Drapak dla dużego kota – Ranking maj 2024

Jesteś posiadaczem dużego kota, takiego jak Maine coon, kot bengalski czy norweski leśny i szukasz dla niego najlepszego drapaka? Zastanawiasz się, jaki wybrać, aby z jednej strony był stabilny, solidnie wykonany, a przy tym miał akceptowalną cenę? Zobacz nasz ranking solidnych drapaków dla dużych kotów na maj 2024 roku! Poniżej razem z ekspertem z Kotomania.pl porównujemy 8 najlepszych drapaków, które idealnie sprawdzą się dla dużych kotów. Na dodatek prezentujemy krótki artykuł, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru. Przeczytaj jak wybrać solidny drapak dla kota rasy dużej! Podpowiadamy!

Ranking solidnych drapaków dla dużych kotów na maj 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceDrapak dla dużego kota FEANDREA PCT98W10/10
2 miejsceDrapak dla dużego kota NATURAL PARADISE Magnolia XL Plus9,9/10
3 miejsceDrapak dla dużego kota FEANDREA SGM-PCT02W9,9/10
4 miejsceDrapak dla dużego kota RHR QUALITY RHR02799,8/10
5 miejsceDrapak dla dużego kota MYKOTTY Vigo9,7/10
6 miejsceDrapak dla dużego kota MAKSPOL9,6/10
7 miejsceDrapak dla dużego kota HOMECATTY9,6/10
8 miejsceDrapak dla dużego kota DEP-MAL 017B9,5/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Najlepsze drapaki dla dużych kotów polecane przez Kotomania.pl

Drapak dla dużego kota FEANDREA PCT98W

Feandrea PCT98W to solidny drapak dla dużych kotów, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu na maj 2024 roku. Jest to mebel w kolorze szarym, który w swojej budowie posiada wiele przestrzeni do zabawy oraz odpoczynku. Warto wspomnieć, że w swojej konstrukcji ma kilka przestrzeni do drapania w postaci słupków, które owinięte zostały liną sizalową. Dokładne wymiary tego drapaka wynoszą 55 x 40 x 164 cm. Mebel wyposażony został aż w 4 budki, które stanowią doskonałe miejsce do leżenia, spania, jak również do zabaw. Poza tym prezentowany drapak dla dużych kotów posiada podest, dwa hamaki, jak również dwa wygodne legowiska. Jego dużą zaletą jest mnogość zakamarków, w które kot może się ukryć. Na dodatek producent dodał na samej górze piłeczkę na sznurku, którą zwierzak się może bawić. Jest to solidny drapak dla kotów dużych ras, który wykonany został z wytrzymałego materiału. Posiada bardzo ładny wygląd, dzięki czemu wpasuje się w każdy wystrój. Dedykowany jest dla dużych kotów.

Drapak dla dużego kota NATURAL PARADISE Magnolia XL Plus

Natural Paradise drapak dla kota dużego to solidny mebel wyróżniający się wytrzymałą konstrukcją. Posiada duże słupki, które dodatkowo wzmacniają całą konstrukcję. Jest to 5-poziomowy drapak dedykowany dla dużych kotów, który w swojej budowie ma wiele przestrzeni do drapania. Warto wspomnieć, że każdy ze słupków został pokryty naturalnym sizalem. Co więcej, wyróżnia się wytrzymałą podstawą, która dodatkowo zwiększa stabilność. W konstrukcji znajduje się elegancka budka, hamak, jak również dwa legowiska. Warto wspomnieć, że każdy z wymienionych miejsc został uzupełniony o wygodną i przyjemną w dotyku poduszkę, która przymocowana jest do spodniej powierzchni przez rzepy. Dzięki temu ten solidny drapak dla dużego kota Natural Paradise Magnolia XL Plus jest łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji. Dodatkowo producent uzupełnił ten model w kilka wiszących piłeczek, które stanowią świetną rozrywkę dla dużego kota.

Drapak dla dużego kota FEANDREA SGM-PCT02W

Do najlepszych drapaków dla dużych kotów można zaliczyć tego marki Feandrea SGM-PCT02W o wysokości 141 cm. Ten koci mebel ma w swojej konstrukcji wiele przeróżnych elementów. Posiada kolor szaro-czarny. W budowie znajdziemy kilka słupków do ścierania pazurów, które pokryte zostały czarnym sizalem. Co więcej, drapak Feandrea SGM-PCT02W oferuje kilka miejsc do odpoczynku. Posiada 5 poziomów. Cała powierzchnia została pokryta miękkim i przyjemnym w dotyku pluszem. Na pierwszym poziomie znajduje się krótki słupek do drapania, podest, jak również tunel. Poza tym prezentowany drapak dla dużych kotów ma w swojej konstrukcji budkę, podest, hamak, jak również wygodne legowisko, które znajduje się na samym szczycie. To ostatnie stanowi doskonałe miejsce do obserwowania. Warto wspomnieć, że ten duży drapak Feandrea SGM-PCT02W przystosowany został dla kotów dużych ras. Posiada trwałą i solidną konstrukcję, która nie chwieje się w trakcie zabawy.

Drapak dla dużego kota RHR QUALITY RHR0279

Jeśli szukasz dużego drapaka dla swojego kota dużej rasy, to koniecznie zobacz RHR Quality, który zajmuje kolejne miejsce w naszym rankingu! Jest to 5-poziomowy drapak, który wyróżnia się solidnym wykonaniem. W konstrukcji posiada wytrzymałe słupki o średnicy 12 cm, które to pokryte zostały sizalem. Tym samym jest to doskonały element do drapania i ostrzenia pazurków przez kota. Co więcej, w budowie tego drapaka dla dużych kotów znajduje się budka, dwie platformy, dwa podesty, jak również dwa legowiska, które umieszczone zostały na samym szczycie. Oprócz tego w wyposażeniu znajduje się lina, która stanowi zabawkę dla mruczka. Warto podkreślić, że jest to bardzo stabilny i solidny drapak, który doskonale sprawdzi się dla dużych kotów. 

Drapak dla dużego kota MYKOTTY Vigo

Następnym polecanym drapakiem dla dużych kotów, który znajdziesz w naszym rankingu jest MyKotty Vigo. Jest to niski model w kolorze szarym. Wyróżnia się bardzo nowoczesnym i minimalistycznym wyglądem. Posiada konstrukcję składającą się z tektury falistej oraz litej tektury z ozdobnym frontem. Ta pierwsza jest świetnym materiałem, o którą duży kot może ostrzyć pazury. Warto wspomnieć, że jest to bardzo wytrzymały drapak, który udźwignie nawet dorosłego człowieka. Posiada trwałą i stabilną konstrukcję. Co więcej, drapak MyKotty Vigo to jeden z najchętniej wybieranych produktów przez właścicieli kotów dużych ras. Posiada unikalny design, dzięki czemu doskonale wpasuje się w każde wnętrze i dodatkowo je podkreśli. Na  zakończenie warto wspomnieć, że wyróżnia się trwałością, co przekłada się na długie użytkowanie.

Drapak dla dużego kota MAKSPOL

Do najlepszych drapaków dla dużych kotów dołącza ten marki Makspol. Jest on zaliczany do eleganckich drapaków, które przystosowane zostały dla kotów dużych ras. Jego największą zaletą jest wygląd – drapak przypomina stabilną pufę. Jego powierzchnia zewnętrzna została pokryta specjalną taśmą, która doskonale posłuży jako miejsce do drapania. Co więcej, jest to miła w dotyku pufa, która posiada otwór. Z kolei w środku znajduje się legowisko, gdzie kot może wygodnie odpoczywać. Dodajmy, że na samym szczycie znajduje się również wyprofilowane posłanie z poduszką, które dodatkowo posłuży jako miejsce widokowe lub do odpoczynku.

Drapak dla dużego kota HOMECATTY

HomeCatty to kolejny solidny drapak przystosowany dla dużych kotów domowych. Jego dokładne wymiary wynoszą 71 x 21 x 25 cm. Jest zaliczany do niskich drapaków dla kotów dużych ras. Cała powierzchnia została pokryta tekturą falistą, która stanowi świetny materiał do ostrzenia i piłowania pazurków przez kota. Warto wspomnieć, że jest to nowoczesny drapak, który posiada wyprofilowany kształt. Dzięki temu może posłużyć dodatkowo jako legowisko dla kota. Tym samym jest to wielofunkcyjne akcesorium dla mruczków. Warto wspomnieć, że w porównaniu do innych drapaków, HomeCatty ma bardzo konkurencyjną cenę. Na dodatek gwarantuje bezpieczną zabawę, dzięki swojej dużej stabilności.

Drapak dla dużego kota DEP-MAL 017B

Następne miejsce w porównaniu solidnych drapaków dla dużych kotów zajmuje Dep-Mal, którego wysokość jest regulowana i wynosi od 101 do 160 cm. Drapak wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem. Jest stabilny i przystosowany dla kotów dużych ras. W konstrukcji znajduje się kilka słupków, które służą do drapania. Co więcej, ten koci mebel posiada dużą podstawę, platformę, jak również budkę, do której kot może się schować. Na samym szczycie znajduje się legowisko, które posłuży jako miejsce do spania i odpoczynku dla dużego kota. Największym atutem jest możliwość doboru koloru tego dużego drapaka do własnych preferencji. Na dodatek produkt został pokryty miłym w dotyku pluszem.

Jaki duży drapak dla kota kupić?

Nie wiesz, jak wybrać stabilny drapak, który świetnie sprawdzi się dla dużego kota? Zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy – niski czy wysoki drapak dla kota dużej rasy? Pokryty sizalem, jutą czy teksturą? Z legowiskiem do spania czy budką? Przeczytaj jak wybrać solidny drapak dla dużego kota! Wyjaśniamy najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu!

Jaki drapak dla dużego kota wybrać – niski czy wysoki?

Pierwszą czynnością w trakcie zakupu idealnego drapaka dla dużego kota jest zastanowienie się nad rozmiarem tego mebla. Oczywiście wielkość drapaka zależna jest od miejsca, w którym ma się znaleźć, jak również od Twojego budżetu. Obecnie wybierając drapak dla dużych ras kotów, spotkasz się z modelami niskimi i wysokimi. Na jaki się zdecydować? Bez wątpienia dla dużych mruczków sprawdzą się duże drapaki dla kotów XXL. Są to drapaki do sufitu, które wyposażone zostały w przeróżne elementy – kilka rodzajów słupków do drapania, legowiska, budki, zabawki oraz platformy. 

Warto wspomnieć, że takie duże modele oferują znacznie więcej atrakcji, przestrzeni do drapania i wspinaczki, jak również miejsce do odpoczynku. Jednakże jest tylko jedna reguła. Duży drapak dla dużych kotów musi posiadać solidną konstrukcję, która będzie przystosowana dla ciężkich kotów. Co więcej, taki stabilny, olbrzymi drapak zapewnia bezpieczeństwo dla dużego czworonoga w trakcie korzystania z mebla.

Zwróć uwagę na materiał wykonania!

Kupując drapak dla swojego kota dużej rasy, warto zobaczyć na materiał wykonania produktu. Na największą uwagę zasługuje przestrzeń do drapania, czyli słupek. Obecnie w ofertach sklepów zoologicznych do wyboru masz modele, u których słupek został pokryty:

 • naturalnym sizalem,
 • liną jutową,
 • tekturą.

Drapak sizalowy to najczęściej wybierany produkt, dla kotów dużych ras. Jest to materiał naturalny, który świetnie sprawdza się do ostrzenia pazurów mruczka. Warto dodać, że sizal nie ma aż tak wysokich właściwości ścierających, dzięki czemu wyróżnia się długą żywotnością. Z kolei stabilny drapak dla kota dużej rasy pokryty liną jutową jest bardzo atrakcyjny dla mruczków. Sznur jutowy zaliczany jest do materiałów naturalnych, które koty bardzo dobrze akceptują.

Oprócz tego w ofercie sklepów zoologicznych spotkasz się z tekturowymi drapakami dla kotów dużych raz. Najczęściej przyjmują one nieduże rozmiary, tym samym zajmują niewiele miejsca. Ich minusem jest duża podatność na ścieranie. Jednak jaki drapak dla dużego kota wybrać? Do najlepszych można zaliczyć solidne drapaki dla kotów dużych ras, które wykonane zostały z sizalu lub juty.

Ilu poziomowy drapak dla dużego kota wybrać?

Wybierając drapak dla Twojego kota, spotkasz się z meblami, które różnią się ilością poziomów. Do wyboru masz klasyczne jednopoziomowe drapaki dla dużych kotów, które przybierają najczęściej postać pojedynczego słupka. Oprócz tego dostępne są solidne drapaki dla dużych kotów, które mają od 2 do nawet 7 poziomów – te ostatnie zaliczane są do drapaków sufitowych.

Warto dodać, że im większa liczba poziomów, tym więcej przestrzeni do zabaw, wypoczynku oraz miejsc służących jako kryjówki. Jednak wraz ze wzrostem ilości poziomów zmniejsza się stabilność drapaka. Dlatego dla dużych kotów najlepiej zdecydować się na maksymalnie 5-poziomowy drapak, który dodatkowo został wyposażony w dużą podstawę.

Konstrukcja drapaka dla kota a jego stabilność

Ważną czynnością podczas doboru najlepszego drapaka dla kota dużej rasy jest ocena jego konstrukcji oraz wykonania. Wiadome jest, że dla kotów dużych ras należy wybierać taki drapak, który wykonany został z najwyższej jakości materiałów. Najważniejszym elementem konstrukcji jest podstawa, która to powinna być o około 20-25% szersza niż górna część drapaka. Poza tym każdy ze słupków powinien być wykonany z grubego i trwale przymocowanego drewna. Taki drapak zapewni bezpieczne miejsce do wspinaczki, odpoczynku, skakania i drapania.

Solidny drapak dla dużego kota z budką, legowiskiem czy hamakiem?

Wybierając idealny drapak dla dużych kotów, warto zdecydować się na taki, który w wyposażeniu posiada różnego rodzaju legowiska. Obecnie w ofercie sklepów masz szeroki wybór produktów, które uzupełnione zostały o takie posłania jak legowisko, hamak, budka. Każdy z tych elementów służy do odpoczynku i wykonany jest najczęściej z przytulnego pluszu. Warto jednak mieć na uwadze, że posłanie powinno być na tyle duże, aby zwierzak mógł się wygodnie rozciągać.

W związku z tym jeszcze przed dokonaniem wyboru, zmierz swojego kota od czubka głowy do nasady ogona – ten wynik będzie stanowił długość legowiska dla kota. Następnie zmierz wysokość od podłoża do czubka głowy kota, co będzie stanowić szerokość posłania. Do obu wyników dodaj około 6 cm. Znając dokładne wymiary, możesz bez przeszkód dobrać drapak z legowiskiem idealny dla dużego kota.

Na jakie dodatkowe wyposażenie się zdecydować?

W sklepach dla kotów znajdziesz stabilne drapaki dla dużych kotów, które wykonane zostały z trwałych materiałów, a przy tym posiadają dodatkowe udogodnienia, które urozmaicają zabawę mruczka. Do jednych z przydatnych akcesoriów w drapakach dla kotów dużych ras można zaliczyć:

 • bezpieczne zabawki;
 • budki, które służą jako kryjówki;
 • legowiska;
 • hamaki;
 • podesty pokryte materiałem sizalowym lub z juty;
 • wygodne poduszki.

Ile kosztuje stabilny drapak dla dużego mruczka?

Cena za solidny i stabilny drapak dla dużego kota zaczyna się już od 30 zł za pojedyncze słupki do nawet 2500 zł za te sufitowe drapaki dla kotów, które są wykonane z trwałych materiałów. Warto wspomnieć, że duży wpływ na kształtowanie się kwoty za solidny drapak dla kotów dużych ras ma wielkość, materiał wykonania, ilość akcesoriów, jak również liczba poziomów. Oprócz tego duży wpływ na cenę ma sama marka.

Z jakiej marki wybrać solidny drapak dla kota rasy dużej?

Do jednych z najlepszych producentów drapaków dla kotów dużych ras można zaliczyć markę:

 • Feandrea,
 • Dep-Mal,
 • Natural Paradise,
 • RHR Quality,
 • MyKotty
 • Pociechowo;
 • HomeCatty,

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym kierować się w trakcie zakupu najlepszego drapaka dla dużego kota?

Podczas zakupu porządnego drapaka dla dużego kota warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Należy wybierać taki produkt, który będzie stabilny, wyposażony w dużą podstawę, która zapewni bezpieczeństwo w trakcie zabaw. Oprócz tego zastanów się, ilu poziomowy drapak chcesz wybrać – dla kotów dużych ras najlepiej zdecydować się na maksymalnie 4-poziomowy. Poza tym zdecyduj się na zakup drapaka, w którym słupki zostały pokryte liną jutową lub sizalową. Na dodatek warto zobaczyć, co wybrany drapak oferuje. Do jednych z najlepszych, solidnych drapaków dla dużych kotów można zaliczyć te wyposażone w różnego rodzaju legowiska, w których duży kot znajdzie swoje ulubione miejsce do odpoczynku. Poza tym warto zwrócić uwagę na recenzję oraz opinie o drapakach dla dużych kotów. Na dodatek możesz wspomóc się naszym najnowszym rankingiem na maj 2024 roku!

Jaki drapak dla dużego kota wybrać?

Dla dużego kota wybieraj tylko taki drapak, który jest stabilny i nie chwieje się w trakcie zabaw mruczka. Konstrukcja drapaka powinna być solidna i wykonana z najwyższej jakości materiałów. Warto podczas wyboru zwrócić uwagę na podstawę, która powinna być około 20-25% większa niż górna część tego mebla. Oczywiście najlepszy drapak dla dużego kota to taki, który oprócz miejsca do drapania ma również wiele legowisk i budek, w których kot może się ukryć.

Słupek czy kilkupoziomowy drapak dla Maine Coon?

Pojedynczy, XXL słupek do drapania będzie idealnym rozwiązaniem dla kotów Maine Coon, ale nie tylko. Dla kotów tej rasy warto wybierać duże drapaki, które posiadają nie więcej niż 5-poziomów. Co więcej, taki drapak powinien być wykonany z wysokiej jakości i trwałych materiałów. Dodajmy, że najlepszy drapak dla dużego kota, posiada dodatkowo miejsce na odpoczynek w postaci pluszowego posłania.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *