Odkurzacz ręczny do sierści – Ranking kwiecień 2024

Jesteś posiadaczem kota i poszukujesz odkurzacza ręcznego, który błyskawicznie pozbiera sierść z tapicerek czy mebli? Chcesz kupić urządzenie, które efektywnie usunie włosie, a przy tym ma konkurencyjną cenę? Zobacz 6 najlepszych odkurzaczy ręcznych do sierści w rankingu na kwiecień 2024 roku! Zestawiamy te najpopularniejsze produkty, które wyróżniają się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Na dodatek w kilku krokach wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu. Sprawdźmy!

Ranking odkurzaczy ręcznych do sierści na kwiecień 2024 – sprawdź najlepsze!

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceOdkurzacz ręczny do sierści KARCHER 2 Premium Home Line 1.198-421.010/10
2 miejsceOdkurzacz ręczny do sierści CONCEPT VP43809,9/10
3 miejsceOdkurzacz ręczny do sierści XIAOMI Mi Vacuum Cleaner Mini 120W9,8/10
4 miejsceOdkurzacz ręczny do sierści BASEUS A39,7/10
5 miejsceOdkurzacz ręczny do sierści CONCEPT VP43709,6/10
6 miejsceOdkurzacz ręczny do sierści DEERMA CM 8009,5/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Wybrane, najlepsze ręczne odkurzacze do sierści zwierząt wg Kotomania.pl

Odkurzacz ręczny do sierści KARCHER 2 Premium Home Line 1.198-421.0

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych odkurzaczy ręcznych do sierści zajmuje Karcher 2 Premium Home Line 1.198-421.0 o mocy 70 W. Warto wspomnieć, że ten kompaktowy sprzęt wyposażony został w wbudowany akumulator o napięciu 7,2 V. Co więcej, maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu w tym odkurzaczu ręcznym wynosi 20 minut. Jest to sprzęt, który został przystosowany do sprzątania kurzu, brudu czy włosia zwierząt z podłóg, dywanów, tapicerek czy mebli. W swojej konstrukcji posiada pojemnik bezworkowy 150 ml, do którego trafiają wszelkie zanieczyszczenia. Poza tym w wyposażeniu ma ergonomiczną bazę ładującą. Warto wspomnieć, że odkurzacz ręczny do sierści Karcher 2 Premium Home Line 1.198-421.0 wyposażony został w ergonomiczną rączkę, która umożliwia wygodne sprzątanie legowiska, sofy, mebli czy dywanów z uciążliwej sierści kota lub innego zwierzaka domowego. Urządzenie posiada w swojej konstrukcji dwustopniowy filtr – pierwszy to filtr metalowy, z kolei drugi to filtr HEPA 12. Dzięki temu urządzenie dodatkowo wyłapuje wszelkie drobinki pyłków, jak również alergenów. Czas ładowania baterii w tym modelu wynosi około 4 godziny. Świetnym udogodnieniem jest dysza szczelinowa 2w1.

Odkurzacz ręczny do sierści CONCEPT VP4380

Concept VP4380 to kolejny odkurzacz ręczny do sierści psa, który znalazł się w naszym rankingu na kwiecień 2024 roku. Jest to wysokiej jakości sprzęt bezprzewodowy, który został wyposażony w akumulator. Czas pracy na pełnej baterii w tym modelu wynosi 35 minut. Dużym atutem tego odkurzacza ręcznego do sierści jest pojemny zbiornik 450 ml, do którego zmieści się sporo zanieczyszczeń. Dzięki czemu nie musisz opróżniać pojemnika po każdorazowym sprzątaniu. Warto wspomnieć, że w zestawie posiada przystosowaną do zbierania sierści turboszczotkę, która efektywnie sprząta różnego rodzaju powierzchnie takie jak materiał tapicerski, dywan, meble czy twarda podłoga. Dodajmy, że właśnie ten model doskonale sprawdzi się także do sprzątania samochodów, w którym podróżuje zwierzak. Moc ssania w tym urządzeniu wynosi 8200 Pa, co przekłada się na dokładne odkurzanie. Warto wspomnieć, że producent wyposażył ten odkurzacz ręczny do sierści Concept w 3 pomocne diody LED, które dodatkowo oświetlają miejsce sprzątania. Świetnym udogodnieniem jest ergonomiczny uchwyt, który zapewnia wygodną pracę z urządzeniem. Moc silnika w tym modelu wynosi 110 W. Dużym atutem tego sprzętu jest mała waga, która wynosi zaledwie 1,05 kg. Odkurzacz ręczny do sierści Concept VP4380 przystosowany został do zbierania zanieczyszczeń na mokro!

Odkurzacz ręczny do sierści XIAOMI Mi Vacuum Cleaner Mini 120W

Poszukujesz odkurzacza ręcznego, który z jednej strony efektywnie wyczyści z sierści każde podłoże, a przy tym ma kompaktowe wymiary? Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini to innowacyjne urządzenie o mocy 120 W, co przekłada się na dużą efektywność w trakcie sprzątania powierzchni z przeróżnych zanieczyszczeń, a w tym włosia psa czy kota. Moc ssania w tym urządzeniu wynosi aż 13000 Pa, a to zapewnia wysoką dokładność. Urządzenie wyposażone zostało w filtr HEPA, filtr siatkowy stalowy. Oba elementy efektywnie wychwytują pyłki i alergeny w trakcie odkurzania. Warto również wspomnieć o czasie pracy, który w tym urządzeniu wynosi 30 minut. Prezentowany model wyposażony został w akumulator o pojemności 10,8 V, co przekłada się na znaczną moc silnika. Kolejnym plusem odkurzacza ręcznego do sierści Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini jest nieduża waga, która wynosi zaledwie 0,5 kg! Dzięki temu prezentowany sprzęt to kompaktowe urządzenie, które posiada wiele zastosowań! Odkurzacz ręczny przystosowany został do sprzątania różnego rodzaju powierzchni, m.in. tapicerek, legowiska, mebli, samochodu, dywanów, wykładzin, jak również podłóg twardych.

Odkurzacz ręczny do sierści BASEUS A3

W rankingu odkurzaczy ręcznych do sierści zwierząt znalazł się również Baseus A3 o mocy 135 W. Co przekłada się na znacznie wydajniejszą pracę urządzenia. Jest to odkurzacz ręczny bezprzewodowy o kompaktowych wymiarach. Sprzęt uzupełniony został w baterie o napięciu 5 V. Co więcej, ten nieduży sprzęt jest w stanie wytworzyć moc ssania na poziomie 15000 Pa, co przekłada się na dokładne zbieranie sierści, błota, okruszków czy kurzu z przeróżnych powierzchni. Czas pracy tego sprzętu wynosi 45 minut, z kolei czas ładowania waha się od 3 do 5 h. Urządzenie wyposażone zostało w dwa tryby działania – standardowy i turbo. Dodajmy, że prezentowany odkurzacz ręczny Baseus A3 posiada wbudowany akumulator, który wystarczy naładować z użyciem kabla USB-C. Następną zaletą tego modelu jest bezszczotkowy silnik, który zapewnia cichą pracę, jak również dłuższą żywotność. Poza tym ręczny odkurzacz wyposażony został w funkcjonalną szczotkę 2w1, jak również dmuchawkę.

Odkurzacz ręczny do sierści CONCEPT VP4370

Następnym polecanym przez nas odkurzaczem ręcznym jest Concept VP4370. Jest to urządzenie bezprzewodowe, które wyposażone zostało w akumulator o napięciu 14,8 V. Dużym atutem jest pojemny zbiornik na zanieczyszczenia 450 ml. Dodajmy, że czas pracy tego odkurzacza wynosi 40 minut. Co więcej, prezentowany model został przystosowany do pracy na mokro, dzięki czemu doskonale sprawdzi się dla właścicieli zwierząt domowych. W swojej konstrukcji posiada 3 diody LED, których zadaniem jest oświetlanie miejsca odkurzania, dzięki czemu dostrzeżesz nawet najdrobniejsze okruszki. Warto dodać, że obsługa urządzenia jest banalnie prosta i intuicyjna. Na dodatek w budowie zastosowano wyprofilowany uchwyt, dzięki czemu możesz używać tego sprzętu z wykorzystaniem tylko jednej ręki. W zestawie z odkurzaczem ręcznym do sierści Concept VP4370 znajduje się ssawka szczelinowa, nasadka do zbierania płynów, adapter do wyposażenia, jak również stacja bazowa. Waga tego modelu wynosi jedynie 1,05 kg, z kolei poziom hałasu to 67 dB. Urządzenie w swojej konstrukcji posiada niezawodny filtr HEPA.

Odkurzacz ręczny do sierści DEERMA CM 800

Odkurzacz ręczny do sierści Deerma CM 800 to następne polecane urządzenie w zestawieniu. Jest to sprzęt AGD, który świetnie poradzi sobie z sierścią, włosami, brudem, kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami. Posiada ergonomiczną konstrukcję, dzięki czemu sprzątanie jest wygodne i błyskawiczne. W swojej konstrukcji odkurzacz ręczny Deerma CM 800 posiada zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,5 l. Dodajmy, że jest szczególnie polecany dla alergików. Dzięki innowacyjnej technologii w postaci światła ultrafioletowego skutecznie usuwa dorosłe osobniki, jak również jaja roztoczy. Poza tym w trakcie pracy osiąga temperaturę do 50 stopni. Siła ssania w tym modelu wynosi 13000 Pa, dzięki czemu odkurzacz ręczny do sierści efektywnie zbiera wszelkie zanieczyszczenia z przeróżnych materiałów i podłoża. Dodatkowo wyposażony został w filtr HEPA, który zapewnia oczyszczanie powietrza w trakcie odkurzania. Na zakończenie dodajmy, że jest to model sieciowy.

Jaki odkurzacz ręczny do sierści zwierzęcej wybrać?

Nie wiesz, na jaki odkurzacz ręczny do sierści kota lub psa wybrać? Specjalnie dla ułatwienia Twojego wyboru prezentujemy poradnik zakupowy. Wyjaśniamy w kilku krokach jak dopasować to najlepsze urządzenie, które jest poręczne, ma dobrą cenę, a przy tym efektywnie odkurza sierść, brud, błoto i inne zabrudzenia. Przeczytaj, poniżej jaki odkurzacz ręczny do sierści wybrać! Podpowiadamy!

Jaką moc ssania powinien mieć dobry odkurzacz ręczny do zbierania sierści?

Najważniejszym parametrem technicznym w trakcie zakupu dobrego odkurzacza ręcznego do sierści zwierząt jest moc ssania urządzenia. Dodajmy, że atrybut ten podawany jest w paskalach (Pa). Co więcej, im większa moc ssania, tym odkurzacz ręczny z większą precyzją zbiera wszelkie zabrudzenia z podłogi, mebli czy tapicerek. Na dodatek moc ssania jest uzależniona od mocy silnika (mocy znamionowej).

Mianowicie moc silnika ma bezpośredni wpływ na moc ssania, tym samym siłę ssania odkurzacza. Wraz z jej wzrostem rośnie wartość tej drugiej. Jednak na jaką wartość tego parametru się zdecydować? Warto zdecydować się na odkurzacz ręczny do sierści, u którego moc ssania wynosi przynajmniej 10000 Pa. Taka wartość zapewni precyzyjne i szybkie odkurzanie brudu, kurzu, jak również sierści zwierząt domowych, takich jak kotów lub psów.

Jaki model wybrać – bezprzewodowy czy sieciowy?

Podczas zakupu ręcznego odkurzacza do zbierania sierści zwierząt do wyboru masz dwa modele: bezprzewodowe oraz sieciowe. Ręczny odkurzacz bezprzewodowy do sierści zwierząt jest to urządzenie zasilane na akumulator. Dzięki temu nie wymaga konieczności podpięcia do sieci elektrycznej, co jest bardzo wygodne zwłaszcza w trakcie sprzątania samochodu po podróży z kotem. Z kolei odkurzacze sieciowe wyposażone są w kabel zasilania, który podpina się do gniazdka. Jaki ręczny odkurzacz wybrać – sieciowy czy bezprzewodowy? Porównując oba modele, bez wątpienia lepszym wyborem jest zakup bezprzewodowego odkurzacza ręcznego. Takie modele nie tylko są poręczne, ale również lekkie, a przy tym zapewniają bardzo zbliżony efekt do modeli sieciowych.

Dopasuj pojemność zbiornika na kurz i sierść!

Wybierając dobry odkurzacz do sierści, koniecznie zwróć uwagę na wielkość pojemnika na kurz, włosie i brud. Im większy zbiornik na zanieczyszczenia, tym rzadziej będziesz musiał opróżniać odkurzacz z  nieczystości. Miej jednak na uwadze, że wraz ze wzrostem pojemności zbiornika rośnie również ciężar odkurzacza. W sprzedaży dostępne są modele ręczne do sprzątania sierści kotów i innych zwierząt, u których pojemność zbiornika wynosi od 100 do 1000 ml. Przy czym najlepiej zdecydować się na ręczny sprzęt do odkurzania sierści, który został wyposażony w zbiornik o pojemności przynajmniej 200 ml. Taka wartość jest wystarczająca, aby usunąć sierść, kurz, błoto z dywanów, podłóg twardych mebli czy tapicerek samochodowych w trakcie pojedynczego sprzątania.

Jakie powinno być napięcie akumulatora w ręcznym odkurzaczu do sierści psa i kota?

Wybierając odkurzacz ręczny dla właścicieli zwierząt domowych zasilany na akumulator, koniecznie zwróć uwagę na napięcie akumulatora. Od wartości tego parametru zależna jest moc ssania, jak również czas pracy urządzenia. Szukając najlepszego odkurzacza ręcznego do sprzątania sierści psa lub kota, spotkasz się z modelami, u których napięcie akumulatora wynosi od 2,4 do 28,8 V. Przy czym najlepiej zdecydować się na ręczny odkurzacz nadający się do usuwania sierści, u którego napięcie akumulatora wynosi nie mniej niż 10 V.

Zwróć uwagę na czas pracy urządzenia!

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na czas pracy oraz czas ładowania baterii w odkurzaczu. Najlepiej zdecydować się na taki model, u którego czas ładowania jest maksymalnie dwukrotnie większy niż czas pracy. Większość modeli ręcznych, które przystosowane są do pozbycia się sierści z dywanów, podłóg, tapicerek i mebli, ma czas pracy wynoszący od 5 do 45 min. Jednak jaki ręczny odkurzacz wybrać, który sprawdzi się do domu z kotem? Najlepiej zakupić model, u którego czas odkurzania wynosi nie mniej niż 20 minut. Taka wartość jest wystarczająca, aby dokładnie posprzątać samochód, legowisko zwierzaka, dywan czy meble.

Filtr Hepa, antyalergiczny czy wylotowy – jaki jest najlepszy?

Ważnym akcesorium w trakcie zakupu dobrego odkurzacza ręcznego jest filtr, który producent zastosował w wybranym modelu. Dodajmy, że w zależności od wybranego modelu odkurzacz może być wyposażony w kilka rodzajów zaawansowanych systemów filtracji – oczyszczający powietrze wydostające się z odkurzacza, jak również filtr zabezpieczający silnik i turbinę przed uszkodzeniem. Obecnie do najlepszych można zaliczyć odkurzacze ręczne wyposażone w:

 • filtr HEPA,
 • antyalergiczny (wyłapujący alergeny),
 • zmywalny,
 • wodny.

Ile powinien ważyć ręczny odkurzacz do usuwania sierści zwierząt?

Decydując się na zakup odkurzacza ręcznego, który sprawdzi się w domu z kotem, zobacz na wagę urządzenia. Obecnie do wyboru masz modele o wadze od 0,4 do 6,1 kg. Pamiętaj, że im mniejsza waga, tym większy komfort w trakcie sprzątania sierści i innych zanieczyszczeń. W związku z tym najlepiej zdecydować się na lekki odkurzacz ręczny do sierści, którego waga wynosi nie więcej niż 2 kg.

Poziom hałasu też jest ważny!

Poziom hałasu podawany jest w decybelach (dB). Warto podkreślić, że im większa wartość tego parametru, tym maleje komfort w trakcie odkurzania dla osoby sprzątającej, jak również domowników przebywających w bliskim otoczeniu, w tym kotów i innych zwierząt. W sklepach ze sprzętem AGD dostępne są odkurzacze ręczne, u których głośność wynosi od 60 do 90 dB. Jaki model wybrać, aby nie tylko skutecznie usuwał każdą ilość sierści, a przy tym był cichy? Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie w trakcie odkurzania, to zdecyduj się na zakup ręcznego odkurzacza do sierści, u którego głośność wynosi nie więcej niż 80 dB.

Dodatkowe udogodnienia w odkurzaczu ręcznym do sierści

Każdy wysokiej jakości odkurzacz ręczny do sierści zwierząt powinien posiadać funkcje, technologie oraz dodatki, które dają jeszcze więcej możliwości w trakcie użytkowania. Warto dodać, że przydatne akcesoria, takie jak różne końcówki, zapewniają jeszcze większą czystość w trakcie sprzątania nawet tych trudno dostępnych miejsc. W związku z tym do polecanych udogodnień można zaliczyć:

 • specjalnie przystosowane szczotki do sierści,
 • szczelinówki,
 • ssawki,
 • turboszczotkę,
 • możliwość sprzątania na mokro,
 • regulację mocy zasysania,
 • podświetlenie w szczotce,
 • wskaźnik naładowania akumulatora,
 • ergonomiczny uchwyt,
 • różne filtry w zestawie,
 • worki (w przypadku zakupu ręcznego odkurzacza workowego),
 • ładowarkę lub stację dokującą w zestawie.

Ile kosztuje dobre urządzenie?

Dostępne na rynku są odkurzacze ręczne przystosowane do sierści kotów i innych zwierząt w przeróżnej cenie. Spotkasz się z urządzeniami tanimi, jak i drogimi. Obecnie cena za ręczne odkurzacze do sierści oscyluje od 50 do 2000 zł. Dodajmy, że duży wpływ na kształtowanie się ceny ma:

 • marka,
 • rodzaj odkurzacza ręcznego,
 • pojemność zbiornika,
 • zastosowane funkcje i akcesoria,
 • moc ssania,
 • moc znamionowa,
 • czas pracy,
 • czas ładowania,
 • napięcie akumulatora.

Concept, Karcher czy Xiaomi – z jakiej marki wybrać odkurzacz ręczny do sprzątania sierści?

Spośród wszystkich odkurzaczy ręcznych, które dostępne są w sklepach ze sprzętem AGD, spotkasz się z urządzeniami od przeróżnych producentów. Jednak na jaki się zdecydować, aby efektywnie sprzątał sierść i inne zanieczyszczenia z dywanów, tapicerek, mebli, legowiska? Do najlepszych odkurzaczy ręcznych do sierści można zaliczyć te marki:

 • Xiaomi,
 • Concept,
 • Karcher,
 • Baseus,
 • Deerma.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym kierować się w trakcie zakupu odkurzacza ręcznego do sierści?

W trakcie zakupu najlepszego odkurzacza ręcznego do sierści najważniejszym parametrem jest moc ssania, którą wytwarza turbina za sprawą działania silnika. Oprócz tego zobacz na czas pracy oraz czas ładowania baterii. Kolejnym ważnym parametrem jest waga, jak również pojemność zbiornika na sierść, kurz i brud. Poza tym warto dopasować poziom hałasu, filtr, jak również napięcie akumulatora. Na dodatek zobacz na wszystkie akcesoria i funkcje, które oddaje do dyspozycji wybrany przez Ciebie model. Na końcu polecamy sprawdzić opinie o wybranych modelach. Z kolei, gdy nie jesteś zdecydowany co do wyboru, to zobacz najnowszy ranking 2024, który znajdziesz powyżej strony!

Co lepsze odkurzacz ręczny czy odkurzacz pionowy do sierści?

Wszystko zależy od Twojego zapotrzebowania. Pionowy odkurzacz do sierści to urządzenie, które często łączy w sobie dwa sprzęty – odkurzacz do sprzątania podłóg, jak również odkurzacz ręczny. Jest to bez wątpienia urządzenie nieco bardziej funkcjonalne, jednak wraz z tym rośnie wielkość oraz waga. Z kolei odkurzacz ręczny to poręczne urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca. Na dodatek doskonale sprawdzi się do sprzątania mebli, samochodu czy legowiska kota lub innego pupila. Oczywiście wybór zależny jest od Twoich własnych oczekiwań, jak również od budżetu.

Jaki odkurzacz ręczny do sierści?

Do polecanych odkurzaczy ręcznych do sierści można zaliczyć te marki Concept. Są to bez wątpienia jedne z najchętniej wybieranych modeli przez właścicieli zwierząt. Oprócz tego polecanymi urządzeniami są te marki Karcher, jak również Xiaomi. Inną firmą, która oferuje porządne odkurzacze ręczne, które sprawdzą się do sprzątania sierści jest Deerma, jak również Baseus.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *