Solidny drapak dla kota – Ranking na lipiec 2024

Przepatrujesz internet za solidnym drapakiem dla Twojego kota, który z jednej strony jest stabilny, stylowy, a przy tym w dobrej cenie? Zachodzisz w głowę, jaki wybrać – wysoki czy niski? Z legowiskiem, budką czy w formie pojedynczego słupka? Sprawdź solidne drapaki dla kotów w rankingu na lipiec 2024 roku! Prezentujemy małe, jak i duże modele, które zapewnią atrakcję, jak również odpoczynek każdemu mruczkowi. Na dodatek w kilku krokach podpowiadamy jaki drapak dla kota wybrać, tak aby był bezpieczny, a przy tym w akceptowalnej cenie! Sprawdźmy!

Solidne drapaki dla kota w Rankingu na lipiec 2024 – wybierz najlepszy!

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceDrapak dla kota FEANDREA10/10
2 miejsceDrapak dla kota ENDER 2049,9/10
3 miejsceDrapak dla kota MYKOTTY Vigo9,7/10
4 miejsceDrapak dla kota PURLOV 217119,6/10
5 miejsceDrapak dla kota FEANDREA PCT190G019,6/10
6 miejsceDrapak dla kota OMNA9,5/10
7 miejsceDrapak dla kota CARE LIFE9,4/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Porównanie stabilnych drapaków dla kotów przez eksperta z Kotomania.pl

Drapak dla kota FEANDREA

Ranking stabilnych drapaków dla kotów rozpoczyna ten marki Feandrea. Już na wstępie podkreślmy, że ten koci mebel wyposażony został w przestrzenną podstawę, dzięki czemu cała konstrukcja się nie chwieje. Dodajmy, że drapak dla kota Feandrea to wysokiej jakości produkt w kolorze szarym, którego wysokość możesz regulować w zakresie od 61 do 100 cm. Ten 3-poziomowy drapak dla mruczków dedykowany jest szczególnie dla kilku kotów, ale nie tylko! Doskonale sprawdzi się również na pojedynczego osobnika. W swojej budowie posiada kilka ciekawych elementów. Do jednych z  nich można zaliczyć kilka słupków do drapania, jak również przestronną budkę, w której zwierzak może odpoczywać. Poza tym ten solidny drapak posiada rampę pokrytą sizalem, jak również dwa legowiska – jedno w formie miłego hamaka oraz drugie w formie przytulnego posłania na samym szczycie. Warto wspomnieć, że to idealna propozycja dla maksymalnie 3 kotów. Producent uzupełnił drapak Feandrea o piłeczkę ze sznurkiem, która stanowi atrakcję i formę zabawy dla mruczka.

Drapak dla kota ENDER 204 

Wśród solidnych drapaków dla kotów znalazł się ten marki Ender o wysokości 138 cm w kolorze szarym. Dodajmy, że w swojej konstrukcji posiada wiele elementów, takich jak budki, legowiska, podstawki, jak i kilka przestrzeni w postaci słupków do drapania. Ten 5-poziomowy drapak dla kotów to doskonała propozycja dla małych, jak i dużych osobników. Produkt wyposażony został w dużą podstawę, która zapewnia stabilność całej konstrukcji. Warto wspomnieć, że materiał, który znalazł się w miejscach do drapania to sizal. Jest to naturalne tworzywo, które dodatkowo zachęca kota do ścierania pazurków, dzięki czemu mruczek chętniej korzysta z samego drapaka niż z innych mebli w domu lub w mieszkaniu. Dodajmy, że producent uzupełnił ten model w czytelną instrukcję obsługi, dzięki czemu złożenie konstrukcji jest banalnie proste i co najważniejsze szybkie. Na zakończenie warto wspomnieć, że drapak dla kota Ender 204 posiada doskonały stosunek ceny do jakości.

Drapak dla kota MYKOTTY Vigo

Drapak dla kota myKotty Vigo to model niski, który wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem, trwałością i przystępną ceną. Jego dużą zaletą są kompaktowe wymiary, jak również stylowe wykonanie. Vigo ma ciekawy, ergonomiczny kształt, który może pełnić różne funkcje – kociego drapaka, jak również legowiska. Powierzchnia tego drapaka to ekologiczna tekstura falista, która jest doskonale przystosowana do kocich łap. Jest to materiał, który umożliwia naturalne ścieranie pazurów, a przy tym jest bezpieczny dla samego czworonoga. Dodajmy, że boki drapaka zostały wykonane z litej tektury z ozdobnym frontem, dzięki czemu doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Kolejnym atutem jest wiele pozytywnych opinii, które znajdziesz w sieci!

Drapak dla kota PURLOV 21711

Purlov 21711 zajmuje kolejne miejsce w naszym rankingu solidnych drapaków dla kotów. Jest to model 3-poziomowy, który sprawdzi się dla małych, średnich, jak i dużych mruczków. Obszary przeznaczone do drapania zostały pokryte materiałem sizalowym. Jest to naturalny materiał, który zachęca koty do drapania, dzięki czemu Twoje meble w mieszkaniu lub domu pozostają nieuszkodzone. Wysokość tego drapaka można wygodnie regulować w zakresie od 61 do 100 cm. W budowie posiada kilka ciekawych elementów. Pierwszy, najważniejszy, to przestronna podstawa, która stabilizuje całą konstrukcję. Co więcej, producent wyposażył ten solidny drapak dla kota Purlov 21711 w aż 4 przestrzenie w postaci słupków, na których kot może ostrzyć swoje pazurki. Na dodatek na drugim poziomie znajduje się legowisko, w którym kot może odpoczywać. Kolejnym elementem jest obserwatorium zlokalizowane na samym szczycie, które składa się z miłego w dotyku pluszu. Na dodatek producent wyposażył ten stabilny drapak w piłeczkę ze sznurkiem, która stanowi istny plac zabaw dla kota!

Drapak dla kota FEANDREA PCT190G01

Ranking drapaków dla kotów na lipiec 2024 roku zawiera również Feandrea PCT190G01 w kolorze szarym. Jest to model przystosowany dla większej ilości kotów. W swojej konstrukcji posiada wiele słupków do drapania oraz dodatkowych elementów, które stanowią idealne miejsce do spania, jak również atrakcję dla mruczka. Zakres wysokości w tym modelu wynosi 161-220 cm. Dodajmy, że powierzchnia słupków do drapania została pokryta sizalem, dzięki czemu koty chętnie z jej korzystają. Co za tym idzie? Zachowanie estetycznych mebli w domu! W konstrukcji tego solidnego drapaka dla kotów znajdziemy m.in. przestronny hamak, dwie budki, rampę pokrytą sizalem, jak również dwie platformy, które stanowią doskonałe miejsce do obserwowania. Warto również wspomnieć, że producent dodał w tym modelu „gniazdo”, które jest doskonałym miejscem do odpoczynku. Oczywiście nie można zapomnieć, że prezentowany drapak wyposażony został w przestronną podstawę, która zabezpiecza całą konstrukcję. Na dodatek ten 7-poziomowy drapak wyposażony został w sznurki oraz piłeczki, które stanowią doskonałe centrum rozrywki dla mruczków. Większość elementów została pokryta pluszową, miłą w dotyku tkaniną.

Drapak dla kota OMNA

Następne miejsce w porównaniu najlepszych drapaków dla kotów zajmuje Omna w kolorze szarym. Ten 5-poziomowy drapak doskonale sprawdzi się dla małych i średnich kotów. Jego maksymalna wysokość to 160 cm. Warto dodać, że zakres wysokości może być regulowany. Oczywiście producent wyposażył ten model w solidną podstawę, która zabezpiecza konstrukcję drapaka przed kiwaniem. Dodajmy, że słupki do drapania zostały pokryte sizalem, czyli naturalnym materiałem, z którego chętnie korzystają koty. Co więcej, w swojej budowie posiada wiele elementów, które stanowią doskonałe miejsce do rozrywki, jak i wypoczynku. Konstrukcja składa się m.in. z uroczego i przyjemnego w dotyku hamaka, budki, rampy, jak również dwóch platform, które są doskonałym miejscem widokowym dla mruczków. Kolejnym atutem drapaka dla kotów Omna jest prosty montaż. Na dodatek produkt wyposażony został w sznur do zabawy.

Drapak dla kota CARE LIFE

Tworząc ranking na lipiec 2024 roku nie mogliśmy pominąć stabilnego drapaka Care Life, który doskonale sprawdzi się zwłaszcza do niedużego mieszkania. Przyjmuje on postać pojedynczego słupka do drapania. Wysokość tego modelu wynosi 60 cm. Warto wspomnieć, że słupek został pokryty naturalnym materiałem sizalowym. Na samym dole znajduje się przestronna podstawa 40×40 cm, która zapewnia stabilizację całej konstrukcji. Co więcej, na samym szczycie zamocowano piłeczkę ze sznurkiem, która to stanowi doskonałą zabawkę dla kotów. Warto wspomnieć, że drapak dla kotów Care Life wyróżnia się prostym montażem, jak również konkurencyjną ceną. Idealnie sprawdzi się dla jednego lub dwóch kotów.

Jaki drapak dla kota kupić?

Dobry drapak dla kota ma solidną konstrukcję, wiele segmentów, które zapewniają atrakcje dla mruczka, a przy tym korzystną cenę. Nie wiesz, jaki model drapaka dla swojego kociego przyjaciela kupić? W poniższym wpisie prezentujemy krótki poradnik zakupowy, w którym wskazujemy najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Wskazujemy jak dopasować drapak dla małego, a jaki dla dużego kota. Podpowiadamy jaką podstawę powinien mieć stabilny drapak. Wskazujemy, z jakich materiałów powinien być wykonany – sizalu czy liny jutowej? Przeczytaj jaki drapak dla kota wybrać w 2024 roku! Sprawdźmy!

Niski czy wysoki drapak dla kota – jaki wybrać?

Decydując się na zakup drapaka dla swojego kota, spotkasz się w sklepach zoologicznych z modelami niskimi, których wysokość wynosi do 1 m, jak również dużymi drapakami dla kota, których wysokość oscyluje od 1 do 2,3 m. Najczęściej małe drapaki przybierają postać pojedynczego słupka dla kota, który najczęściej pokryty jest sznurem z juty lub liny sizalowej. Z kolei wysokie drapaki dla mruczków posiadają wiele elementów, które stanowią jeden wielki kompleks wypoczynkowo-zabawowy. Wysokie drapaki oferują do dyspozycji kota takie elementy wyposażenia jak m.in.:

 •  kilka słupków do drapania,
 • legowisko,
 • budkę,
 • hamak,
 • przeróżne zabawki.

Jednak jaki wybrać dla swojego mruczka? Dobór wielkości drapaka zależny jest od Twojego budżetu, wielkości kota, ilości osobników, jak również od samej przestrzeni, w którym ma ten przedmiot się znajdować. Porównując oba modele tego rodzaju mebli, można jasno stwierdzić, że najlepszym wyborem jest zakup dużego drapaka dla kota, którego wysokość wynosi powyżej 100 cm.

Takie drapaki nie tylko umożliwiają ścieranie pazurów pupila, ale są miejscem na wypoczynek, jak również placem zabaw, w którym kot dodatkowo zaspokaja instynkt łowcy, polując na przymocowane do powierzchni zabawki lub bawiąc się z innym futrzanym przyjacielem.

Sizalowy, pluszowy czy z juty – z jakiego materiału wykonany jest dobry drapak?

Wybierając dobry drapak dla Twojego ulubieńca, zobacz, z jakiego materiału został wykonany słupek. Obecnie spotkasz się z pluszowymi, sizalowymi, jutowymi, jak również tekturowymi drapakami dla kotów. Wybór zależny jest od preferencji Twojego czworonoga. Do najlepszych, jak i wytrzymałych drapaków można zaliczyć te pokryte liną jutową lub sizalową. Dlaczego? Większość kotów lubi tego typu naturalny materiał, który jest dla mruczków niezwykle atrakcyjny. Na dodatek sznurek jutowy lub sizalowy wyróżnia się trwałością, dzięki czemu kot lub rosnące kocię nie zniszczy go po krótkim czasie użytkowania.

W formie pojedynczego słupka czy kilkupoziomowy – jaki drapak dla kota kupić?

Szukając solidnego drapaka dla kota, spotkasz się z modelami w postaci pojedynczego słupka do ścierania kocich pazurów, jak również z kilkupoziomowymi drapakami, które wykonane są z przeróżnych elementów, m.in. kilku słupków do drapania, legowiska, hamaka, domku czy platform do leżenia. Bez wątpienia pojedynczy słupek zajmuje niewiele miejsca. Na dodatek waga drapaka tego typu jest znacznie mniejsza. Jednakże idealny drapak dla kota przyjmuje postać wielopoziomowego mebla wyposażonego w przeróżne elementy, platformy oraz zabawki.

Takie modele to idealny plac zabaw dla kotów i kociąt, w którym mogą zaspokajać swoje naturalne instynkty, co z kolei przekłada się na większy porządek w mieszkaniu lub domu. Na dodatek z pozycji wysokiego drapaka, kot może oglądać pozostałych domowników z góry, tym samym jest to idealny punkt widokowy. Reasumując, najlepiej zdecydować się na zakup przynajmniej 3 poziomowego drapaka dla kota. Pamiętaj, aby w trakcie zakupu tego rodzaju drapaka sprawdzić jego konstrukcję i stabilność, o czym piszemy poniżej!

Zwróć uwagę na konstrukcję w solidnym drapaku dla kociaka!

Bardzo ważną czynnością w trakcie wyboru drapaka do ostrzenia pazurków kota jest zwrócenie uwagi na konstrukcję – zwłaszcza gdy kupujesz drapak do sufitu. Miej na uwadze, że każdy produkt tego typu powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, co zagwarantuje bezpieczeństwo dla mruczka. Nabywając odpowiedni drapak dla kota, zobacz na jego podstawę – najlepiej, aby jej szerokość była o około 10-20% większa z każdej strony niż szerokość najszerszego elementu, który znajduje się powyżej podstawy.

Dzięki temu przedmiot nie przewróci się w trakcie intensywnych zabaw i aktywności jednego lub więcej kotów. Poza tym koniecznie zobacz na mocowanie poszczególnych elementów, takich jak legowisko, budka, zabawki czy inne elementy znajdujące się w konstrukcji drapaka.

Z legowiskiem, budką czy hamakiem – jaki wybrać model?

W sklepach dla kotów do wyboru masz drapaki wyposażone w miejsce do leżenia, jak również modele, które takich elementów nie posiadają. Wszelkie legowiska, budki czy hamaki to dodatkowe części konstrukcji, które służą jako punkty obserwacyjne, przestrzeń do zabaw lub miejsce do wypoczynku. Oczywiście dobór konkretnego typu zależny jest od samego kota i jego preferencji. Legowiska i hamaki w konstrukcji drapaka to doskonała przestrzeń do wypoczynku, z kolei budka może dodatkowo posłużyć jako przestrzeń do zabaw, czajenia się itp. 

Dodatkowe wyposażenie w stabilnym drapaku dla kota

Warto zdecydować się na zakup solidnego drapaka dla kota, który wyposażony jest w ekstra akcesoria, które stanowią dodatkową atrakcję dla mruczka. Tym samym warto zdecydować się na zakup drapaka dla kota, który wyposażony został w: przeróżne zabawki, odpinane legowisko, hamaki, budki, zwisające sznurki, dzwoneczki, rampę, pompony, jak i inne przeróżne dodatki. 

Miej na uwadze, że wszelkie dodatki sprawiają, że taki mebel dla kota stanowi idealne miejsce do drapania i zabawy. Dzięki temu kot ma miejsce dla siebie i nie koncentruje się na innych przedmiotach znajdujących się w mieszkaniu lub domu. Jaki tego efekt? Uniknięcie podrapanych mebli, sof, tapicerek i innych przedmiotów, które znajdują się w budynku.

Ile trzeba przeznaczyć na zakup dobrego, kociego drapaka?

Cena za drapaki dla kotów waha się od 10 za te najprostsze drapaki w postaci słupka, do 2000 zł za wysokie drapaki dla dużego kota. Warto dodać, że kwota zależna jest od kilku najważniejszych czynników. Na jej kształtowanie ma wpływ rodzaj produktu, wielkość, ilość dodatków, wielkość drapaka, materiał wykonania, jak również marka.

Z jakiej firmy wybrać drapak dla kota ze stabilną konstrukcją?

Spośród wszystkich drapaków dostępnych na rynku zoologicznym masz do wyboru produkty od przeróżnych marek. Oprócz tego spotkasz się z modelami, które wykonane są przez małe przedsiębiorstwa, które oferują produkty „no name”. Do jednych z najlepszych drapaków dla kotów można zaliczyć te firmy:

 • Ender,
 • Omna (zwłaszcza dla małych kotów),
 • Feandrea,
 • myKotty,
 • Purlov,
 • Pociechowo.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym kierować się w trakcie zakupu solidnego drapaka dla kota?

W pierwszym kroku zwróć uwagę na rodzaj drapaka – do wyboru masz niskie i wysokie egzemplarze. Co więcej, inne drapaki dedykowane są dla dużych ras, a jeszcze inne dla małych. Dlatego warto przestudiować opis lub opinie użytkowników, dla jakich mruczków został przystosowany dany model. Poza tym zobacz na materiał wykonania drapaka – najlepiej wybrać ten wykonany z juty lub sizalu. Bardzo ważne jest sprawdzenie konstrukcji drapaka, a zwłaszcza podstawy, która powinna być szersza niż elementy znajdujące się powyżej. Na końcu zobacz na dodatki i akcesoria, które posiada wybrany przez Ciebie model.

Jaki solidny drapak dla kota?

Do jednych z polecanych drapaków można zaliczyć te marki Ender. Są to produkty, które wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Innym polecanym producentem stabilnych drapaków dla kota jest firma Pociechowo. W tym przypadku masz wysokiej jakości produkty, które są starannie wykonane, stabilne oraz niezwykle atrakcyjne dla kotów. Do innych sprawdzonych i polecanych marek, które oferują wysokiej jakości drapaki, zaliczamy myKotty, Feandrea oraz Purlov.

Czy każdy kot potrzebuje drapaka?

Nie każdy kot potrzebuje drapaka. Wszystko zależne jest od indywidualnego zapotrzebowania mruczka. Jedne koty chętnie korzystają z drapaka, ścierając w ten sposób swoje pazurki. Wybrane koty, zwłaszcza te wychodzące na zewnątrz, zazwyczaj nie potrzebują tego typu mebla. Drapaki dedykowane są szczególnie dla kotów, które całe dnie spędzają w domu. Dzięki temu mogą ostrzyć pazury, nie niszcząc przy tym mebli domowych.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *