Na dodatek w swojej konstrukcji posiada wymienną baterię litowo-jonową. Prezentowany model został przystosowany do odkurzania ręcznego, dzięki odpinanym elementom. Czas ładowania baterii w tym modelu wynosi 4 godziny. W zestawie znajduje się Mini elektroszczotka, 2 szczotki EasyBrush, szczelinówka, jak i miękka szczotka do czyszczenia tkanin. Poziom hałasu w odkurzaczu pionowym do sierści Tefal X-pert 6.60 Animal Kit TY6878 wynosi 86 dB.

Jaki pionowy odkurzacz do sierści zwierząt kupić?

Dobry odkurzacz pionowy do sprzątania sierści zwierząt to urządzenie z dużą mocą, wieloma funkcjami i akcesoriami, a przy tym ma akceptowalną cenę. Nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Dla ułatwienia Twojego wyboru wyjaśniamy jak dopasować takie parametry jak moc ssania, system filtracji, czas pracy czy poziom hałasu. Radzimy, czy warto kupić bezprzewodowy odkurzacz z trybem mycia na mokro, czy bez tej funkcji? Doradzamy jakie szczotki powinien mieć polecany model, tak aby efektywnie sprzątał sierść psa lub kota. Przeczytaj jak wybrać najlepszy odkurzacz pionowy do sierści, tak aby nie przepłacić a kupić porządne urządzenie!

Jaką moc ma dobry odkurzacz pionowy do sierści?

Najważniejszym parametrem w trakcie zakupu odkurzacza pionowego do zbierania sierści kotów lub innych zwierząt domowych jest moc ssania. Warto dodać, że od wartości tego parametru zależna jest siła ssania. Wartość mocy ssania podawana jest w paskalach (Pa). Wraz ze wzrostem tego parametru rośnie dokładność w trakcie usuwania sierści, błota, kurzu i innych zanieczyszczeń, które zlokalizowane są na podłodze twardej, jak i na dywanach czy tapicerkach. 

W przypadku zakupu dobrego odkurzacza pionowego do sierści zwierząt najlepiej zdecydować się na taki, u którego moc ssania wynosi nie mniej niż 20000 Pa. Taka wartość zapewni skuteczne zasysanie wszelkich zabrudzeń, a w tym kociej sierści i włosów. Na zakończenie warto napisać, że wybrani producenci, w celach marketingowych, podają moc ssania w Air Watt (AW). Podkreślmy, że nie jest to jednostka zaliczana do układu SI. Co za tym idzie? Moc ssania powinna być określana jednostką paskal (Pa) i właśnie takiej jednostki należy szukać w specyfikacji produktu!

Sieciowy czy bezprzewodowy odkurzacz do sierści – jaki wybrać?

Podczas zakupu odkurzacza pionowego idealnie nadającego się do zbierania sierści spotkasz się z dwoma rodzajami urządzeń – odkurzaczem sieciowym, jak również odkurzaczem bezprzewodowym. Ten pierwszy zasilany jest sieciowo. Zazwyczaj ma większą moc znamionową, co z kolei przekłada się na większą moc ssania. Z kolei pionowe odkurzacze bezprzewodowe zasilane są na akumulator, który należy regularnie ładować. Jednak jaki model wybrać? Najlepsze okazują się pionowe odkurzacze bezprzewodowe.

Dlaczego? Po pierwsze mogą odkurzać na znacznie większej przestrzeni. Po drugie tego typu odkurzacze poradzą sobie w trudno dostępnych miejscach, gdzie magazynuje się największa ilość sierści kotów lub innych zwierząt. Na dodatek są wygodniejsze w trakcie manewrowania. Kolejną ich zaletą jest nieduża waga, jak również wielofunkcyjność – wybrane modele możesz błyskawicznie zmienić odkurzacz ręczny, który doskonale sprawdzi się do sprzątania tapicerek, mebli, trudno dostępnych miejsc, jak również dywanów z sierści.

Zwróć uwagę na czas pracy i czas ładowania baterii!

Wybierając dobry odkurzacz do sierści w wersji pionowej, warto zobaczyć na czas pracy oraz czas ładowania baterii. Miej na uwadze, że czas pracy zależny jest od pojemności, jak i napięcia akumulatora. Dodajmy, że im dłuższy czas działania na w pełni naładowanej baterii odkurzacza, tym urządzenie jest w stanie posprzątać większą powierzchnię. Wśród wszystkich odkurzaczy pionowych dedykowanych do odkurzania sierści zwierząt spotkasz się z modelami, u których czas pracy wynosi 10-120 minut.

Na jaki model odkurzacza bezprzewodowego się zdecydować? Wybór zależny jest od powierzchni Twojego domu, jak również Twoich oczekiwań. Jednakże najlepiej kupić odkurzacz pionowy do sierści zwierząt domowych, u którego czas pracy wynosi nie mniej niż 40 minut. Tymczasem ile powinien wynosić czas ładowania? W przypadku tego parametru najlepiej wybierać sprzęt, którego czas ładowania stanowi maksymalnie dwukrotność czasu pracy odkurzacza pionowego.

Jakie napięcie akumulatora w odkurzaczu pionowym do sierści będzie właściwe?

Wybierając odkurzacz do usuwania sierści zwierząt, koniecznie sprawdź napięcie akumulatora. Pamiętaj, że im większe napięcie akumulatora, tym urządzenie wytworzy większą moc ssania, co przełoży się na jeszcze lepszą skuteczność sprzątania sierści zarówno z paneli, płytek, jak i dywanów. W sklepach ze sprzętem AGD do wyboru masz odkurzacze pionowe, u których napięcie akumulatora wynosi od 10 do 45 V. Przy czym najlepiej zdecydować się na zakup dobrego odkurzacza do sierści zwierząt w wersji pionowej, który wyposażony został w akumulator o napięciu większym niż 18 V.

Jak dopasować zbiornik na kurz i sierść w odkurzaczu pionowym?

Decydując się na zakup pionowego odkurzacza do zbierania sierści zwierząt, spotkasz się z modelami, które wyposażone są w zbiorniki na nieczystości, które mają różną pojemność. Mogłoby się wydawać, że wielkość tego elementu nie ma znaczenia – nic bardziej mylnego. Im większy pojemnik na sierść, kurz, błoto i inne zabrudzenia, tym rzadziej musisz go opróżniać.

Dzięki temu nie musisz czyścić zbiornika po każdorazowym odkurzaniu. Odkurzacze pionowe nadające się do usuwania sierści, które dostępne są na rynku, wyposażone są w zbiornik na kurz i sierść o pojemności od 0,2 do 2 l. Jaki odkurzacz pionowy do sierści kupić? Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór odkurzacza pionowego, który wyposażony został w pojemnik o pojemności 400 ml.

Poziom hałasu też jest ważny!

Poziom hałasu w odkurzaczu pionowym, który poradzi sobie z sierścią, ma bezpośredni wpływ na wygodę i samopoczucie domowników, właścicieli zwierząt domowych, jak i samego pupila. Mianowicie, im większa głośność w trakcie pracy urządzenia, tym sprzęt w większym stopniu zakłóca spokój wśród osób przebywających w bliskim otoczeniu.

Spośród wszystkich odkurzaczy pionowych nadających się do sprzątania sierści, włosów i innych zanieczyszczeń, dostępne są egzemplarze, u których poziom hałasu wynosi od 20 do 90 dB. Jeśli zależy Ci na zakupie cichego odkurzacza pionowego, który sprawdzi się w domu ze zwierzakami, to polecamy wybierać model, u którego poziom hałasu jest mniejszy niż 80 dB.

Jaki pionowy odkurzacz do domu ze zwierzakami wybrać – z funkcją mycia na mokro czy bez?

Wybrane odkurzacze pionowe stworzone z myślą o właścicielach zwierząt posiadają funkcje mycia na mokro. Dzięki temu trybowi odkurzacz jednocześnie zbiera zanieczyszczenia, a przy tym myje podłogi. Co więcej, w zestawie posiada specjalne nasadki, które dodatkowo wycierają powierzchnie. Jednak czy warto zdecydować się na taki model? W przypadku zakupu najlepszego odkurzacza pionowego do domu ze zwierzakami warto zdecydować się właśnie na model, który oddaje do dyspozycji możliwość mopowania.

Dlaczego? Każdy opiekun zwierzaka bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, że po każdym spacerze zwierzaki pozostawiają odbite łapki z błota na podłodze – zwłaszcza w trakcie pory zimowej. Posiadając odkurzacz pionowy z funkcją mycia na mokro, błyskawicznie zbierzesz błoto, a przy tym wytrzesz podłogi w kilka chwil.

Na jakie udogodnienia się zdecydować?

Każdy dobry odkurzacz pionowy do sierści powinien w wyposażeniu posiadać dodatkowe akcesoria, które umożliwiają efektywne sprzątanie sierści oraz innych zabrudzeń. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • dodatkowy akumulator w zestawie,
 • ssawki,
 • dedykowaną szczotkę do sierści,
 • elektroszczotkę i turboszczotkę,
 • regulację mocy ssania,
 • możliwość przełączenia na ręczny odkurzacz,
 • wyświetlacz elektroniczny informujący o pracy urządzenia,
 • podświetlaną szczotkę,
 • szczotkę szczelinówkę,
 • intuicyjny panel sterowania,
 • stacje dokującą w zestawie,
 • filtr HEPA, który efektywnie wyłapuje pyłki i alergeny.

Ile kosztuje dobry odkurzacz bezprzewodowy?

W ofercie sklepów ze sprzętem AGD spotkasz się z odkurzaczami pionowymi dedykowanymi dla właścicieli zwierząt w przeróżnej cenie. Dostępne są modele tanie, jak i drogie. Obecnie cena za pionowe odkurzacze do sierści waha się od 120 do 6000 zł. Dodajmy, że na kreowanie się ceny duży wpływ ma marka, moc urządzenia, seria produktu, akcesoria dodane do zestawu, zastosowane funkcje, czas pracy, jak i czas ładowania baterii.

Tefal, Dyson czy Xiaomi – z jakiej marki wybrać odkurzacz pionowy do sierści?

Do najlepszych odkurzaczy pionowych do zbierania sierści zwierząt można zaliczyć te marki:

 • Tefal,
 • Dyson,
 • Xiaomi,
 • Philips,
 • Samsung,
 • Bissell.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry odkurzacz pionowy do sierści?

Podczas zakupu dobrego odkurzacza pionowego nadającego się do zbierania sierści zwierząt koniecznie zwróć uwagę na moc ssania, która powinna wynosić nie mniej niż 20000 Pa. Dodatkowo zobacz na wagę, pojemność zbiornika, jak również na czas pracy urządzenia. Ważnym parametrem jest również czas ładowania baterii, napięcie akumulatora, jak i poziom hałasu urządzenia. Dodatkowo wybieraj urządzenia polecane przez innych właścicieli zwierząt. Tym samym warto przed zakupem dokładnie przeglądnąć opinie oraz recenzje. Jeśli zależy Ci na oszczędności Twojego czasu, to zobacz urządzenia w naszym rankingu odkurzaczy pionowych do sierści na kwiecień 2024 roku!

Ile mocy powinien mieć odkurzacz pionowy do sierści zwierząt?

Każdy wysokiej jakości pionowy odkurzacz do sierści zwierząt powinien mieć moc ssania, która wynosi nie mniej niż 20000 Pa. Taka wartość umożliwi dokładne odkurzanie sierści, włosów, kurzu, jak i niedużych kawałków błota, które zwierzaki przynoszą po spacerze.

Jaki odkurzacz pionowy do sierści?

Do najlepszych odkurzaczy pionowych można zaliczyć te marki Tefal, jak również Dyson. Pierwszy z wymienionych producentów w ofercie ma wysokiej jakości sprzęt Tefal X-Force 15.60 TY99G1, który wyróżnia się dużą mocą ssania, funkcjonalnością, jak również długim czasem działania na jednej baterii. Kolejnym polecanym odkurzaczem pionowym do sierści kotów i innych zwierząt jest Dyson V12 Detect Slim Absolute. Jest to również wysokiej jakości sprzęt, który wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *