Najlepsze zabawki dla kota – Ranking kwiecień 2024

Najlepsza zabawka dla kota to taka, która jest interaktywna, bezpieczna dla zwierzaka, a przy tym umożliwia rozładowanie nadmiaru energii u mruczka. Chcesz kupić zabawkę dla swojego pupila, jednak nie wiesz, na jaką się zdecydować? Sprawdź poniższy ranking, w którym prezentujemy 8 najlepszych zabawek na kwiecień 2024 roku! Na dodatek nasz ekspert podpowiada, na jaką się zdecydować – wędkę, myszkę, piłeczkę, a może laser? Wskazujemy jak dopasować zabawkę do małego, a jaką do dużego kota. Przeczytaj jaką zabawkę dla kota wybrać! Podpowiadamy!

Ranking najlepszych zabawek dla kota na kwiecień 2024 roku

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceZabawka dla kota WWG Laser10/10
2 miejsceZabawka dla kota TRIXIE Wędka z myszką9,9/10
3 miejsceZabawka dla kota PURLOV Wieża9,8/10
4 miejsceZabawka dla kota VESS Zestaw9,7/10
5 miejsceZabawka dla kota TRIXIE Wieża z piłeczkami9,7/10
6 miejsceZabawka dla kota OBSZCZEKANE Wędka9,6/10
7 miejsceZabawka dla kota PETJET9,5/10
8 miejsceZabawka dla kota APTEL ZW119,4/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Polecane przez eksperta zabawki dla kota na 2024

Zabawka dla kota WWG Laser

Kolejne miejsce w naszym rankingu najlepszych zabawek dla kotów na kwiecień 2024 roku zajmuje laser WWG. Jest to idealna zabawka dla każdego mruczka. Przyjmuje kształt kociej łapki, która emituje światło. Warto dodać, że laser oddaje do dyspozycji 6 różnych wzorów. Dodajmy, że jest to jedna z najchętniej wybieranych zabawek na rynku. Zwierzak, widząc światło goni za nim, dzięki czemu laser zapewnia aktywność zwierzakowi. Tym samym kot wyczerpuje nadmiar energii. Warto wspomnieć, że prezentowana zabawka dla kota jest niezwykle wygodna dla samego opiekuna.

Zabawka dla kota TRIXIE Wędka z myszką

Wśród polecanych zabawek dla kotów znalazła się również ta marki Trixie. Jest to wędka z myszką o długości całkowitej 120 cm. Warto wspomnieć, że wewnątrz myszki znajduje się chip, który generuje odgłos, dzięki czemu zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla kota. Cała konstrukcja składa się z rączki i myszki, które połączone są ze sobą elastycznym sznurkiem. Na dodatek do zabawki przypięty jest kolorowy ogonek z prawdziwych piór, który jeszcze bardziej zachęca kota do aktywności.

Zabawka dla kota PURLOV Wieża

W rankingu zabawek dla kotów nie mogło zabraknąć tej marki Purlov. Jest to zabawka interaktywna, która zapewni Twojemu zwierzakowi niezwykłą rozrywkę na wiele godzin. Warto wspomnieć, że produkt przyjmuje postać wieży z piłeczkami, na które kot poluje. Przedmiot składa się z trzech poziomów, na których znajdują się piłeczki, które to poruszają się, kiedy kot je dotyka. Taka zabawa daje możliwość wyczerpania nadmiaru energii u mruczka, daje możliwość zaspokajania instynktu łowieckiego, jak i zapewnia świetną zabawę na długi czas. Dodajmy, że zabawka interaktywna dla kota Purlov wyposażona została w 4 przylepne nakładki antypoślizgowe, które to zapobiegają przemieszczanie się wieży w trakcie zabawy. Prezentowany przedmiot jest prosty w montażu i demontażu, zajmuje niedużo miejsca, a przy tym piłeczki możesz wygodnie wkładać do środka i wyjmować. Wymiary tej zabawki to 24 x 24 x 19 cm. Wykonana została z tworzywa sztucznego.

Zabawka dla kota VESS Zestaw

Zestaw zabawek Vess zajmuje kolejną pozycję w naszym rankingu najlepszych zabawek dla kotów na kwiecień 2024 roku. Komplet składa się aż z 22 zabawek, do których można zaliczyć: tunel z piłeczką 80 cm, wędkę leopard z piórkiem, myszkę skórzaną, piłkę golfową z piórkiem, kolorową myszkę, plastikowe rolki z dzwoneczkiem, piłeczki z dzwoneczkiem, kolorową piłeczkę z gąbki, piłeczkę twardą,  sprężynkę, rurkę, jak również miękką piłeczkę. Taki zestaw to istny plac zabaw dla kota, który zapewni wielogodzinną rozrywkę, dzięki czemu zwierzak dobrze spożytkuje swoją energię. Dodajmy, że produkt będzie idealnym rozwiązaniem dla kotów, które nudzą się pod nieobecność swoich właścicieli.

Zabawka dla kota TRIXIE Wieża z piłeczkami

Wieża z piłeczkami Trixie to kolejna polecana przez nas zabawka, która zapewni długą rozrywkę dla Twojego kota. Podkreślmy, że jest to model interaktywny, który umożliwia zaspokojenie instynktu łowieckiego, zmniejsza ilość energii, dzięki czemu zwierzak jest spokojniejszy i nie niszczy mebli w domu. Zabawka dla kota Trixie wieża posiada 3 poziomy, na których znajdują się piłeczki. Warto dodać, że piłki poruszają się pod wpływem dotyku, dzięki czemu zapewniają świetną rozrywkę i zabawę dla Twojego mruczka. Prezentowana zabawka dla kota zaliczana jest do produktów, które nie tylko rozwijają instynkt łowiecki, ale również rozwijają zręczność, zapobiegają nudzie, jak i zwiększają aktywność fizyczną mruczka.

Zabawka dla kota OBSZCZEKANE Wędka

Wśród najlepszych zabawek dla kotów znalazła się wędka marki Obszczekane. Warto dodać, że składa się ona aż z 7 różnych zabawek. Jest to wędka teleskopowa, której maksymalna długość wynosi 100 cm, z kolei wymiar razem ze sznurkiem to aż 160 cm. Koniec sznurka przystosowany został do przymocowania zabawki. Możesz wybierać spośród kolorowych piórek z dzwoneczkiem, mieniących się motylków z dzwoneczkiem, puchatych kulek, zawieszek w postaci myszek, puchatków, kłębuszków, jak również pluszaków z kocimiętką. Podkreślmy, że zabawka dla kota Obszczekane w postaci wędki umożliwia wielogodzinną zabawę z kotem, dzięki czemu mruczek zaspokoi swój instynkt myśliwski, jak i spożytkuje w odpowiedni sposób energię. 

Zabawka dla kota PETJET

W rankingu na kwiecień 2024 roku znalazł się również zestaw zabawek dla kota Petjet. W składzie znajdziesz takie elementy jak tunel, wędka, zestaw 19 zabawek, jak również prezent. Warto podkreślić, że to wszystko za bardzo konkurencyjną cenę. Zabawki dla kota Petjet to idealna propozycja dla mruczków, które potrzebują zaspokojenia nadmiaru energii. Dodajmy, że dzięki urozmaiconym formom, kot może spożytkować nadmiar energii, co przełoży się na zachowanie porządku w mieszkaniu lub domu. Co więcej, w składzie znajdują się przeróżne zabawki, które będą idealnym placem zabaw dla kota. Jest to propozycja dla osób, które poszukują zabawki, która to zaspokoi nudę kota, kiedy właścicieli nie ma w domu.

Zabawka dla kota APTEL ZW11

Wśród najlepszych zabawek dla kota znalazła się również ta marki Aptel ZW11. Ta interaktywna zabawka o długości 25 cm składa się z platformy oraz myszki. Ta ostatnia pod wpływem uderzenia łapką wprawiana jest w ruch, dzięki czemu kot chce ją schwytać. Taka zabawa odgrywa duże znaczenie w trakcie rozwoju małych kotów, jak i zaspokojenia instynktu łowieckiego u tych dorosłych osobników. Dodajmy, że w górnej części znajduje się powierzchnia w formie drapaka. Cała konstrukcja zabawki Aptel ZW11 składa się z platformy z trzema otworami, przez które kot łapie poruszającą się mysz.

Jaką zabawkę dla kota wybrać?

Chcesz kupić najlepszą zabawkę dla swojego kota? W poniższym poradniku prezentujemy 4 najważniejsze czynności, które pomogą Ci dobrać idealną zabawkę dla mruczka. Wyjaśniamy, na jaki rodzaj się zdecydować. Naświetlamy, w jak dopasować zabawkę do wielkości kota. Sprawdź, jaka zabawka dla kota będzie najlepsza! Wyjaśniamy w poradniku!

Piłeczka, myszka, laser czy wędka dla kota – jaką zabawkę wybrać?

Dobra zabawka dla kota powinna stymulować do działania zmysły zwierzaka, jak również jego instynkt. W sprzedaży masz do wyboru szeroki wybór zabawek dla kotów i kociąt, które różnią się wielkością, formą, a na dodatek pobudzają odmienne zmysły u zwierzaka. Najlepszymi drapakami dla kota są:

 • piłki,
 • drapaki,
 • myszki,
 • lasery,
 • wędki,
 • maty,
 • piórka,
 • sprężyny,
 • zabawki interaktywne dla kota.

Jasne jest, że wybór zależny jest od konkretnego osobnika, wieku, jak również od samych preferencji Twojego kota. W związku z tym dla ułatwienia poniżej krótko opisujemy każdy rodzaj zabawek dla kota.

Zabawka dla kotaOpis
nieduże drapakitego typu zabawki dla czworonoga wykonane są z kartonu lub sizalu; może przyjmować formę słupka lub niedużej kulki z podstawką; drapak z tektury lub ten sizalowy daje możliwość drapania, tym samym ścierania pazurów oraz oznaczania terenu przez Twojego pupila
myszkiumożliwiają rozwijanie instynktu łowieckiego; przyjmują postać myszki, która w wybranych modelach może posiadać również sznurek; jest to jedna z najlepszych zabawek dla kotów oraz małych kociąt
piłkipiłki zachęcają kota do ruchu, tym samym wyczerpania nadmiaru energii zwłaszcza u każdego kota niewychodzącego z domu; piłki są uniwersalną zabawką, która zastępuje dla kota zdobycz, na którą to Twój mruczek z chęcią będzie polować; warto dodać, że dzięki okrągłej formie, każda piłka po dotknięciu przez kota, turla się, dzięki czemu kot z chęcią ją goni
laserlaser dla kota to jedna z must have zabawek każdego kociarza; koty uwielbiają ten rodzaj zabawki; stymuluje ona rozwijanie instynktu łowcy
matymaty to kolejna polecana zabawka przez wielu właścicieli kotów; składa się z płaskiej powierzchni (maty) oraz stelaża, na którym wiszą piłeczki, piórka i dzwoneczki na sznurku; dodatkowo na powierzchni maty producenci stosują materiał sizalowy, dzięki czemu jest to również swojego rodzaju drapak
zabawki z kocimiętkąw trakcie wybierania najlepszej zabawki spotkasz się z takimi z kocimiętką lub matatabi; są to rośliny, które stymulują koci organizm przez zawartość poszczególnych składników aktywnych; kot po kontakcie z zabawką doznaje wręcz euforii – ociera się, turla, miauczy, mruczy itp.; bez wątpienia tego typu zabawkę pokocha każdy mruczek
wędkiskłada się z podłużnej rączki sznurka, na który przymocowany jest dzwonek, piłeczka lub piórka dla kota; takie zestawienie zachęca kota do zabawy; na dodatek wybrane produkty wyposażone są w szeleszczące elementy, które oddziałują m.in. na słuch i dotyk u kota, dzięki temu zabawa z kotem jest ciekawa i satysfakcjonująca dla opiekuna, jak i zwierzaka
sprężyny dla kotazaliczane są do najlepszych zabawek dla kotów; dzięki swojej konstrukcji sprężynka odbija się od podłoża i innych przedmiotów, tym samym zachęci kota do ruchu, poderwania się, jak również do rozwijania instynktu łowieckiego
zabawki interaktywnezabawki interaktywne dla kota mogą przyjmować różną postać; najczęściej są to tunele oraz zabawki na przysmaki, które wymagają od nieco więcej wysiłku i kreatywności; takie kocie zabawki mogą być uzupełniane karmą dla kota lub smakołykami; w czasie zabawy przysmaki wylatują z zabawki lub zwierzak musi się do nich dostać; wybierając zabawkę interaktywną dla swojego mruczka, zapewniasz mu świetną i kreatywną zabawę na wiele godzin w ciągu dnia

Zwróć uwagę na materiał wykonania zabawki dla kota!

W następnym kroku zwróć uwagę przy wyborze, z jakiego materiału została wykonana zabawka dla kota. Dostępne są produkty wykonane z bawełny, gumy, tworzywa sztucznego, sizalu, tektury, gumy, kauczuku. Oczywiście konkretny rodzaj materiału zależny jest od danego rodzaju zabawki, jak również od jego konstrukcji. Najważniejsze jest, aby wybierać taką zabawkę dla swojego kota, która zachęca mruczka do aktywności, a przy tym będzie bezpieczna. Unikać produktów, w które kot może się zaplątać, zawisnąć pazurem na nich itp.

Jak dopasować zabawkę do kota?

W sklepach znajdziesz zabawki dla kotów o różnych rozmiarach. Ważne jest, aby dopasować zabawkę do wielkości oraz wieku kota. Warto wspomnieć, że produkt powinien być takiej wielkości, aby zwierzę mogło się nim wygodnie bawić, a przy tym, aby nie odstraszało od siebie mruczka. Tym samym dla kociąt wybieraj nieduże zabawki, które będą w stanie unieść, turlać i bawić się nimi – wystarczające będą takie o długości do 7 cm. Z kolei dla dorosłych kotów zdecyduj się na większe zabawki, których długość wynosi powyżej 7 cm. 

Najlepsza zabawka dla kota a jej właściwości

Każda dobra zabawka dla kota powinna zastąpić przynętę, na którą mruczek polowałby w naturalnym środowisku. Tym samym najlepsze zabawki dla kotów:

 • rozwijają instynkt łowiecki,
 • zachęcają kota do aktywności,
 • rozwijają umiejętności czworonoga,
 • umożliwiają wyczerpanie nadmiaru energii,
 • są atrakcyjne dla każdego kota,
 • wybrane umożliwiają naturalne czyszczenie zębów.

Ile kosztują interaktywne zabawki dla kotów?

Ceza za zabawki dla kotów waha się od 1 do 200 zł. Najdroższe są zabawki interaktywne, jak również tunele – kwota za tego typu produkty wynosi od 30 do 100 zł. Warto dodać, że cena za tego typu zabawki różni się w zależności od postaci, elementów, wielkości zabawki, jak również marki.

Z jakiej firmy wybrać zabawkę?

Do jednych z najlepszych zabawek dla kotów można zaliczyć te marki:

 • Kitty,
 • Obszczekane,
 • Purlov,
 • Mersjo,
 • Vess,
 • BestHurt,
 • Magic Cat,
 • Wesolypupil,
 • Trixie.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jakie zabawki są najlepsze dla kota?

Do najlepszych zabawek dla kota można zaliczyć lasery, piłki, drapaki, lasery, tunele, wędki. Poza tym świetnym produktem jest zabawka interaktywna dla kotów, która stymuluje do działania wiele zmysłów u mruczka. Oprócz tego w sprzedaży spotkasz się z zestawami zabawek, które zwiększają zakres aktywności mruczka.

Jak zrobić fajną zabawkę dla kota?

Aby zrobić ciekawą zabawkę dla swojego kota, wystarczy przygotować papier aluminiowy oraz sznurek. Z papieru aluminiowego wykonaj kulkę o średnicy około 5 cm (już taka forma będzie atrakcją dla zwierzaka). Następnie wykonaj otwór przez środek kulki, po czym nawlec sznurek i zawiąż piłeczkę. Taka prosta, ale kreatywna zabawka to idealny sposób na doskonałą zabawę z kotem. Teraz wystarczy operować końcem sznurka, aby piłeczka się poruszała, na którą to kot będzie polował.

Ile czasu dziennie trzeba bawić się z kotem?

Czas, jaki należy przeznaczyć na zabawę z kotem każdego dnia, zależny jest od danego osobnika. Występują koty aktywne np. koty norweskie leśne, jak również te leniwe np. koty perskie. Przyjmuje się, że każdy kot powinien bawić się od 20 do 45 minut dziennie (w przypadku średnio aktywnych kotów).

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *