Odkurzacz do sierści kota – Ranking lipiec 2024

Chcesz kupić dobry odkurzacz, który efektywnie poradzi sobie ze sprzątaniem uporczywej sierści kota? Zastanawiasz się, jaki wybrać – ten marki Thomas, Karcher, Dyson a może Philips? Workowy czy bezworkowy? O mocy 5000 czy 15000 Pa? Specjalnie dla ułatwienia wyboru poniżej zestawiamy najlepsze produkty do sprzątania sierści mruczków. Zobacz najnowszy ranking odkurzaczy do sierści kotów na lipiec 2024 roku! Razem z ekspertem z Kotomania.pl porównujemy polecane modele nawet do 20% tańsze niż w sklepach stacjonarnych! Na dodatek prezentujemy poradnik, w którym jasno objaśniamy jak wybrać ten idealny sprzęt, który sprawdzi się dla właścicieli kotów. Sprawdź jaki odkurzacz do sierści kota wybrać i kupić w 2024 roku! Wskazujemy!

Ranking najlepszych odkurzaczy do sierści kota – lipiec 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceOdkurzacz do sierści kota DYSON V12 Detect Slim Absolute10/10
2 miejsceOdkurzacz do sierści kota THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus9,9/10
3 miejsceOdkurzacz do sierści kota DREAME V119,8/10
4 miejsceOdkurzacz do sierści kota KARCHER SE 5.100 1.081-200.09,8/10
5 miejsceOdkurzacz do sierści kota DYSON V119,7/10
6 miejsceOdkurzacz do sierści kota THOMAS Twin AquaWash Pet +9,6/10
7 miejsceOdkurzacz do sierści kota BISSELL Crosswave Pet Pro 2225N9,5/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Polecane odkurzacze do zbierania sierści kota przez Kotomania.pl

Odkurzacz do sierści kota DYSON V12 Detect Slim Absolute

Dyson V12 Detect Slim Absolute to pierwszy polecany odkurzacz do sierści kotów w naszym porównaniu. Ten innowacyjny sprzęt wyposażony został w wiele pomocnych funkcji, technologii i akcesoriów. Napięcie akumulatora w tym modelu wynosi 29,4 V, z kolei maksymalny czas pracy to 60 min. Dodajmy, że ten model wyróżnia się bardzo niedużą wagą, która wynosi 2,2 kg, dzięki czemu jest niezwykle wygodny w manewrowaniu. Prezentowany model posiada zbiornik na kurz i sierść o pojemności 350 ml. Maksymalny czas pracy odkurzacza Dyson V12 Detect Slim Absolute wynosi 60 min. Dodajmy, że wyróżnia się bardzo dużą mocą ssania, co przekłada się na efektywne sprzątanie sierści kota, kurzu, błota i innych zabrudzeń. Świetnym udogodnieniem jest podświetlenie w szczotce, dzięki czemu wszelkie zanieczyszczenia na podłodze są jeszcze lepiej widoczne.

Na dodatek producent wyposażył ten model w czujnik piezoelektryczny. Na dodatek urządzenie wyposażone zostało w nowoczesny wyświetlacz, który informuje poziomie cząsteczek zanieczyszczeń, które znajdują się w otoczeniu. Warto również wspomnieć, że ten model uzupełniony został o technologię przeciw zaplątywaniu się włosów i sierści, która dedykowana jest szczególnie dla właścicieli kotów. Na dodatek w zestawie znajduje się m.in. elektroszczotka, minielektroszczotka, końcówka szczelinowa, stacja dokująca, jak również końcówka Low Reach. Warto podkreślić, że to tylko część udogodnień, które oddaje do dyspozycji odkurzacz do sierści Dyson V12 Detect Slim Absolute.

Odkurzacz do sierści kota THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus

Kolejne miejsce w naszym rankingu najlepszych odkurzaczy do sierści kota zajmuje Thomas Aqua+ Pet & Family Plus. Już na wstępie warto podkreślić, że jest to odkurzacz wyposażony w filtr wodny, który oddaje do dyspozycji możliwość pracy na mokro. Warto dodać, że moc tego odkurzacza wynosi 1700 W. Co więcej, wyposażony został w filtr wylotowy, jak również pojemnik na brud, kurz, sierść czy inne zanieczyszczenia o pojemności 6l. Warto również, wspomnieć o zasięgu, który dla tego modelu wynosi aż 11 metrów, tym samym doskonale sprawdzi się nawet do tego dużego domu, w którym mieszkają koty. Dodajmy, że odkurzacz do sierści kota Thomas Aqua+ Pet & Family Plus wyposażony został w filtr wodny, który efektywnie oczyszcza i odświeża powietrze, co ma duże znaczenie zwłaszcza w mieszkaniu lub domu ze zwierzakami.

Nie można zapomnieć, że producent wyposażył ten model w technologię BYPASS, jak również w specjalne akcesoria, a w tym szczotki do sprzątania sierści kotów. Oprócz tego w zestawie znajdują się końcówki, które umożliwiają zbieranie cieczy. Świetnym udogodnieniem jest funkcja prania, dzięki której efektywnie umyjesz tapicerki, meble, dywany, jak również legowisko kota. Do innych udogodnień tego odkurzacza do sierści kota można zaliczyć kółka Easy Drive 360, koncentrat do prania PRO-TEX, specjalną końcówkę do przetykania syfonów, jak również turboszczotkę.

Odkurzacz do sierści kota DREAME V11

Jeśli poszukujesz odkurzacza do sierści kota, który ma bardzo przyjazną cenę, wiele funkcji i polecany jest przez miłośników kotów, to zobacz kolejne miejsce w naszym rankingu 2024. Dreame V11 to innowacyjny sprzęt stworzony z myślą o osobach, które posiadają koty, ale nie tylko. Jest to model pionowy (bezprzewodowy) wyposażony w akumulator o napięcie 25,2 V. Dzięki temu urządzenie generuje dużą siłę ssania, co przekłada się na dokładne usuwanie sierści kota, błota, brudu i kurzu z podłóg i mebli. Dużą zaletą tego odkurzacza do sierści kota jest długi czas działania, który wynosi aż 90 min! Poza tym prezentowany model posiada zbiornik o pojemności 500 ml.

Dodajmy, że poziom hałasu w odkurzaczu Dreame V11 wynosi 73 dB, dzięki czemu nie jest to model bardzo hałaśliwy. Świetnym udogodnieniem jest wyświetlacz OLED, który informuje pracy tego odkurzacza sprzątającego sierść kotów. Odkurzacz ma wbudowany mocny silnik, który jest w stanie wytworzyć prędkość 125000 obrotów na minutę! To z kolei zapewnia jeszcze bardziej efektywne sprzątanie. Pełne naładowanie tego urządzenia wynosi 4 godziny. Warto wspomnieć, że odkurzacz ma 12-stożkowy cyklonowy system filtracji, elektroszczotkę, jak również możliwość zmiany na odkurzacz ręczny.

Odkurzacz do sierści kota KARCHER SE 5.100 1.081-200.0

Wśród polecanych odkurzaczy do sierści kota znalazł Karcher SE 5.100 1.081-200.0 z mocą silnika 1400 W. Jest to kompaktowy sprzęt, który zapewnia wygodne i precyzyjne sprzątanie różnego rodzaju podłoża. Dodajmy, że sprawdzi się do sprzątania brudu, kurzu, sierści, jak również plam! Prezentowany sprzęt oddaje do dyspozycji funkcję prania, dzięki czemu z użyciem tego odkurzacza do sierści kota umyjesz tapicerki i dywany. Wyposażony został w 2 zbiorniki o pojemności 4 l – jeden na brudną, z kolei drugi na czystą wodę. W swojej konstrukcji posiada filtr falisty ze wskaźnikiem napełnienia. Na dodatek producent uzupełnił ten model w 2-metrowy wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, dwie rury do ekstrakcji, dyszę spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, ssawkę szczelinową, ssawkę do tapicerki. Na zakończenie warto dodać, że odkurzacz Karcher SE 5.100 1.081-200.0 zaprojektowany został z myślą o właścicielach zwierząt!

Odkurzacz do sierści kota DYSON V11

Następnym polecanym przez wielu właścicieli, pasjonatów oraz hodowców kotów jest odkurzacz do sierści Dyson V11 w wersji pionowej. Jest to innowacyjny sprzęt, który doskonale sprawdzi się do domu z kotami, jak również i innymi zwierzakami. Wyróżnia się dużą mocą ssania, dzięki czemu efektywnie zbiera włosie, kurz, brud, jak również inne zanieczyszczenia, które znajdują się na podłodze lub dywanie. Napięcie akumulatora w tym modelu wynosi 29.4 V. Warto również wspomnieć o czasie pracy, która dla tego modelu wynosi aż 60 min. Poza tym ten odkurzacz dedykowany dla właścicieli kotów posiada pojemnik 770 ml. Warto również wspomnieć, że prezentowany odkurzacz wyróżnia się świetną konstrukcją – jest ergonomiczny i lekki, a jego waga wynosi jedynie 3 kg. Dodajmy, że producent uzupełnił ten odkurzacz do sierści kotów w niezawodny silnik Dyson Hyperdymium, system zapewniający zaawansowaną filtrację, jak również tryb MED.

Świetnym udogodnieniem jest technologia Radial Root Cyclone, która efektywnie wyrzuca zabrudzenia do pojemnika, a przy tym nie zatyka filtra. Efekt? Redukcja utraty mocy, co przekłada się na dłuższy czas pracy. Kolejnym przydatnym udogodnieniem, które jest szczególnie przydatne dla opiekunów kotów to technologia zapobiegająca zaplątywaniu się włosów i sierści. Na dodatek urządzenie uzupełnione zostało o nowoczesną elektroszczotkę, tryb Boost, tryb Eco, inteligentny wyświetlacz wskazujący najważniejsze parametry odkurzania, wymienny akumulator, przechowywanie Drop-in. Na zakończenie dodajmy, że prezentowany odkurzacz do sierści psa w wersji pionowej Dyson V11 to jeden z najchętniej wybieranych sprzętów AGD do domu z kotami!

Odkurzacz do sierści kota THOMAS Twin AquaWash Pet +

W rankingu 2024 nie mogło zabraknąć odkurzacza do sierści kotów marki Thomas Twin AquaWash Pet +. Jest to innowacyjne urządzenie zaprojektowane z myślą o wymagających właścicielach zwierząt. Moc silnika w tym odkurzaczu wynosi 1600 W. Dodajmy, że jest to model piorący, dzięki czemu nie tylko odkurzysz podłogi i meble, ale również umyjesz dywany czy tapicerki! Bez wątpienia jest to wielofunkcyjny sprzęt, który zapewnia precyzyjne sprzątanie domu i mieszkania. W swojej konstrukcji posiada pojemnik 6 l, turboszczotkę, jak również filtr wylotowy. Na dodatek uzupełniony został w jeszcze jeden pojemnik na ciecz o poj. 1,8 l. Warto wspomnieć, że posiada długi przewód, dzięki czemu zasięg pracy wynosi 11 metrów. W zestawie znajduje się szczotka dedykowana do sprzątania sierści kotów, ssawka szczelinowa, jak również dysza do tapicerek. Świetnym udogodnieniem jest filtr wodny HEPA Aqua+, który efektywnie zatrzymuje nawet te najdrobniejsze cząsteczki pyłów.

Odkurzacz do sierści kota BISSELL Crosswave Pet Pro 2225N

Bissell Crosswave Pet Pro 2225N zajmuje następne miejsce w naszym rankingu polecanych odkurzaczy do sierści kotów na lipiec 2024 roku! Jest to urządzenie o mocy 560 W wyposażone w pojemnik 620 ml, do którego trafia kurz, brud, sierść oraz pozostałe zabrudzenia z podłogi i dywanów. Jest to odkurzacz stworzony z myślą o posiadaczach psów oraz alergikach. Zasięg pracy w tym odkurzaczu wynosi 8 metrów. Na dodatek producent zastosował w tym modelu tryb mycia, dzięki czemu odkurzacz posprząta za Ciebie plamy z dywanów, ale nie tylko. Wyposażony został w drugi pojemnik na czystą wodę o pojemności 820 ml. Do innych udogodnień tego odkurzacza do sierści kotów można zaliczyć funkcję odświeżania Febreze Freshness, dotykowe sterowanie, podświetlenie szczotki, jak również wyświetlacz.

Jaki odkurzacz do czyszczenia sierści kota wybrać?

Nie wiesz, jak wybrać dobry odkurzacz do sprzątania sierści kota? Poniżej zestawiamy 9 najważniejszych akapitów, w których zwięźle objaśniamy jak wybrać ten najlepszy model! Podpowiadamy, na jaki rodzaj odkurzacz się zdecydować – tradycyjny, robot, a może pionowy? Odkurzacz bezworkowy czy workowy? Na dodatek objaśniamy takie parametry jak moc znamionowa czy moc ssąca. Radzimy jak dopasować pojemność tego sprzętu czyszczącego. Przeczytaj jak wybrać najlepszy odkurzacz do sierści kota, tak aby nie przepłacić, a zakupić świetny egzemplarz!

Pionowy, wodny, tradycyjny czy robot – jaki odkurzacz do sierści kota kupić?

Wybierając odpowiedni odkurzacz do domu, w którym mieszka kot spotkasz się z różnego rodzaju urządzeniami. W zależności od wybranego typu różni się działanie, wielkość, jak również skuteczność odkurzania zabrudzeń. Obecnie w sprzedaży spotkasz się z odkurzaczami:

 • tradycyjnymi,
 • wodnymi,
 • piorącymi,
 • pionowymi,
 • robotami sprzątającymi.

Aby nieco lepiej opisać różnicę pomiędzy poszczególnymi rodzajami odkurzaczy dla właścicieli zwierząt domowych, poniżej zestawiamy każdy razem z opisem.

Rodzaj odkurzacza do sierści kotaOpis
odkurzacz tradycyjnytradycyjny odkurzacz do sierści kotów to klasyczne urządzenie, które wyposażone jest w worek lub pojemnik
odkurzacz wodnyodkurzacz wodny do sierści kotów wyposażony jest w filtr wodny, w swojej konstrukcji posiada pojemnik z wodą, do którego trafiają wszystkie nieczystości, dodajmy, że filtr wodny dodatkowo odświeża nieprzyjemny zapach, który pochodzi z zanieczyszczonych podłóg, dywanów i tapicerek
odkurzacz pionowyodkurzacz pionowy do sierści kotów to urządzenie najczęściej bezprzewodowe, które wyposażone jest w pojemnik na kurz oraz stację dokującą, pionowe odkurzacze do sierści zwierząt wyróżniają się ergonomią, niedużą wagą i zapewniają bardzo komfortowe sprzątanie
odkurzacz piorącyodkurzacz piorący do sierści kota to urządzenie wyposażone najczęściej w dwa pojemniki, do jednego z nich umieszcza się roztwór z detergentem, z kolei do drugiego trafiają wszelkie zanieczyszczenia, dodajmy, że ten model nie tylko efektywnie odkurza włosie kota, ale również umożliwia sprzątanie na mokro dywanów, podłóg, jak również mebli tapicerowanych
robot sprzątającyrobot umożliwia sprzątanie sierści zwierząt domowych bez ingerencji człowieka, dzięki temu urządzenie w pełni automatycznie usuwa sierść zwierząt, w tym kotów, jest to doskonała propozycja dla posiadaczy zwierząt, którzy chcą maksymalnie ograniczyć swój czas, a przy tym nie uczestniczyć w procesie czyszczenia domu z sierści i innych zabrudzeń, takich jak błoto, kurz czy brud

Jednak jaki odkurzacz do sierści kota kupić? Oczywiście wybór zależny jest od kilku czynników – m.in. od Twoich preferencji, ilości kotów i domowników mieszkających w domu, jak również od powierzchni budynku. Jednakże do najlepszych, które są najczęściej wybierane przez właścicieli kotów, jak również hodowców, można zaliczyć odkurzacze piorące, wodne oraz pionowe. Bez wątpienia te modele cieszą się największą popularnością i skutecznością.

Ile mocy powinien mieć dobry odkurzacz do odkurzania sierści mruczków?

Wybierając odkurzacz do sierści kota, koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia. W specyfikacji produktów możesz spotkać się dwoma parametrami mocy – mocą znamionową oraz mocą ssania. Nie wiesz, jakie powinny być wartości dla obu atrybutów? Zobacz poniżej, jaką moc znamionową, a jaką moc ssania powinien mieć dobry odkurzacz, który skutecznie usuwa sierść kota! Sprawdźmy!

Na jaką moc odkurzacza się zdecydować?

Moc odkurzacza, inaczej zwana znamionowa, to jeden z najważniejszych parametrów w specyfikacji produktu. Informuje ona o mocy, jaką jest w stanie wytworzyć silnik w trakcie pracy odkurzacza do sprzątania sierści kota. Wśród wszystkich dostępnych urządzeń z tej kategorii sprzętów AGD do wyboru masz odkurzacze o mocy od 500 do 2500 W. Na jaką wartość tego parametru się zdecydować? Jeśli szukasz dobrego odkurzacza do pozbycia się sierści kota z dywanów, podłóg czy tapicerek, to zdecyduj się na model, u którego moc odkurzacza (znamionowa) wynosi nie mniej niż 650 W. Taka wartość zapewni zachowanie czystości w Twoim mieszkaniu lub domu, w którym mieszka kot.

Ile mocy ssącej powinien mieć skuteczny odkurzacz do usunięcia sierści kota?

Kolejnym ważnym parametrem jest moc ssania urządzenia do zbierania sierści zwierząt, która podawana jest w paskalach (Pa). Warto dodać, że parametr ten informuje o pracy turbiny odśrodkowej. Co więcej, wpływ na efektywność działania tej części w odkurzaczu do sprzątania sierści z domu ma wpływ praca silnika. Innymi słowy, moc odkurzacza, którą opisywaliśmy powyżej, ma wpływ na moc ssącą, która z kolei generuje siłę ssania. Miej na uwadze, że im większa moc ssania, tym rośnie efektywność zasysania sierści z dywanów i wykładzin, podłóg, paneli, płytek czy tapicerek. Jednak jaki odkurzacz wybrać? Przyjmuje się, że każdy najlepszy odkurzacz dla właścicieli kotów powinien mieć moc ssania, która wynosi nie mniej niż 16000 Pa. Taka wartość umożliwi szybkie pozbycie się sierści, brudu, błota, włosów czy kurzu z różnego rodzaju powierzchni w Twoim domu – nawet w trudno dostępnych miejscach.

Odkurzacz bezworkowy czy workowy – jaki jest lepszy dla posiadaczy kotów?

Kupując odkurzacz nadający się do usuwania sierści kota, do wyboru masz modele:

 • workowe,
 • bezworkowe.

Odkurzacz workowy do sierści kota wyposażony jest w worek, do którego trafiają wszystkie nieczystości, m.in. wszechobecna sierść, kurz, błoto czy brud. Z kolei odkurzacze bezworkowe to urządzenia, które wyposażone są w pojemnik, do którego trafiają zabrudzenia. Jednak jaki model sprawdzi się najlepiej do domu z kotem? Bez wątpienia najlepszych wyborem jest zakup odkurzacza bezworkowe do sierści mruczków. Dlaczego? Urządzenia tego typu nie wymagają regularnej wymiany worków, dzięki czemu zmniejszasz koszty użytkowania sprzętu. Poza tym pojemnik jest wygodny w czyszczeniu – wystarczy jego zawartość opróżnić do kosza, a powierzchnię umyć pod bieżącą wodą. Oprócz tego bezworkowe odkurzacze do sierści kota efektywnie hamują rozprzestrzenianie się nieprzyjemnego zapachu.

Na jaki model się zdecydować – odkurzacz bezprzewodowy czy sieciowy?

W kolejnym kroku zastanów się jaki odkurzacz kupić – bezprzewodowy czy sieciowy. Warto dodać, że w zależności od rodzaju zasilania różni się komfort odkurzania. Porównując oba modele, znacznie lepszy okazuje się bezprzewodowy odkurzacz do sierści. Po pierwsze nie ogranicza Cię zasięg jego pracy, a jedynie czas pracy na naładowanej baterii. Na dodatek modele takie są znacznie lżejsze i przystosowane do sprzątania sierści kotów w trudno dostępnych miejscach. Warto dodać, że najczęściej odkurzaczami bezprzewodowymi do sierści kotów są modele pionowe.

Jak dopasować pojemność odkurzacza?

Warto również zwrócić uwagę na pojemność zbiornika lub worka w odkurzaczu. Im większą ilość sierści, brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń pomieści urządzenie, tym będziesz musiał rzadziej czyścić zawartość odkurzacza. W sklepach ze sprzętem AGD spotkasz się z odkurzaczami dla właścicieli zwierząt o pojemności od 1 do 10 litrów. Jednak na jaki kupić? Poleca się wybrać odkurzacz, który poradzi sobie z usunięciem sierści kotów, którego pojemność wynosi nie mniej niż 2,5 litra. Dzięki temu nie będziesz musiał co chwilę opróżniać pojemnika lub worka w trakcie sprzątania swojego domu lub mieszkania.

Jaki filtr powinien mieć najlepszy odkurzacz do sierści kotów – HEPA, wodny czy antyalergiczny?

Bardzo ważnym elementem w trakcie zakupu odkurzacza na sierść kota jest filtr. Warto podkreślić, że rodzaj tego elementu w urządzeniu wpływa na efektywność pracy odkurzacza, jak również skuteczność filtracji powietrza, który wydostaje się z powrotem do pomieszczenia, w którym sprzątasz. Wybierając odkurzacz do domu, w którym mieszka kot, spotkasz się z modelami, które wyposażone zostały w filtr:

 • HEPA,
 • antyalergiczny,
 • wodny,
 • cyklonowy,
 • piankowy,
 • wylotowy,
 • zmywalny,
 • mikrofiltr.

Porównując je wszystkie pod kątem posiadania kota, najlepiej kupić odkurzacz wyposażony w filtr HEPA, wodny, antyalergiczny lub zmywalny.

Dobierz zasięg do wielkości Twojego domu!

W sytuacji, gdy kupujesz sieciowy odkurzacz do pozbycia się zanieczyszczeń w postaci sierści kota, kurzu, brudu, błota, to koniecznie zwróć uwagę na zasięg pracy urządzenia. Zasięg wskazuje, na jaką odległość jest w stanie sprzątać urządzenia, mierząc od gniazdka, do którego podłączony jest kabel zasilania. Im większa wartość tego parametru, tym większą powierzchnię posprzątasz bez konieczności przepinania przewodu do innego gniazda. W sprzedaży dostępne są odkurzacze do sierści, których zasięg pracy wynosi od 5 do 16 m. Oczywiście wybór zależny jest od metrażu Twojego domu. Dlatego przed zakupem warto dokonać pomiarów i określić, jaka zasięg pracy powinien mieć odkurzacz.

Zwróć uwagę na poziom hałasu w odkurzaczu do usuwania sierści!

Bardzo ważnym parametrem jest poziom hałasu, który podawany jest decybelach. Im większy hałas generuje odkurzacz do sierści kota, tym mniejszy komfort dla użytkowników, którzy przebywają w bliskim otoczeniu od urządzenia. Wśród polecanych odkurzaczy do zbierania sierści czworonogów spotkasz się z modelami, u których poziom hałasu wynosi od 55 do 90 dB. Jednak na jaką wartość tego parametru się zdecydować? Jeśli zależy Ci na cichym odkurzaczu do sierści psa, to koniecznie zdecyduj się na produkt, którego poziom hałasu maksymalnie 80 dB. Taka wartość wpływanie na wygodę nie tylko domowników i małych dzieci, ale również na koty, które mieszkają w domu.

Dodatkowe wyposażenie i funkcje w dobrym odkurzaczu do sprzątania sierści kota

W ostatnim kroku zobacz na funkcje i akcesoria, które posiada wybrany przez Ciebie odkurzacz. Miej na uwadze, że im bardziej funkcjonalne jest urządzenie, tym daje więcej możliwości na czyszczenie pomieszczeń. To z kolei wpływa nie tylko na efektywność, ale również na krótszy czas sprzątania. Do przydatnych udogodnień, które powinien posiadać każdy dobry odkurzacz do sierści kota, zaliczamy:

 • wiele szczotek w zestawie, w tym elektroszczotkę, ssawkę oraz szczotkę do sprzątania sierści zwierząt,
 • możliwość zmiany na odkurzacz ręczny,
 • filtr zatrzymujący alergeny,
 • stację ładującą w przypadku modeli pionowych,
 • funkcję prania,
 • kilka wymiennych filtrów w zestawie,
 • teleskopową rurę,
 • regulację mocy ssania.

Ile kosztuje dobry odkurzacz do sierści mruczków?

Cena, którą należy przeznaczyć na zakup najlepszego odkurzacza do sprzątania sierści kotów, zależna jest od marki, rodzaju odkurzacza, ilości o rodzaju dodatków w zestawie, funkcji, pojemności, zasięgu, poziomu hałasu, jak również od serii produktów. Kwota zaczyna sie już od 450 zł za najtańsze modele, a może sięgać nawet 6000 zł lub więcej za te najdroższe odkurzacze do sierści kota.

Z jakiej marki wybrać odkurzacz – Thomas, Dyson czy Karcher?

Wybierając najlepszy odkurzacz do sierści kota, spotkasz się z produktami od przeróżnych producentów. Do najlepszych można zaliczyć te firmy:

 • Thomas,
 • Karcher,
 • Dyson,
 • Philips,
 • Bissell,
 • Samsung,
 • Electrolux.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym kierować się w trakcie wyboru dobrego odkurzacza do domu z kotem?

W trakcie wyboru najlepszego odkurzacza do sierści kota koniecznie zwróć uwagę na rodzaj. Obecnie do wyboru masz kilka typów tych urządzeń, które różnią się funkcjonalnością, sposobem sprzątania oraz skutecznością. Oprócz tego ważnym parametrem jest moc odkurzacza oraz moc ssania. W następnym kroku zwróć uwagę na zbiornik, do którego trafia sierść i inne zanieczyszczenia – do wyboru masz odkurzacze workowe lub bezworkowe. Warto również sprawdzić poziom hałasu, zasięg, jak również udogodnienia, jakie oddaje do dyspozycji wybrany model. Na końcu zobacz na opinie oraz recenzję o odkurzaczach, które sprawdzą się do sierści kotów.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy do sierści kota wybrać?

Wybierając odkurzacz bezprzewodowy (pionowy) do zbierania sierści kota, warto zdecydować się na model marki Dyson, np. Dyson V12 Detect Slim Absolute lub Dyson V11 Animal +. Urządzenia z tej marki wyróżnia wysoka jakość wykonania. Na dodatek posiadają wiele pozytywnych opinii wśród posiadaczy oraz hodowców kotów. Innym polecanym urządzeniem bezprzewodowym, który sprawdzi się do sprzątania sierści kota, jest Samsung, Dreame, Philps, jak również Tefal.

Jaki Dyson przy kotach?

Jeśli szukasz odkurzacz do sierści kota marki Dyson, to warto zdecydować się na model Dyson V11 Animal +, Dyson V12 Detect Slim Absolute. Oba urządzenia są niezwykle funkcjonalne, oddają do dyspozycji wiele udogodnień, co wpływa na krótszy czas sprzątania oraz efektywność. Na dodatek wyróżnione modele polecane są przed wiele zadowolonych posiadaczy kotów

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *