Mokra karma dla kota – Ranking lipiec 2024

Rozmyślasz nad zakupem dobrej mokrej karmy dla kota, która ma świetny skład, jest chętnie zjadana przez czworonoga, a przy tym zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu? Nie wiesz, jaką wybrać – marki Dolina Noteci, Carnilove czy Pokusa? Z jagnięciną, kurczakiem czy wołowiną? Sprawdź, nasz ranking mokrych karm dla kotów na lipiec 2024 roku! Zestawiamy polecane i sprawdzone produkty dostępne na rynku! Na dodatek nasz ekspert wskazuje krok po kroku, jak wybrać najlepszą mokrą karmę dla kota, tak aby nie obciążała nerek, miała dobry skład, a przy tym miała przystępną cenę. Przeczytaj jaką mokrą karmę dla kota wybrać i kupić w 2024 roku! Sprawdźmy!

Najlepsze mokre karmy dla kotów w rankingu na lipiec 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceMokra karma dla kota POKUSA z wołowiną10/10
2 miejsceMokra karma dla kota JOSERA Filet9.8/10
3 miejsceMokra karma dla kota BRIT CARE Fillets in Gravy9.7/10
4 miejsceMokra karma dla kota BOZITA z kurczakiem9.6/10
5 miejsceMokra karma dla kota WILD FREEDOM Instinctive jeleń9.6/10
6 miejsceMokra karma dla kota CATZ FINEFOOD Bio9.5/10
7 miejsceMokra karma dla kota SANABELLE All Meat9.4/10
8 miejsceMokra karma dla kota GREENWOODS Delight filet z tuńczyka9.2/10
9 miejsceMokra karma dla kota PURIZON jagnięcina z łososiem9.1/10
10 miejsceMokra karma dla kota CAT’S LOVE cielęcina i indyk9.0/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Porównanie polecanych karm mokrych dla kotów przez Kotomania.pl

Mokra karma dla kota POKUSA z wołowiną

W naszym porównaniu najlepszych karm mokrych dla kotów na lipiec 2024 roku nie mogło zabraknąć tej marki Pokusa z wołowiną. Jest to wysokiej jakości karma dla kotów, która powstała z myślą o zapewnieniu najcenniejszych wartości odżywczych dla pupila. W składzie znajdziesz aż 75% wołowiny, w tym aż 55% mięsa mięśniowego, 10% serc, 5% płuc, jak również 5% wątroby. Na dodatek w recepturze znajduje się również bulion wołowy, który podkreśla cały smak kompozycji składników. Jednak to jeszcze nie wszystko! Producent dodał do składu algi morskie, które świetnie wpływają na kondycje sierści, dzięki czemu staje się ona piękna, błyszcząca i co najważniejsze ma mniejszą podatność do tworzenia się kołtunów. Na dodatek algi morskie są źródłem jodu, który reguluje pracę tarczycy u kotów. Warto również wspomnieć o zawartości tauryny, której obecność w mokrej karmie dla kotów Pokusa wynosi 2500 mg na 1 kg. Wartość energetyczna tego produktu wynosi 119,1 kcal/100 g. Z kolei stosunek wapnia do fosforu to 1,44:1.

Mokra karma dla kota JOSERA Filet

Mokra karma dla kota Josera Filet kurczak z wołowiną, to następny produkt polecany w naszym rankingu 2024! W składzie produktu znajdziesz 40% fileta z kurczaka, jak również 39% bulionu z kurczaka. Poza tym receptura została uzupełniona o 10% serc wołowych. Produkt posiada w swojej recepturze wątróbkę z kurczaka, która stanowi doskonałe źródło witamin z grupy B, witaminy A oraz D. Podkreślmy, że produkt nie zawiera w swoim składzie zbóż. Posiada prosty, ale treściwy skład, który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu kota. Stosunek wapnia do fosforu w karmie mokrej dla kota Josera Filet wynosi 1,18:1. Przy czym wartość energetyczna dla tego produktu wynosi 107,9 kcal/100 g. Zawartość tauryny w mokrej karmie Josera Filet wynosi 1500 mg/kg.

Mokra karma dla kota BRIT CARE Fillets in Gravy

W naszym rankingu 2024 znalazła się mokra karma dla kotów Brit Care Fillets in Gravy dedykowana dla kotów sterylizowanych. Jest to pożywienie o smaku kurczaka, tuńczyka i łososia. Warto dodać, że ta pełnoporcjowa mokra karma została uzupełniona o wątrobę w ilości 15%, która to jest świetnym źródłem takich witamin jak A, D czy B12. Warto wspomnieć, że w składzie produktu znajduje się 62% mięsa z kurczaka, 4% tuńczyka, jak i 4% łososia. Poza tym receptura została uzupełniona o węglan wapnia, jak również suszony rokitnik zwyczajny. Podkreślmy, że taka kompozycja składników zapewnia poprawne funkcjonowanie organizmu pupila. Dodatkowo obecność nienasyconych kwasów Omega-3, które pochodzą m.in. z łososia, doskonale wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, jak również mózgu. Na dodatek składnik ten poprawia jakość sierści i skóry u kota. Stosunek wapnia do fosforu w tej mokrej karmie dla kota wynosi 1:1.

Mokra karma dla kota BOZITA z kurczakiem

Na następnej pozycji w naszym rankingu na lipiec 2024 znalazła się mokra karma dla kota Bozita z kurczakiem. W składzie tego produktu znajdziesz aż 85% kurczaka w kawałkach. Na dodatek receptura została uzupełniona o wieprzowinę, jak również wołowinę. Taka kompozycja stanowi pełnoporcjowy posiłek, który dostarcza energii i potrzebnych wartości odżywczych. Na dodatek karma jest bogata w drożdże, które są źródłem beta-glukanu, ten z kolei pozytywnie wpływa na układ immunologiczny u kotów. Stosunek wapnia do fosforu w tym pożywieniu wynosi 1,17:1. Warto również wspomnieć o wartości energetycznej, która dla tego produktu wynosi 79 kcal/100 g. Dodajmy, że ilość tauryny na 1 kg produktu wynosi 700 mg.

Mokra karma dla kota WILD FREEDOM Instinctive jeleń

Nasz ranking polecanych mokrych karm dla kotów zawiera również Wild Freedom Instinctive jeleń. Receptura produktu została przygotowana z myślą o dostarczeniu najwyższej jakości mięsa. W składzie znajdziesz aż 50% mięsa z jelenia, które zostało uzupełnione o 20% mięsa z kurczaka. To wszystko zalane jest przepysznym bulionem mięsnym, którego zawartość stanowi 20%. Poza tym producent wyposażył ten produkt w taurynę, której zawartość wynosi 700 mg. Na zakończenie dodajmy, że wartość energetyczna dla tej karmy wynosi 101 kcal/100 g.

Mokra karma dla kota CATZ FINEFOOD Bio

W naszym rankingu mokrych karm dla kotów nie mogło zabraknąć produktu Catz Finefood Bio z wołowiną. Jest to jedna z najlepszych mokrych karm na rynku. Pożywienie bogate jest w wołowinę, której procentowy udział wynosi aż 94%, w tym znajdziemy 60% mięsa mięśniowego, 17,9% serc, 9% płuc, 8,9% wątroby. Z kolei to wszystko zostało zalane pysznym wywarem, którego zawartość wynosi 10,6%. Poza tym w recepturze prezentowanej mokrej karmy znajduje się nieduża ilość marchewki 2%. Producent uzupełnił skład o minerały, ser żółty oraz olej z łososia, który to świetnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, mózgu, jak również układu sercowo-naczyniowego. Ilość tauryny w recepturze mokrej karmy Catz Finefood Bio wynosi 1300 mg/kg. Producent nie podaje proporcji wapnia do fosforu oraz wartości energetycznej.

Mokra karma dla kota SANABELLE All Meat

Mokra karma dla kota Sanabella All Meat z wołowiną oraz pstrągiem to następny godny zakupu produkt. W recepturze tej karmy znajdziemy 30% świeżej wołowiny, jak również 20% świeżego pstrąga. Wszystko zalane zostało bulionem wołowym, którego zawartość stanowi 30%. Jednak to jeszcze nie wszystko! W składzie karmy mokrej dla kotów Sanabella All Meat znalazły się również świeże szyje kacze, jak również świeże płuca. Oczywiście dodano do tej kompozycji wątróbkę, która stanowi źródło witaminy A, D, jak również witamin z grupy B. Poza tym dużym atutem jest obecność w składzie oleju z łososia, który to jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3. Dzięki temu ta mokra karma dla kota stanowi doskonały budulec dla kociego organizmu. Na dodatek przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania wszystkich najważniejszych organów, takich jak mózg czy serce. Warto dodać, że obecność oleju z łososia zmniejsza stanów zapalnych w organizmie, jak również sprawia, że sierść kota pięknie się błyszczy! Zawartość tauryny wynosi 450 mg/kg, z kolei wartość energetyczna to 105,6 kcal/100 g. Brak informacji o stosunku Ca do Pa.

Mokra karma dla kota GREENWOODS Delight filet z tuńczyka

W naszym rankingu 2024 nie mogło zabraknąć mokrej karmy Greenwoods Delight filet z tuńczyka. Jest to karma opracowana z myślą o dostarczeniu najwyższej jakości pożywienia dla kota. W składzie produktu znajduje się aż 75% fileta z tuńczyka oraz 24% bulionu rybnego. Do całej kompozycji dodano zaledwie 1% skrobi ziemniaczanej. To wszystko! Tak minimalistyczny, ale niezwykle pożywny posiłek, stanowi doskonałą dawkę najcenniejszych wartości odżywczych, które nie są uzupełnione o sztuczne konserwanty czy polepszacze smakowe. Prezentowana karma mokra Greenwoods Delight filet z tuńczyka może stanowić doskonały dodatek do pełnoporcjowej karmy.

Mokra karma dla kota PURIZON jagnięcina z łososiem

Jeśli szukasz najlepszej mokrej karmy dla kota, która wyróżnia się bardzo dobrym składem, a przy tym jest polecana przez hodowców i właścicieli innych czworonogów to zobacz Purizon jagnięcina z łososiem! W składzie tej mokrej karmy znajdziesz 45% fileta z kurczaka, jak również 28,8% bulionu. Poza tym kompozycja składników została uzupełniona o wątrobę, tłuszcz drobiowy, ale to nie wszystko! Oprócz tego karma mokra dla kota Purizon posiada 5% jagnięciny, której zawartość stanowią płuca oraz serca. Cała receptura została wzbogacona o łososia w ilości 5%, ziemniaki, jak również gruszkę. Świetnym dodatkiem jest olej z łososia, który doskonale wpływa na funkcjonowanie całego ciała, a przy tym poprawia kondycję skóry i sierści. Obecność tauryny w Purizon jagnięcina z łososiem wynosi 1500 mg, tymczasem wartość energetyczna to 111 kcal na 100 g produktu. Brak informacji o stosunku wapnia do fosforu.

Mokra karma dla kota CAT’S LOVE cielęcina i indyk

Karma mokra dla kota Cat’s Love cielęcina i indyk to kolejne polecane pożywienie wśród właścicieli i hodowców kotów. W składzie znajdziesz aż 46,5% cielęciny, której zawartość stanowi 23% serc cielęcych, 19,5% mięsa cielęcego, jak również 4% wątroby cielęcej. Poza tym producent uzupełnił recepturę tej karmy mokrej w 45% indyka, którego zawartość to 21,5% mięsa indyczego, 19,5% serc indyczych, jak również 4% wątroby indyczej. Poza tym receptura produktu posiada składniki mineralne, olej lniany oraz kocimiętkę. Taka kompozycja stanowi świetny budulec dla kociego organizmu. Zawartość tauryny w składzie wynosi 1500 mg/kg. Z kolei wartość energetyczna to 130 kcal na 100 g produktu. Producent nie podaje proporcji Ca do Pa, co jest minusem.

Jaką mokrą karmę dla kota kupić?

Dobra, mokra karma powinna w swoim składzie posiadać wysokiej jakości produkty w postaci mięsa czy podrobów. Zastanawiasz się jaka mokra karma dla kota jest najlepsza? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym wskazujemy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten polecany i sprawdzony produkt! Objaśniamy co powinno znaleźć się w składzie. Podpowiadamy jak dopasować pożywienie do etapu życia kota. Wskazujemy jaki rodzaj karmy mokrej jest najlepszy – bezzbożowa, hipoalergiczna czy ta stworzona na podobieństwo BARF? Przeczytaj jak wybrać dobrą mokrą karmę dla swojego kota w 2024 roku!

Jagnięcina, wołowina czy łosoś – jaki skład ma dobra mokra karma dla kota?

Decydując się na zakup dobrej mokrej karmy dla Twojego kota, w pierwszej kolejności sprawdź na skład wybranego produktu. Miej na uwadze, że rodzaj składników, jak i procentowy ich udział wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Każda dobra karma mokra powinna w swoim składzie zawierać m.in. wysokiej jakości mięso, podroby, niewielką ilość warzyw i owoców, taurynę, źródło wapnia, źródło jodu, witaminy z grupy B, witaminę C, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, jak również pozostałe witaminy i minerały.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poniżej tabelę, w której prezentujemy, jakich konkretnie składników szukać w karmie mokrej dla kota. Sprawdźmy!

Składnik karmyOpis
mięsonajważniejszym składnikiem w diecie kota jest mięso, którego procentowy udział w dobrej karmie mokrej powinien wynosić przynajmniej 50%; do polecanych gatunków mięsa dla kotowatych można zaliczyć wołowinę, koninę, królika, kaczkę, jagnięcinę, baraninę, gęś, cielęcinę, indyka
podrobypodroby dostarczają w wysokiej jakości karmie mokrej takich witamin jak B12, A, D, B1, B2, B6, jak również kwas foliowy; w żywieniu kota najlepiej sprawdzają się podroby w postaci serc, nerek, wątroby, warto dodać, że procentowy udział podrobów w najlepszej mokrej karmie dla kotów nie powinien być większy niż 15-20%
źródło wapniakażda dobra karma dla kota w puszce powinna zawierać w swoim składzie źródło wapnia, np. mączkę kostną, cytrynian wapnia, węglan wapnia; wapno potrzebne jest do zachowania prawidłowego stosunku Ca do Pa
źródło joduw składzie karmy mokrej dla kotów powinien znaleźć się składnik dostarczający do organizmu jod; takim produktem są np. algi morskie, które regulują pracę tarczycy, jak również wpływają na lepszą kondycję skóry i sierści kota
taurynatauryna jest niezbędnym składnikiem w każdej karmie mokrej przeznaczonej dla kotów; odpowiada ona za wiele procesów, które zachodzą w organizmie pupila, m.in. bierze udział w procesach zachodzących w układzie pokarmowym, wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego, a na dodatek jest neuroprzekaźnikiem; najlepiej wybierać mokrą karmę dla kotów, która w swoim składzie zawiera przynajmniej 1500 mg tauryny na 1 kg karmy
kwasy Omega-3zobacz również czy karma zawiera kwasy tłuszczowe Omega-3, które występują w postaci oleju z dzikiego łososia, oleju Omega-3 z dzikich ryb morskich, oleju lub mączki z kryla; warto dodać, że kwasy Omega 3 odpowiadają m.in. za prawidłową pracę układu nerwowego, mózgu, serca, jak również sprawiają, że sierść kota pięknie się błyszczy 
witaminy z grupy Bdobrym źródłem witamin z grupy B są drożdże browarnicze, które dodatkowo zawierają beta-glukan, który to wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego
witamina Cwitamina C w składzie mokrej karmy dla kota może występować w postaci syntetycznej lub naturalnej, np. dzika róża; miej na uwadze, że składnik usprawnia funkcjonowanie układu immunologicznego, bierze udział w syntezie kolagenu, jak również w transporcie wapnia do struktur kostnych
warzywawarzywa powinny być jedynie dodatkiem do karmy mokrej dla kotów; warto podkreślić, że nie stanowią one wysokiej wartości odżywczej; poza tym są bardzo długo trawione w przewodzie pokarmowym zwierzaka; jeśli wybierasz karmę mokrą z zawartością warzyw, to zdecyduj się na taką, która w swoim składzie ma marchewkę, pietruszkę, dynię, buraka czy bataty 
owoceowoce, podobnie jak warzywa, powinny stanowić dodatek w mokrej karmie dla kotów; do najczęściej stosowanych można zaliczyć jabłka, jeżyny, maliny, gruszki

Jakich składników unikać w mokrej karmie?

Wybierając pełnoporcjową karmę mokrą dla kota, zwróć uwagę na składniki, które nie powinny znaleźć się w recepturze. Do takich substancji można zaliczyć:

 • zboża,
 • produkty pochodzenia zwierzęcego,
 • konserwanty,
 • barwniki,
 • sztuczne polepszacze smakowe,
 • dużą zawartość owoców i warzyw,
 • ryż,
 • rośliny strączkowe.

Jak dopasować karmę mokrą do kota?

Dobra, mokra pełnoporcjowa karma powinna być dopasowana do kota. Zastanawiasz się jak to zrobić? Zobacz poniżej, jaką mokrą karmę wybrać dla dorosłych kotów, a jaką dla kociąt! Na dodatek wskazujemy w jaki sposób dobrać karmę do wielkości osobnika! Sprawdźmy!

W jaki sposób dobrać najlepszą mokrą karmę do etapu życia kota?

W trakcie zakupu spotkasz się z karmą mokrą przeznaczoną dla kotów dorosłych, kociąt, jak również seniorów. Oprócz tego spotkasz się również z mokrymi karmami przeznaczonymi dla kotów w każdym wieku. Miej na uwadze, że dobry wybór karmy wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzaka. W każdej z wymienionych karm mokrych różni się skład, jak również wielkość ziarenek. Prawidłowo dobrane jedzenie dostarcza najpotrzebniejszych witamin do potrzeb kota, w zależności od jego etapu życia. Na dodatek wpływa to na komfort w trakcie spożywania posiłku przez zwierzaka.

Karma mokra dla dużych czy małych kotów – jak dobrać pożywienie do wielkości pupila?

Wśród wszystkich kotów występują osobniki małe, jak i te duże, np. Maine Coon. Decydując się na zakup najlepszej mokrej karmy dla kota, warto wybierać taką, która dopasowana jest do wielkości osobnika. Dlaczego? Mianowicie karmy dla kotów dużych ras mają w składzie większą zawartość składników (glukozamina i chondroityna), które wspomagają funkcjonowanie stawów. Na dodatek duże koty są bardziej narażone na choroby serca, np. kardiomiopatię, tym samym producenci wzbogacają skład o większą ilość L-karnityny, jak i tauryny.

Jaką wartość energetyczną powinna mieć mokra karma dla kotów?

W trakcie zakupu dobrej mokrej karmy dla kotów zwróć uwagę na wartość energetyczną. Parametr ten podawany jest w kaloriach na 100 g pożywienia. Warto dodać, że wartość energetyczna w mokrej karmie dla kotów zależna jest od:

 • wielkości kota,
 • etapu rozwoju,
 • aktywności,
 • stanu zdrowia.

Tym samym koty rosnące potrzebują znacznie więcej kalorii w porównaniu do kocich seniorów lub osobników dorosłych. Podobnie jest z trybem życia. Koty wychodzące na zewnątrz potrzebują znacznie więcej kalorii w pożywieniu w porównaniu do kotów domowych przebywających ciągle w budynku. Poniżej dla ułatwienia umieszczamy tabelę, w której prezentujemy orientacyjne wartości energetyczne dla kotów danego typu.

Etap życia kotaWartość energetyczna
kocięta i koty rosnąceod 100 do 140 kcal/100 g
koty dorosłeod 70 do 130 kcal/100 g
kot senior lub kot po sterylizacjiod 65 do 100 kcal/100 g

Pamiętaj, że dopasowanie wartości energetycznej jest cechą osobniczą. Tym samym, aby określić najlepszą wartość tego parametru w mokrej karmie do swojego kota, najlepiej jest wprowadzić obserwację zwierzaka. W sytuacji, gdy koc chudnie, należy zwiększyć dawkę żywieniową. Tymczasem, gdy zwierzak gwałtownie przybiera na wadze, należy zmniejszyć ilość podawanego jedzenia lub zakupić mokrą karmę o mniejszej wartości energetycznej.

Jaki rodzaj mokrej karmy jest najlepszy?

Mokre karmy dla kotów dostępne są w kilku rodzajach. Dobór konkretnego typu pożywienia zależny jest od pupila oraz reakcji organizmu na dane składniki karmy. Obecnie do wyboru masz mokre karmy dla kotów:

 • bezzbożowe,
 • hipoalergiczne,
 • weterynaryjne,
 • dla kotów sterylizowanych,
 • monobiałkowe,
 • odkłaczające.

Aby objaśnić różnice poszczególnych mokrych karm, poniżej prezentujemy tabelę, w której znajdziesz rodzaj produktu wraz z opisem.

Rodzaj mokrej karmy dla kotaOpis
karma bezzbożowapożywienie bezzbożowe dla kotów to karma, która w swoim składzie nie zawiera zbóż; w formie wypełniacza występuje niewielka ilość warzyw i owoców
karma hipoalergicznadedykowana jest szczególnie dla kotów cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe; w składzie nie zawiera substancji, które mogą wywoływać uczulenie, biegunki i wymioty – do takich składników można zaliczyć zboża, kurczaka, rośliny strączkowe
karma weterynaryjnajest to mokra karma dla kotów z problemami zdrowotnymi, np. dla kotów z chorą wątrobą, trzustką, mających problem z układem moczowym itp.
karma dla kotów po sterylizacjimokra karma dostosowana dla kotów po sterylizacji ma obniżoną wartość energetyczną, dzięki czemu pupil nie przybiera na wadze
karma monobiałkowamonobiałkowa karma mokra w swoim składzie ma tylko jeden gatunek mięsa, który jest podstawą diety kota; taka karma polecana jest szczególnie dla zwierzaków, u których występują alergie oraz nietolerancja pokarmowa
karma odkłaczającaw składzie zawiera substancje, które ograniczają tworzenie się kul z sierści kota, tym samym redukuje wymioty u pupila; warto dodać, że taka karma dla kotów pomoże szczególnie osobnikom długowłosym

Zwróć uwagę na stosunek wapnia do fosforu!

Bardzo ważną informacją na opakowaniu każdej mokrej karmy dla kotów jest ilość wapnia oraz fosforu w składzie produktu. Dlaczego jest to istotne? Prawidłowe proporcje tych dwóch pierwiastków odpowiadają za poprawne funkcjonowanie układu wydalniczego. Poza tym odgrywają bardzo ważną rolę w trakcie rozwoju kota – zbyt duża wartość fosforu w stosunku do wapnia może spowodować pojawienie się krzywizn u młodych osobników. Przyjmuje się, że prawidłowy stosunek Ca:Pa powinien wynosić 1,2-1,55:1 (Ca:Pa).

Ile trzeba przeznaczyć za dobrą mokrą karmę dla kota?

Cena, którą należy przeznaczyć na zakup dobrej mokrej karmy dla kota, waha się od 1,8 do 10,50 zł za 100 g. Warto dodać, że kwota w dużym stopniu zależna jest od:

 • rodzaju mokrej karmy,
 • składu,
 • marki,
 • pojemności.

Na dodatek duży wpływ na kreowanie się ceny ma popularność, jak również liczba pozytywnych recenzji napisanych przez zadowolonych właścicieli kotów.

Z jakiej marki jest najlepsza karma mokra dla kota?

Kupując dobrą mokrą karmę dla kota, warto zdecydować się tylko na taką, która jest od sprawdzonego i polecanego producenta. Do jednych z najlepszych marek, które oferują wysokiej jakości mokre karmy dla kotów, zaliczamy:

 • Feringa,
 • Pokusa,
 • Wild Freedom,
 • Concept for Life,
 • Bozita,
 • Catz finefood,
 • Sanabelle.

Podsumowanie

 • Wybierając najlepszą mokrą karmę dla każdego kota, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na procentową zawartość mięsa.
 • W sprzedaży spotkasz się z mokrymi karmami uzupełniającymi oraz pełnowartościowymi.
 • Pamiętaj, aby nie wybierać karmy, która nie ma jasno określonej zawartości mięsa i podrobów.
 • Warto dopasować pożywienie do etapu życia kota. Spotkasz się z produktami dedykowanymi dla kociąt, dorosłych kotów wszystkich ras, jak również dla seniorów.
 • Mokra karma dla kotów, w porównaniu do karmy suchej, ma znacznie zdrowszy skład.
 • Do wyboru masz również mokre karmy dla kotów sterylizowanych, które posiadają obniżoną wartość energetyczną.
 • W przypadku kotów powyżej 12 miesiąca życia należy wybierać karmę dedykowaną dla dorosłych osobników.
 • W trakcie wyboru, zwróć uwagę na skład produktu, rodzaj karmy mokrej, zawartość glukozaminy, chondroityny, jak również źródła kwasów Omega-3, np. oleju z łososia.
 • Dostępne są karmy dla kotów przebywających na zewnątrz, jak również te dedykowane dla kotów niewychodzących.
 • Mokra karma to doskonałe rozwiązanie dla wybrednych kotów. Często właściciele tych czworonogów stosują wersję mokrą do uzupełnienia karmy suchej.
 • Cena za tego rodzaju pożywienie dla kotów wynosi od 1,8 do 10,50 zł za 100 g.
 • Dobrymi mokrymi karmami dla kotów są te marki Bozita, Sanabelle, Pokusa, Wild Freedom, Josera.
 • Najczęściej mokra karma ma formę pasztetu lub pokrojonych kawałków, które zalane są galaretą.
 • Wciąż zachodzisz w głowę, jaką mokrą karmę wybrać? Zobacz nasz najnowszy ranking mokrych karm dla kotów 2024, w którym prezentujemy produkty z najlepszym składem nawet do 25% tańsze niż w sklepach stacjonarnych!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jaką karmę dla kota wybrać – mokrą czy suchą karmę?

Porównując karmę mokrą i suchą, można stwierdzić, że najlepszym wyborem jest zakup tej w postaci mokrej. Dlaczego? Jej skład najbardziej odwzorowuje naturalny posiłek, jaki jedzą koty przebywające na wolności. Jej jedynym minusem jest krótki termin do spożycia oraz wyższa cena w porównaniu do karmy suchej.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą mokrą karmę dla kota?

Wybierając najlepszą mokrą karmę dla swojego kota, zwróć uwagę na skład produktu. Kupuj tylko takie pożywienie, które ma jasno określony procentowy udział mięsa, podrobów, warzyw, owoców, jak również witamin i minerałów. Pamiętaj, aby zdecydować się na karmę niezawierającą konserwantów. Co więcej, zobacz na rodzaj produktu – masz do wyboru karmy odkłaczające, dla kociąt, dla dorosłych kotów, hipoalergiczne czy te bezzbożowe. W trakcie zakupu warto również zobaczyć na opinię. Jeśli masz wątpliwości, to zobacz nasz ranking karm mokrych dla kotów 2024, w którym zestawiamy te polecane i sprawdzone produkty! 

Czy mokra karma dla kota jest zdrowa?

Tak, mokra karma jest zdrowa pod warunkiem, że ma dobrze skomponowany skład. Wysokiej jakości produkty tego typu odwzorowują naturalne pożywienie, jakie jedzą koty na wolności. Dodatkowo karma mokra jest uzupełniona o witaminy i minerały, które wspierają funkcjonowanie organizmu.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *