Jaki transporter dla kota kupić? Ranking kwiecień 2024

Poszukujesz dobrego transportera dla swojego kota, w którym bezpiecznie przetransportujesz swojego mruczka? Zastanawiasz się, jaki wybrać – ten klasyczny, w formie torby czy plecaka? Wykonany z tworzywa, wiklinowy czy materiałowy? Zobacz poniższy ranking najlepszych transporterów dla kotów na kwiecień 2024 roku, w którym prezentujemy 8 najbardziej polecanych produktów z tej kategorii! Razem z ekspertem z Kotomania.pl podpowiadamy jaki transporter dla swojego kota wybrać, tak aby zapewniał bezpieczeństwo, dobrze zabezpieczał zwierzaka, a przy tym był w bardzo dobrej cenie! Sprawdźmy!

Najlepsze transportery dla kotów – Ranking kwiecień 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceTransporter dla kota REVERSE10/10
2 miejsceTransporter dla kota CURVER9,9/10
3 miejsceTransporter dla kota FLORAZOO9,8/10
4 miejsceTransporter dla kota PURLOV9,7/10
5 miejsceTransporter dla kota EUROECO9,6/10
6 miejsceTransporter dla kota PLECAK9,6/10
7 miejsceTransporter dla kota SKANDYNAWSKI DOM9,5/10
8 miejsceTransporter dla kota MP BERGAMO Gipsy XS9,3/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Polecane transportery do przewożenia kotów wg Kotomania.pl

Transporter dla kota REVERSE

Kolejnym polecanym transporterem w naszym rankingu na kwiecień 2024 roku jest ten marki Reverse. Dokładne wymiary tego produktu wynoszą 48 x 32 x 30 cm – idealne do podróży samolotem i nie tylko. Materiał wykonania tego transportera to wysokiej jakości tworzywo ABS. Największą zaletą są drzwiczki metalowe wyposażone w przemyślany system, który uniemożliwia ucieczkę kota. Co więcej, kolejnym atutem jest mocowanie górnej części do drugiej. Mianowicie, transporter złączony jest przez śruby, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i minimalizują ryzyko otwarcia. Oczywiście nie można zapomnieć, że produkt został wyposażony w wiele otworów wentylacyjnych, które umożliwiają cyrkulację powietrza wewnątrz. Producent wyposażył transporter dla kota Reverse w wygodny uchwyt, który daje możliwość przenoszenia. Dodajmy, że prezentowany model jest wygodny w czyszczeniu. Ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników.

Transporter dla kota CURVER

Jeśli poszukujesz bezpiecznego, stylowego, a przy tym wygodnego transportera dla swojego kota, to zobacz ten marki Curver. Produkt wykonany został na kształt koszyka. Materiał, z którego został wykonany, to wysokiej jakości plastik. Warto wspomnieć, że transporter dla kota Curver posiada przemyślany otwór z klapą, która zabezpieczona jest zatrzaskiem, który to uniemożliwia ucieczkę zwierzaka. Posiada rattanowy wygląd, dzięki czemu doskonale prezentuje się razem z mruczkiem. Producent wyposażył ten model w Easy Car System, czyli system umożliwiający zapięcie transportera pasami bezpieczeństwa w trakcie transportu samochodem. Dzięki temu zapewnia maksymalnie bezpieczną podróż zwierzaka. Dokładne wymiary wynoszą 51 x 38 x 33 cm, z kolei maksymalne obciążenie to 10 kg. Tym samym transporter sprawdzi się dla małych, jak i większych kotów. Warto również wspomnieć, że dzięki przestronnemu otworowi z klapą możliwe jest wygodne wyjmowanie i wkładanie mruczka do środka. Poza tym w swojej konstrukcji posiada dodatkową małą klapkę, która umożliwia pogłaskanie kota, uspokojenie go, jak również danie smakołyka czy wody. Transporter wyposażony został w wygodny uchwyt, który umożliwia bezpieczne przenoszenie mruczka.

Transporter dla kota FLORAZOO

Transporter dla kota Florazoo został wykonany z trwałego i solidnego plastiku. Dokładne wymiary tego produktu wynoszą 33 x 32 x 49 cm, z kolei maksymalne obciążenie to 12 kg. Tym samym jest to idealna propozycja dla małych, średnich, jak i dużych kotów. Prezentowany transporter składa się z dwóch części – dolnej i górnej, które zabezpieczone są łącznie 6 zatrzaskami. Taki system umożliwia bezpieczny transport zwierzaka, jak i wygodne czyszczenie. Warto wspomnieć o drzwiczkach, które w tym modelu wykonane zostały z trwałego tworzywa sztucznego. Poza tym drzwiczki wyposażone zostały w przemyślany system zamykania, który daje możliwość otwierania w lewo, jak i w prawo. Transporter dla kota Florazoo posiada wiele otworów wentylacyjnych, które zapewniają ciągły przepływ powietrza. Nie można pominąć informacji, że prezentowany model jest wygodny, a przy tym funkcjonalny. Producent zaopatrzył transporter dla kota w wygodną rączkę do przenoszenia. Na zakończenie dodajmy, że produkt posiada wiele pozytywnych opinii i recenzji wśród użytkowników!

Transporter dla kota PURLOV

Transporter dla kota Purlove to kolejny produkt w naszym rankingu na kwiecień 2024 roku. Jest to transporter w formie wygodnej torby, która wykonana została z wysokiej jakości, trwałego materiału. Wyposażona została w przemyślany system wentylacji, dzięki któremu następuje ciągła cyrkulacja powietrza wewnątrz. Prezentowany transporter dla kota ma wymiary 43 x 32 x 27 cm. Dodajmy, że transporter posiada usztywnioną konstrukcję, dzięki czemu przenoszenie kota jest wygodne dla samego zwierzaka, jak i właściciela. Oczywiście produkt wyposażony został w regulowany pasek na ramię. Największą zaletą tego transportera jest kompaktowy rozmiar. Na dodatek torba wyposażona została w otwór z solidnym zapięciem z przodu, który pokryty został trwałym materiałem w postaci wytrzymałej siatki. Oprócz tego zapięcia znajdują się po bokach transportera, dzięki czemu możesz wygodnie i bezpiecznie włożyć, jak i wyjąć kota z wnętrza torby. Produkt Purlove wykonany został z trwałej pianki EVA.

Transporter dla kota EUROECO

Ranking najbezpieczniejszych transporterów dla kotów zawiera również ten marki Euroeco. Jest to produkt, który wyróżnia się solidnym wykonaniem, dużą powierzchnią i konkurencyjną ceną. Prezentowany transporter dla kota doskonale sprawdzi się na długie, jak i krótkie podróże, np. do weterynarza. Dodajmy, że wykonany został z wysokiej jakości, trwałego tworzywa sztucznego. Jest to klasyczny transporter dla kota wyposażony w drzwiczki z otworami wentylacyjnymi. Warto wspomnieć, że drzwiczki plastikowe posiadają zabezpieczenia, które uniemożliwiają ucieczkę kota. Dokładne wymiary tego produktu wynoszą 49 x 32 x 33 cm. Warto wspomnieć, że na swojej powierzchni posiada dodatkowe otwory wentylacyjne, które zapewniają ciągłą wentylację powietrza w środku. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość otwierania drzwiczek w prawo lub lewo. Na dodatek producent wyposażył transporter Euroeco w wygodną rączkę, która umożliwia przenoszenia. W swojej konstrukcji posiada solidne zatrzaski, które umożliwiają zdjęcie górnej części od dolnej. Na zakończenie warto wspomnieć, że dzięki przemyślanej budowie, czyszczenie tego transportera jest szybkie i komfortowe.

Transporter dla kota PLECAK

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć transportera dla kota w formie plecaka. Jest to genialny produkt, który nie tylko jest wygodny w trakcie przenoszenia, ale również zapewnia atrakcję dla kota. Transporter wykonany jest z wysokiej jakości materiału, który wyposażony został w przemyślany system wentylacyjny w postaci wielu otworów. Warto wspomnieć, że produkt posiada wiele pozytywnych opinii wśród kociarzy. W swojej konstrukcji posiada przeźroczysty przedni front. Co więcej, producent wyposażył ten transporter w kilka bezpiecznych zapięć, które umożliwiają wyjęcie kota ze środka. Warto podkreślić, że jest to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na wygodzie w trakcie krótkiego przenoszenia zwierzaka. Dokładne wymiary plecaka wynoszą 42 x 35 x 25 cm, z kolei maksymalne obciążenie to 7 kg. Produkt posiada w swojej konstrukcji oddychającą siatkę, która wraz z otworami zapewnia ciągły przepływ powietrza. Poza tym transporter ma dodatkowe kieszenie, które dają możliwość przechowywania osobistych rzeczy lub akcesoriów kota. Podkreślmy, że jest to idealne rozwiązanie na krótkie podróże.

Transporter dla kota SKANDYNAWSKI DOM

Transporter dla kota Skandynawski Dom to następny polecany produkt z tej kategorii akcesoriów, który znalazł się w naszym porównaniu. Dokładne wymiary transportera wynoszą 45 x 33 x 32 cm. Wykonany został z trwałego tworzywa sztucznego. Ten transporter dla kota posiada plastikowe drzwiczki wyposażone w zabezpieczenia. Co więcej, cała konstrukcja posiada wiele otworów wentylacyjnych, które zapewniają ciągłą cyrkulację powietrza w środku, gdzie znajduje się mruczek. Poza tym transporter dla kota Skandynawski Dom składa się z dwóch części, które połączone są solidnymi zatrzaskami. Dzięki takiej budowie możliwe jest szybkie i wygodne czyszczenie transporterka. Dodajmy, że produkt dostępny jest w wielu kolorach do wyboru. W swojej konstrukcji posiada wygodny uchwyt, który umożliwia przenoszenie.

Transporter dla kota MP BERGAMO Gipsy XS

Następne miejsce w naszym rankingu zajmuje transporter dla kota MP Bergamo Gipsy XS o dokładnych wymiarach 26 x 39 x 25 cm. Jest to idealna propozycja do przenoszenia małych kotów oraz kociąt. Transporter wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest elegancki, a przy tym solidny. Warto również wspomnieć o maksymalnym obciążeniu, które w tym modelu wynosi 4 kg. W swojej konstrukcji posiada wentylowane, solidne drzwiczki, które zapewniają bezpieczne transportowanie mruczka. Dodatkowo posiada wyprofilowaną rączkę, która daje możliwość wygodnego przenoszenia zwierzaka. Dodajmy, że transporter dla kota MP Bergamo Gipsy XS jest wygodny w trakcie czyszczenia. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – w kolorze niebieskim lub zielonym.

Jaki transporter dla kota wybrać? Poradnik

Nie wiesz jaki transporter dla mruczka wybrać? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym w 5 krokach wskazujemy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten idealny transporter dla kota! Wyjaśniamy, jaki sprawdzi się dla małych, a jaki dla dużych kotów. Objaśniamy, który będzie najlepszy – transporter plastikowy, wiklinowy, a może materiałowy? Przeczytaj wpis, w którym wyjaśniamy jaki transporter dla kota wybrać w 2024 roku!

Jak dopasować transporter do wielkości kota?

Jedną z najważniejszych czynności w trakcie wyboru transportera jest dopasowanie go do wielkości Twojego kota. W sprzedaży masz do wyboru różne modele – te małe, jak i większe. Warto dodać, że transporter powinien być tak dopasowany, aby zwierzak mógł wygodnie się w nim obrócić. Tym samym dla małych i średnich kotów zdecyduj się na transporter, którego długość wynosi od 45 do 50 cm, z kolei szerokość to 30-35 cm. Nieco inaczej jest z dużymi kotami, takimi jak np. Maine Coon. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na zakup odpowiedniego transportera dla kota, którego długość wynosi powyżej 50 cm, z kolei szerokość więcej niż 35 cm.

Typ kotaDługość transporteraSzerokość transportera
średnie i małe kotyod 45 do 50 cmod 30 do 35 cm
duże kotypowyżej 50 cmpowyżej 35 cm

Klasyczny, torba czy wózek – jaki transporter kupić?

Wybierając odpowiedni transporter dla swojego kota, masz do wyboru różnego rodzaju produkty. Obecnie w sprzedaży dostępne są:

 • klasyczne transportery plastikowe,
 • torba dla kota,
 • koszyki wiklinowe z drzwiczkami,
 • wózki na kółkach,
 • plecaki.

Oczywiście wybór konkretnego modelu zależny jest od Twoich preferencji, budżetu, jak również od samego zwierzaka. Jednakże do najchętniej wybieranych można zaliczyć plastikowe transportery dla kotów, wyposażone w metalowe drzwiczki. Przyjmują one postać niedużego kontenera, w którym wygodnie przetransportujesz kota. Warto wspomnieć, że tego typu akcesorium zapewnia duże bezpieczeństwo w trakcie podróży mruczka. Dodatkowo zwierzak w trakcie przenoszenia czuje się najbezpieczniej właśnie w transporterze wykonanym z tworzywa sztucznego.

Typ transportera dla kotaOpis
transporter plastikowyjest to jeden z najchętniej wybieranych transporterów na rynku, który sprawdzi się dla większości kotów; zazwyczaj posiada jeden otwór z metalowymi drzwiczkami, przez który możesz wygodnie włożyć kota do transportera, jak i go wyjąć; tego typu transporter ma zabudowane boki a przy tym świetną wentylację, dzięki temu kot i kocięta czują się w nim bezpiecznie w trakcie wizyty u weterynarza lub podczas podróży; świetnie sprawdzi się do transportowania kota samochodem lub samolotem
torba dla kotawykonana jest z trwałego materiału; najczęściej wyposażona jest w otwór, który znajduje się z przodu i od góry; elementy zamykane wykonane są najczęściej z trwałej siatki; materiałowe torby transportowe są przytulne dla mruczków, jednak nie zabezpieczają one w 100% przed ucieczką kota, dlatego sprawdzą się dla spokojnych mruczków
plecak do transportowania kotaw sprzedaży dostępne są plecaki dla kotów; w tych modelach, mruczka możesz włożyć do środka od góry lub od boku; ze względu na wielkość, zwierzak ma ograniczoną przestrzeń, dlatego to doskonała propozycja dla małych i średnich kotów; podkreślmy, że tego typu transportery możesz wygodnie prać w pralce lub ręcznie; plecaki dla kotów to propozycja dla opanowanych i spokojnych mruczków
kosz wiklinowy do transportowania kotakosze wiklinowe to świetny środek transportu dla kotów w trakcie podróży; tego typu transporter posiada tylko jeden otwór z metalowymi drzwiczkami; warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku transporterów z tworzywa, zapewniają one wysokie bezpieczeństwo w trakcie podróży do lecznicy weterynaryjnej; minusem takiego transportera jest jego materiał; mianowicie mruczki bardzo często wbijają pazury do wikliny, co może powodować trudności z wyjęciem kota z transportera (zwłaszcza osobniki przestraszone)
wózek dla kotawózek dla kotów przypomina tradycyjny wózek dla dziecka, który dokładnie obudowany jest z każdej strony; warto wybrać model w postaci wózka szczególnie w przypadku transportowania kota na wystawę; dzięki dużym rozmiarom możesz wygodnie wsadzić do środka transportera więcej niż jednego kota; poza tym takie modele wyposażone są często w przegrody, do których możesz umieścić dodatkowe akcesoria, legowisko, jedzenie czy kosmetyki

Z jakiego materiału powinien być wykonany odpowiedni transporter?

Kupując transporter dla swojego kota, zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany. Obecnie do wyboru masz modele wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, materiału lub wikliny. Jaki transporter wybrać? Porównując wszystkie, do najlepszych można zaliczyć transportery plastikowe. Dlaczego? Takie budki wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewniają wysokie bezpieczeństwo i ograniczają widok transportera, co ma duże znaczenie, aby kot czuł się przytulnie w czasie podróży do weterynarza.

Co ważne, taki solidny transporter zmniejsza ryzyko ucieczki mruczka. Na dodatek modele wykonane z tworzywa sztucznego możesz wygodnie czyścić. Ich jedynym minusem jest podatność na ślizganie się mruczka. W związku z tym przed włożeniem kota do środka należy na spód położyć dobrane legowisko lub kocyk.

Jak dopasować maksymalne obciążenie w transporterze?

Kolejnym ważnym parametrem jest maksymalne obciążenie, które to jest w stanie przyjąć wybrany transporter. Oczywiście dopasowanie tego parametru zależne jest od wagi Twojego kota. Obecnie spotkasz się z transporterami, które przystosowane zostały do przenoszenia zwierząt o wadze od 4 do 15 kg. W sytuacji, gdy posiadasz małego kota lub rosnącego kociaka, wtedy wystarczający będzie transporter z maksymalnym obciążeniem wynoszącym 6 kg

Z kolei dla średnich kotów lepiej zdecydować się na taki, u którego wartość tego parametru wynosi od 6 do 12 kg. Tymczasem dla dużych kotów zdecyduj się na transporter, który przystosowany został do przenoszenia zwierząt o wadze 12 kg lub większej.

Wielkość kotaMaksymalne obciążenie w transporterze
mały kot lub kocię6 kg
średni kotod 6 do 12 kg
duży kotpowyżej 12 kg

Zwróć uwagę na zamknięcie!

Bardzo ważnym elementem w każdym dobrym transporterze dla kotów jest jego zamknięcie. Im jest ono wykonane z trwalszych komponentów, tym maleje ryzyko ucieczki kota, jak i zwiększa się bezpieczeństwo mruczka. Do najlepszych można zaliczyć transportery wyposażone w metalowe drzwiczki, które to posiadają solidne zamknięcie. Takie transportery zapobiegają ucieczkę mruczka podczas jazdy samochodem, jak i w trakcie wizyty kota u weterynarza, gdzie przebywają inne zwierzęta, takie jak psy.

Dodatkowe wyposażenie

Podczas zakupu odpowiedniego transportera warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie. Do jednych z udogodnień można zaliczyć: wyprofilowany uchwyt, więcej niż jeden otwór, który daje dostęp do środka. Poza tym przydatnym udogodnieniem są regulowane paski na ramiona (w przypadku toreb i plecaków), wiele otworów wentylacyjnych, dodatkowe kieszonki, wyściółka zapobiegająca ślizganiu się kota.

Ile trzeba przeznaczyć za dobry transporter?

W sklepach zoologicznych online, jak i stacjonarnych dostępne są transportery dla kotów tanie, jak również drogie. Cena waha się od 30 do 400 zł. Przy czym średnia kwota za dobry transporter dla kota, który zapewni bezpieczną podróż, wynosi około 100 zł. Warto wspomnieć, że cena zależna jest od rodzaju, materiału wykonania, wielkości transportera, jak i od typu zamykania.

Z jakiej marki wybrać bezpieczny transporter dla pupila?

Chcesz wybrać odpowiedni transporter dla mruczka, który jest z polecanej i sprawdzonej marki? Do jednych z najlepszych można zaliczyć transportery dla kota:

 • Euroeco,
 • Zoolandia,
 • Purlov,
 • K&M,
 • Cameleon,
 • MP Bergamo.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest najlepszy transporter dla kota?

Do jednych z najlepszych transporterów można zaliczyć te marki Euroeco. Produkty od tego producenta wyróżniają się niską ceną, są polecane przez wielu użytkowników, a przy tym zapewniają bezpieczny transport mruczka. Oprócz tego polecaną firmą jest także Zoolandia. W tym przypadku masz do wyboru m.in. świetne plecaki do transportu kota, które mają bardzo dobrą wentylację, są wygodne dla opiekuna kota, jak i samego mruczka. Do pozostałych polecanych producentów, którzy oferują świetne transportery w dobrej cenie, zaliczamy: Purlov, K&M oraz MP Bergamo.

Co lepsze dla kota transporter czy torba?

Porównując klasyczny transporter, a torbę dla kota, bez wątpienia można stwierdzić, że lepszym wyborem jest zakup transportera – zwłaszcza wykonanego z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Takie modele zapewniają wysokie bezpieczeństwo, efektywnie chronią przed ucieczką, a przy tym są bardzo dobrze wentylowane. Warto wspomnieć, że transportery dają bezpieczne schronienie dla kota podczas wizyty w lecznicy lub podczas innego celu podróży.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu transportera dla kota?

Podczas zakupu najlepszego transportera dla kota koniecznie zwróć uwagę na rodzaj – najbezpieczniejsze okazują się transportery wykonane z tworzywa sztucznego z metalowymi drzwiczkami. Oprócz tego zobacz na wielkość. Pamiętaj, że prawidłowo dobrany transporter powinien umożliwiać swobodne obracanie się mruczka wewnątrz. Na dodatek zwróć uwagę na zamknięcie, markę, jak również na otwory wentylacyjne. Na samym końcu warto zobaczyć na opinie o transporterach dla kotów. Jeśli masz wątpliwości, to zobacz ranking na kwiecień 2024, który znajdziesz powyżej strony.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *