Robot sprzątający sierść – Ranking na kwiecień 2024

Masz zamiar kupić dobry robot sprzątający do sierści kota lub innego zwierzaka mieszkającego w Twoim domu? Zastanawiasz się, jaki wybrać, tak aby efektywnie zbierał sierść z podłóg, dywanów czy trudno dostępnych miejsc? W poniższym wpisie zestawiamy najlepsze roboty sprzątające sierść, które dedykowane są szczególnie dla właścicieli zwierząt! Prezentujemy opis każdego z urządzeń, opisując jego zalety i wady. Zobacz najnowszy ranking robotów sprzątających sierść na kwiecień 2024 roku! Na dodatek nasz ekspert z Kotomania.pl wskazuje, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Sprawdźmy!

Ranking robotów sprzątających sierść na kwiecień 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceRobot sprzątający sierść IROBOT Roomba I710/10
2 miejsceRobot sprzątający sierść ROBOROCK S89,9/10
3 miejsceRobot sprzątający sierść IROBOT Roomba Combo J9+9,9,10
4 miejsceRobot sprzątający sierść XIAOMI Vacuum S10+9,8/10
5 miejsceRobot sprzątający sierść DREAME Vacuum D99,7/10
6 miejsceRobot sprzątający sierść BEKO RoboSmart VRR71214VW9,6/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Najlepsze roboty sprzątające sierść zwierząt wg eksperta z Kotomania.pl

Robot sprzątający sierść IROBOT Roomba I7

Nasz ranking najlepszych robotów sprzątających do sierści rozpoczyna iRobot Roomba i7. Jest to jeden z najczęściej kupowanych odkurzaczy automatycznych przez właścicieli i hodowców kotów oraz innych zwierząt domowych. Czas pracy w tym robocie odkurzającym wynosi 75 minut, tymczasem czas ładowania to 120 minut. Urządzenie wyposażone zostało w zbiornik 400 ml, do którego trafiają wszelkie zabrudzenia, takie jak sierść, kurz, błoto czy włosy. Prezentowany sprzęt oddaje do dyspozycji 3-stopniowy system odkurzania.

Na dodatek przystosowany został do większości rodzaju podłóg: paneli, parkietu, dywanu, kafelek, płytek itp. Świetnym udogodnieniem jest automatyczne wykrywanie zanieczyszczenia i rozpoczęcie pracy. Poza tym robot sprzątający sierść iRobot Roomba i7 przystosowany został do sterowania z wykorzystaniem komunikacji głosowej, posiada zmywalny pojemnik na nieczystości, tworzy mapy pomieszczeń, jak również wykorzystuje sprzątanie liniowe w trakcie odkurzania. Warto wspomnieć, że to jeden z najlepszych robotów sprzątających do sierści, które oszczędzą Twój czas, a przy tym zapewnią czystość w domu ze zwierzakami!

Robot sprzątający sierść ROBOROCK S8

Następne miejsce w rankingu na kwiecień 2024 roku zajmuje Roborock S8, który precyzyjnie czyści zrzucaną sierść pupila, ale nie tylko! Urządzenie sprząta każdego rodzaju podłogę z dużą dokładnością. Czas pracy w tym robocie sprzątającym wynosi aż 180 minut, z kolei czas ładowania to 360 min. Warto wspomnieć o wysokości, która w tym modelu wynosi 9,65 cm, tym samym urządzenie przystosowane jest do sprzątania nawet trudno dostępnych miejsc pod meblami. Producent wyposażył ten model w czujnik krawędzi, LiDAR, podczerwieni, przeszkód, jak również kamerę RGB. Przydatną funkcją w tym robocie sprzątającym sierść jest automatyczny powrót do stacji dokującej, wirtualna ściana, jak również programator pracy.

Nie można zapomnieć, że Roborock S8 został wyposażony w funkcję mopowania, dzięki temu nie musisz odkurzać pomieszczeń ani myć ich na mokro! Na dodatek prezentowany odkurzacz automatyczny posiada harmonogram pracy, komunikację głosową, technologię VibraRise, jak również możliwość sterowania z użyciem smartfona. Na zakończenie warto wspomnieć, że ten model oddaje do dyspozycji aż 5 programów czyszczenia do wyboru. W zestawie robota sprzątającego sierść Roborock S8 znajduje się stacja ładująca, zbiornik na wodę, jak również potrójna szczotka obrotowa.

Robot sprzątający sierść IROBOT Roomba Combo J9+

Do polecanych robotów sprzątających sierść można zaliczyć ten marki iRobot Roomba Combo J9+. Na wstępie podkreślmy, że jest to niezwykle innowacyjny sprzęt, który dodatkowo świetnie się prezentuje. Jest to robot sprzątający do sierści, który w zestawie posiada stację ładująco-opróżniającą. Co więcej, jest to automatyczny odkurzacz, który może maksymalnie pracować 140 minut na pełnej baterii. Czas ładowania w tym urządzeniu wynosi jedynie 180 minut! Kolejnym atutem jest mała wysokość tego sprzętu AGD – wynosi ona jedynie 8,5 cm! Na dodatek producent wyposażył ten model w wiele pomocnych czujników, które zapewniają precyzyjne sprzątanie. Do najważniejszych można zaliczyć czujnik: odległości, antykolizyjny, optyczny, schodowy, uskoku podłoża, jak również ten wykrywający zabrudzenia i kurz. Warto podkreślić, że jest to idealny model dla posiadaczy zwierząt! Uzupełniony został o funkcję mopowania, dzięki czemu ten robot odkurzy za Ciebie pomieszczenia, a przy tym umyje zabrudzone podłogi na mokro.

Świetnym i niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem jest stacja opróżniająca, która opróżnia zabrudzenia, jak i zanieczyszczoną wodę!  Do innych przydatnych zastosowań, które sprawdzą się dla posiadaczy kotów lub psów, można zaliczyć funkcję aktywnego szorowania SmartScrub, technologia Dirt Detective, 4-stopniowy system czyszczenia, inteligentną nawigację PrecisionVision, jak również możliwość zapisania 10 inteligentnych map. Dodajmy, że to tylko część udogodnień, które oddaje do dyspozycji ten niezawodny robot do sierści iRobot Roomba Combo J9+!

Robot sprzątający sierść XIAOMI Vacuum S10+

Następne miejsce w porównaniu polecanych robotów sprzątających sierść zajmuje Xiaomi Vacuum S10+, u którego czas pracy wynosi aż 120 minut, tymczasem czas ładowania baterii to 360 minut. Urządzenie zostało wyposażone w pojemny zbiornik na kurz, sierść, brud, którego pojemność wynosi 450 ml. Warto również dodać, że prezentowany model ma niedużą wysokość – mierzy 9,7 cm. Tym samym posprząta sierść nawet pod meblami oraz w trudno dostępnych miejscach. Podkreślmy, że prezentowany model wyróżnia duża moc ssąca, która wynosi aż 4000 Pa. Dzięki temu urządzenie sprząta z doskonałą precyzją takie zabrudzenia jak włosie kota lub psa, kawałki brudu, kurz itp. Robot sprzątający do sierści Xiaomi Vacuum S10+ to model wyposażony w 4 poziomy mocy ssania, dzięki czemu dopasujesz działanie urządzenia do podłogi oraz rodzaju zabrudzenia.

Dodajmy, że prezentowany model doskonale sprawdzi się do większego mieszkania lub domu, w którym mieszkają zwierzęta. Świetnym udogodnieniem jest funkcja mopowania, dzięki której urządzenie nie tylko odkurza, ale również myje na mokro. Poza tym producent wyposażył ten robot do sierści w czujniki, takie jak: krawędzi, przeszkód, ultradźwiękowy, identyfikacji dywanu. Do pozostałych udogodnień w tym odkurzaczu automatycznym można zaliczyć wirtualną ścianę, programator pracy, możliwość sterowania przez aplikację mobilną zainstalowaną na smartfonie, jak również automatyczny powrót do bazy dokującej.

Robot sprzątający sierść DREAME Vacuum D9

Dreame Vacuum D9 to następny polecany robot sprzątający sierść zwierząt, który znalazł się w naszym zestawieniu na kwiecień 2024 roku. Jest to urządzenie, które wyróżnia się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Czas pracy tego odkurzacza automatycznego wynosi 150 minut, z kolei czas ładowania to 350 minut. Jednym z największych atutów tego urządzenia jest niski poziom hałasu, który wynosi zaledwie 20 dB. Co więcej, robot sprzątający Dreame Vacuum D9 uzupełniony został o wiele przydatnych czujników, takich jak antykolizyjny, identyfikacji podłoża, krawędzi, uskoku, jak również automatycznego powrotu do bazy ładowania. Warto podkreślić, że jest to urządzenie stworzone z myślą o właścicielach zwierząt. Przydatną funkcją jest mopowanie, które umożliwia dodatkowo mycie podłóg na mokro. Na dodatek wysokość tego robota sprzątającego wynosi 9,68 cm, dzięki czemu urządzenie posprząta miejsca trudno dostępne. Producent wyposażył ten odkurzacz automatyczny w 13 sensorów, dzięki którym urządzenie może odkurzać z dużą dokładnością.

Wyposażony został w nowoczesny laser LDS, wirtualną ścianę, Wi-Fi, jak również programator pracy. Na dodatek dla jeszcze większej precyzji urządzenie wykorzystuje algorytm SLAM. Dreame Vacuum D9 oddaje do dyspozycji 4 tryby odkurzania, dzięki temu będziesz mógł dopasować działanie urządzenia do rodzaju podłóg oraz zabrudzenia. Kolejnym plusem tego modelu jest pojemny zbiornik na kurz i włosie zwierząt, którego pojemność wynosi aż 570 ml. Na dodatek w zestawie znajduje się pojemnik na wodę 270 ml. Warto wspomnieć, że w swojej budowie posiada wydajny akumulator 5200 mAh, który zapewnia wielogodzinną pracę. Robot sprzątający Dreame Vacuum D9 to propozycja do większego domu, w którym mieszkają zwierzęta, takie jak koty lub psy.

Robot sprzątający sierść BEKO RoboSmart VRR71214VW

Wśród polecanych odkurzaczy automatycznych, które znalazły się w naszym rankingu 2024, znalazł się Beko RoboSmart VRR71214VW. Jest to urządzenie, które posiada doskonały stosunek ceny do jakości. Prezentowany robot sprzątający umożliwia ciągłą pracę do 150 minut na pełnym akumulatorze. Co więcej, urządzenie wyposażone zostało w funkcję mopowania, dzięki czemu robot nie tylko odkurzy sierść, kurz, włosy i inne zabrudzenia, ale również umyje podłogi na mokro. Producent zastosował w tym modelu wiele przydatnych czujników, takich jak krawędzi, odległości, uskoku podłoża, przeszkód, antykolizyjny, jak również czujnik odpowiadający za wykrywanie zabrudzeń.

Moc ssania w tym modelu wynosi 2700 Pa, co przekłada się na dokładne odkurzanie. Robot sprzątający Beko RoboSmart VRR71214VW daje możliwość zapisywania nawet 5 różnych map pomieszczeń. Na dodatek ma funkcję stref zakazanych, opcję sterowania przez aplikację HomeDirect, jak również 4 tryby pracy. Warto dodać, że czas ładowania tego robota sprzątającego sierść zwierząt wynosi 240 minut. Do innych przydatnych rozwiązań można zaliczyć: wirtualną ścianę, Wi-Fi, automatyczny powrót do stacji dokującej, jak również programator pracy.

Jaki robot sprzątający sierść kupić?

Sprawdzasz oferty sklepów za najlepszym robotem sprzątającym sierść, jednak nie wiesz, jaki wybrać? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu, tak aby kupić dobry odkurzacz automatyczny w akceptowalnej cenie? Poniżej znajdziesz kilka zwięzłych akapitów, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru! Wskazujemy jaką moc ssącą powinien mieć dobry robot do sierści kota lub psa. Naświetlamy, jaki będzie lepszy – z funkcją mopowania czy bez tego udogodnienia? Radzimy, w jaki sposób dopasować pojemność zbiornika, czas pracy i czujniki. Przeczytaj jaki robot sprzątający sierść kupić, tak aby nie przepłacić, a zakupić bardzo dobre urządzenie! Podpowiadamy!

Jaką moc ssania powinien mieć dobry robot sprzątający sierść?

Jednym z najważniejszych parametrów w trakcie zakupu dobrego robota sprzątającego do sierści jest moc ssania. Warto wspomnieć, że atrybut ten podawany jest w jednostce paskal (Pa). Co więcej, od mocy ssania odkurzacza automatycznego zależna jest siła ssania, co wpływa na precyzję zbierania sierści, kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń, które pozostawiają koty i innego gatunku zwierzaki. Na dodatek moc ssania robota sprzątającego dla posiadaczy zwierząt jest zależna od mocy znamionowej odkurzacza. 

W sklepach ze sprzętem AGD do wyboru masz modele, u których moc waha się od 1500 do 4500 Pa lub nawet więcej. Przyjmuje się, że dobry robot sprzątający sierść zwierząt domowych powinien mieć moc ssania, która wynosi nie mniej niż 2700 Pa. Taka wartość zapewni precyzyjne odkurzanie m.in. kurzu, brudu, sierści i włosów w całym domu lub mieszkaniu.

Robot z funkcją mopowania czy bez – jaki robot do sierści wybrać?

Wśród najlepszych odkurzaczy automatycznych spotkasz się z dwoma rodzajami urządzeń: robotem sprzątającym z funkcją mopowania, jak również klasycznymi odkurzaczami bez tego trybu. Inteligentny robot sprzątający z funkcją mopowania nie tylko zapewnia efektywne usuwanie sierści zwierząt z powierzchni. Dodatkowo myje podłogi na mokro, dzięki czemu masz sprzęt 2w1. Z kolei klasyczne modele skutecznie usuwają sierść kota lub innego zwierzaka, ale nie czyszczą podłóg na mokro.

Jaki robot sprzątający wybrać? Jeśli jesteś posiadaczem kota lub innego zwierzaka domowego, to warto zdecydować się na zakup robota sprzątającego do sierści z technologią mopowania. Takie urządzenie maksymalnie oszczędzi Twój czas, który musiałbyś przeznaczyć nie tylko na odkurzanie, ale również mycie podłóg mopem.

Czas pracy robota też jest ważny!

Czas pracy w robocie sprzątającym do sierści wskazuje, maksymalny czas działania urządzenia na pełnej baterii. Warto wspomnieć, że wartość tego parametru zależna jest od akumulatora – im większa pojemność baterii, tym dłużej pracuje automatyczny odkurzacz. Spośród wszystkich robotów sprzątających sierść spotkasz się z produktami, u których czas pracy oscyluje od 30 do 360 min. Jednak na jaki się zdecydować? Czas pracy robota do odkurzania sierści kotów i innych pupili warto dopasować do powierzchni mieszkania lub domu, w którym robot ma zbierać sierść Twojego pupila, co obrazujemy poniżej.

Powierzchnia budynkuCzas pracy robota sprzątającego
do 40 m2od 90 do 120 min
od 40 do 50 m2od 120 do 180 min    
od 50 do 80 m2od 180 do 250 min
80 m2 lub więcejpowyżej 250 min

Jak dopasować wysokość robota odkurzającego?

Kolejną ważną czynnością w trakcie zakupu robota do sierści psa lub kota jest dopasowanie wysokości urządzenia. Wartość tego parametru zależna jest od wysokości wolnej przestrzeni pomiędzy podłogą a spodnią częścią mebli. Obecnie do wyboru masz roboty sprzątające do zbierania sierści pupila, których wysokość wynosi od 6 do 15 cm.

Dopasowanie wysokości robota, który doskonale poradzi sobie z sierścią zwierząt, powinno odbyć się indywidualnie – w tym celu należy dokonać pomiarów wysokości przestrzeni pod meblami. Jednak przyjmuje się, że dobry robot sprzątający do sierści powinien mieć wysoką mniejszą niż 10 cm. Takie urządzenie zbierze sierść nawet w trudno dostępnych miejscach w domu, w którym mieszkają zwierzęta.

W jaki sposób dopasować pojemność zbiornika na kurz i sierść?

W następnym etapie dopasuj pojemność zbiornika na kurz, brud i sierść. Im większy pojemnik, tym więcej zabrudzeń zmieścisz w trakcie sprzątania. Co więcej, duży zbiornik na nieczystości nie wymusza ciągłego opróżniania odkurzacza po każdorazowym sprzątaniu. Obecnie dostępne są odkurzacze automatyczne dedykowane dla właścicieli zwierząt, u których pojemność zbiornika na kurz i sierść wynosi od 0,2 do 1 l. Najlepiej zdecydować się robot sprzątający sierść, u którego z pojemnikiem 0,4 l lub większym.

Jakie czujniki powinien mieć dobry robot sprzątający?

Każdy dobry robot sprzątający dla właścicieli zwierząt powinien być wyposażony w różne czujniki, które uchronią sprzęt przed upadkiem, jak również zapewnią efektywną pracę urządzenia. Decydując się na zakup wysokiej jakości robota do zbierania sierści zwierząt, wybierz taki, który wyposażony został w czujnik:

 • uskoku,
 • upadku,
 • krawędzi,
 • przeszkód,
 • przeciw zaplątaniu się w przewody,
 • odległości,
 • wykrywający zabrudzenia i kurz.
Czujnik w robocie sprzątającym sierśćCharakterystyka działania
odległościwykonuje pomiar odległości pomiędzy poszczególnymi obiektami, które znajdują się na linii odkurzania
antykolizyjnyzabezpiecza przed kolizją z przedmiotami, które znajdują się na ścieżce odkurzania
krawędzizaawansowany system wskazuje o krawędziach, które znajdują się w pobliżu robota
uskoku podłożawskazuje na uskok podłoża, np. schody; zabezpiecza odkurzacz automatyczny przed upadkiem
obrysu powierzchniwykonuje skanowanie pomieszczenia, po czym tworzy harmonogram pomieszczeń oraz planuje ścieżki tak, aby praca robota była najbardziej efektywna
przeciw zaplątaniu się w przewodyzapobiega przed zaplątywaniem się kabli oraz innych przedmiotów, które mogłyby owinąć się o mechanizm odkurzający robota
przeszkódzapewnia dokładne omijanie przeszkód, które znajdują się na drodze robota sprzątającego do sierści
kurzu i zabrudzeńwykrywa zabrudzenia znajdujące się na podłodze i dywanie

Jakie dodatkowe funkcje są pomocne w robocie sprzątającym do sierści kota?

Dokonując zakupu najlepszego robota sprzątającego do sierści psa i kota zwróć uwagę na dodatkowe funkcje, które oddaje do dyspozycji wybrany przez Ciebie odkurzacz. Do jednych z przydatnych udogodnień, które powinny znaleźć się w robocie sprzątającym sierść czworonoga, zaliczamy:

 • inteligentny system nawigacji,
 • możliwość sterowania urządzeniem przez aplikację mobilną,
 • wirtualną ścianę,
 •  funkcję mopowania,
 • sterowanie przez asystenta głosowego,
 • automatyczny powrót do stacji dokującej,
 • automatyczne opróżnianie pojemnika na kurz i sierść,
 • możliwość ustawienia harmonogramu pracy urządzenia,
 • zaawansowany system filtracji, który usuwa alergeny i pyłki.

Poziom hałasu też jest ważny!

Poziom hałasu to parametr, który ma bezpośredni wpływ na wygodę domowników, którzy przebywają w bliskim otoczeniu od pracującego robota sprzątającego sierść psa i kota. Im mniejsza wartość tego parametru, tym większy komfort dla domowników. Dodajmy, że poziom hałasu podawany jest w decybelach (dB). W przypadku robotów przystosowanych do sprzątania sierści spotkasz się z urządzeniami, u których poziom emisji hałasu wynosi od 20 do 80 dB. Jeśli zależy Ci na cichej pracy tego sprzętu AGD, to wybierz robot sprzątający sierść, u którego poziom hałasu wynosi nie więcej niż 65 dB.

Dodatkowe wyposażenie w odkurzaczu automatycznym do sierści

Na samym końcu warto sprawdzić wszystkie dodatkowe akcesoria, które producent dodaje do zestawu. Do jednych z przydatnych dodatków można zaliczyć gumowe szczotki główne przystosowane do zbierania sierści kota i innych zwierząt domowych, filtr HEPA, nakładki mopujące, stację ładującą (dokującą), specjalną turboszczotkę, pojemny zbiornik na kurz i wodę, dodatkowe szczotki boczne.

Ile kosztuje dobry odkurzacz automatyczny do usuwania sierści?

Kwota za roboty sprzątające do sierści zwierząt wynosi od 400 do 7000 zł. Oczywiście cena zależna jest od kilku ważnych czynników, takich jak:

 • marka,
 • rodzaj robota,
 • moc robota do sierści,
 • czas pracy,
 • poziom hałasu,
 • zastosowane czujniki,
 • pojemność zbiornika,
 • zastosowane funkcje,
 • dodatki w zestawie.

IRobot, Xiaomi czy Roborock – z jakiej marki wybrać robot sprzątający do sierści zwierząt?

Decydując się na zakup robota, który radzi sobie z sierścią, warto wybrać taki, który polecany jest przez innych posiadaczy czworonogów, jak również hodowców. Do najlepszych robotów sprzątających sierść można zaliczyć urządzenia firmy:

 • iRobot,
 • Xiaomi,
 • iLife,
 • Deebot,
 • Dyson,
 • Beko,
 • Roborock,
 • Dreame.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie zakupu robota sprzątającego sierść?

Podczas zakupu dobrego robota do sierści warto zwrócić uwagę na moc ssania, która powinna wynosić nie mniej niż 2700 Pa. Poza tym sprawdź wszystkie czujniki, które posiada wybrany przez Ciebie robot. Innym ważnym parametrem jest poziom hałasu, pojemność zbiornika na brud i sierść, jak również wysokość urządzenia. Warto przestudiować specyfikacji pod względem czujników, jakie posiada wybrany przez Ciebie model. Na dodatek zobacz na funkcje – do przydatnych  można zaliczyć aplikację mobilną, funkcje mopowania czy wirtualną ścianę. Na końcu zobacz na opinie oraz recenzję o wybranym urządzeniu.

Jaki robot sprzątający do zwierząt?

Do polecanych robotów sprzątających sierść zwierząt można zaliczyć urządzenia marki iRobot, np. iRobot Roomba i7. Urządzenia od tego producenta wyróżniają się funkcjonalnością, jak również wysokiej jakości wykonaniem. Na dodatek zapewniają bardzo precyzyjne sprzątanie. Do innych polecanych robotów, które sprawdzą się do domu ze zwierzętami, można zaliczyć te marki Xiaomi, Roborock, Beko, iLife, jak również Dreame.

Czy warto kupić robot sprzątający z funkcją mopowania w domu ze zwierzętami?

Funkcja mopowania umożliwia pracę na mokro podłóg. Tym samym robot sprzątający nie tylko zbiera sierść kota lub innego zwierzaka, ale także myje podłogi. Dzięki temu nie musisz osobiście myć podłóg na mokro. Jednak czy ta funkcja zapewnia dokładne sprzątanie? Niekoniecznie. Do domu z kotami sprawdzi się idealnie, jednak dla właścicieli innych czworonogów np. psów, może się nie sprawdzić.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *