Jesteś posiadaczem kota lub innego zwierzaka i poszukujesz pralki, która skutecznie usunie sierść na Twoich ubraniach? Zachodzisz w głowę, jaką pralkę z funkcją pupil wybrać – tę marki Beko czy Amica? Z klasą A, B czy C? Silnikiem inwerterowym, a może jednak szczotkowym? Specjalnie dla ułatwienia Twojego wyboru poniżej zestawiamy 6 najlepszych urządzeń dedykowanych dla właścicieli zwierząt! Zobacz najnowszy ranking pralek z funkcją pupil na styczeń 2025 roku! Poza tym w artykule znajdziesz zwięzły poradnik, który pomoże Ci dobrać ten najlepszy sprzęt! Sprawdź, jak wybrać najlepszą pralkę z technologią usuwania sierści!
Spis treści
- Ranking pralek z funkcją pupil na styczeń 2025 roku
- Najlepsze pralki z funkcją pupil wg eksperta z Kotomania.pl
- Jaką pralką z funkcją usuwania sierści z ubrań wybrać?
- Jaki typ pralki wybrać dla właściciela zwierzaka?
- Jak dopasować załadunek pralki z funkcją pupil?
- Pralka z trybem pupil z silnikiem inwerterowym czy szczotkowym?
- Jaką prędkość wirowania w pralce z funkcją pupil wybrać?
- Klasa energetyczna A, B czy C – jaka będzie najlepsza w pralce dla opiekuna pupila?
- Ile prądu i wody zużywa dobra pralka z funkcją pupil?
- Jakie dodatkowe funkcje są przydatne w pralce?
- Ile trzeba przeznaczyć na zakup pralki z programem pupil?
- Pralka Beko czy Amica – z jakiej marki wybrać urządzenie AGD?
Ranking pralek z funkcją pupil na styczeń 2025 roku
Miejsce | Produkt | Nazwa | Ocena eksperta | Link |
---|---|---|---|---|
1 miejsce | ![]() | Pralka z funkcją pupil BEKO WUE7626XBWS | 9,9/10 | |
2 miejsce | ![]() | Pralka z funkcją pupil BEKO WUE6624XBWS | 9,8/10 | |
3 miejsce | ![]() | Pralka z funkcją pupil AMICA WA2C814BKISJH | 9,7/10 | |
4 miejsce | ![]() | Pralka z funkcją pupil BEKO B3WFU59415WBPBS | 9,7/10 | |
5 miejsce | ![]() | Pralka z funkcją pupil AMICA WA2S612BKISJD | 9,6/10 | |
6 miejsce | ![]() | Pralka z funkcją pupil BEKO WUE7512WPBE | 9,5/10 |
Najlepsze pralki z funkcją pupil wg eksperta z Kotomania.pl
![](https://kotomania.pl/wp-content/uploads/2024/01/pralka-z-funkcja-pupil-beko-wue7626xbws.webp)
Pralka z funkcją pupil BEKO WUE7626XBWS
Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych pralek z funkcją pupil zajmuje Beko WUE7626XBWS z klasą energetyczną A. Warto dodać, że jest to urządzenie o dokładnych wymiarach 46,5 x 60 x 84 cm, z kolei załadunek dla tej pralki wynosi 7 kg. Co więcej, jest to urządzenie stworzone z myślą o właścicielach zwierząt, takie jak m.in. koty. Zużycie energii w tym modelu wynosi jedynie 44 kWh na 100 cykli prania, z kolei pobór wody to 36 l na jeden cykl. Maksymalna prędkość w pralce z funkcją pupil Beko WUE7626XBWS wynosi 1200 obr/min. Na dodatek producent uzupełnił ten model w technologię pary wodnej SteamCure, która ułatwia pozbywanie się plam, jak również redukuje zagniecenia na odzieży. Dużą zaletą tej pralki jest silnik inwerterowy, który zapewnia cichą i efektywną pracę urządzenia. Do innych udogodnień tego modelu można zaliczyć program StainExpert, jak również opcję Fast+, dzięki której skrócisz czas prania ubrań za jednym przyciskiem. Warto również wspomnieć, że prezentowana pralka z funkcją pupil uzupełniona została o możliwość sterowania zdalnego z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Jest to jeden z najlepszych urządzeń dedykowanych zwłaszcza dla posiadaczy i miłośników zwierząt domowych!
Pralka z funkcją pupil BEKO WUE6624XBWS
Kolejną pralką z funkcją pupil w naszym rankingu jest Beko WUE6624XBWS o dokładnych wymiarach 84,5 x 60 x 41,5 cm. Warto wspomnieć, że jest to urządzenie, w którym maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obr/min, tym samym pralka Beko WUE6624XBWS sprawdzi się również do prania tych średniogrubych oraz grubych ubrań. Co więcej, pojemność bębna w tym modelu wynosi 6 kg, tym samym jest to idealna propozycja dla małej rodziny. Nie można zapomnieć, że urządzenie zostało uzupełnione o wiele przydatnych funkcji, takich jak tryb pupil, technologia SteamCure, jak również system StainExpert. Ten ostatni zapewnia dokładne czyszczenie aż 24 rodzajów plam, co przekłada się na wysoką skuteczność. Dodajmy, że dzięki funkcji Fast+ możesz skrócić cykl prania nawet o 55%! Klasa energetyczna w tej pralce z funkcją pupil to C, dzięki czemu zalicza się do całkiem energooszczędnych urządzeń tego typu. Bardzo dużym plusem jest silnik inwerterowy ProSmart, który zapewnia nie tylko cichą pracę pralki. Na dodatek zmniejsza zużycie energii i sprawia, że urządzenie ma dłuższą żywotność. Do innych udogodnień w Beko WUE6624XBWS można zaliczyć czytelny wyświetlacz elektroniczny, Bluetooth, łącznie 15 programów do wyboru, pranie wstępne, opcję czyszczenia bębna, jak również technologię Variable Spin Selection.
![](https://kotomania.pl/wp-content/uploads/2024/01/pralka-z-funkcja-pupil-beko-wue6624xbws.webp)
![](https://kotomania.pl/wp-content/uploads/2024/01/pralka-z-funkcja-pupil-amica-wa2c814bkisjh.webp)
Pralka z funkcją pupil AMICA WA2C814BKISJH
Następne miejsce w naszym rankingu pralek z funkcją pupil zajmuje Amica WA2C814BKISJH. Jest to sprzęt, który wyróżnia się efektywnym działaniem oraz stylowym wyglądem. Pralka Amica posiada klasę energetyczną B. Jej dokładne wymiary to 85 x 59,5 x 43 cm, tymczasem pojemność wynosi aż 8 kg. Jest to doskonała propozycja dla dużej rodziny, w której dodatkowo mieszkają zwierzęta domowe. Warto wspomnieć, że maksymalna prędkość wirowania w tej pralce wynosi 1350 obrotów na minutę, tym samym ten model sprawdzi się do prania grubych tkanin. Oprócz funkcji pupil producent uzupełnił ten sprzęt o funkcję generowania pary SteamPower Pro, która zapewnia idealnie czyste ubrania. Na dodatek efektywnie dezynfekuje piorącą się odzież. Kolejnym udogodnieniem w pralce z funkcją pupil Amica WA2C814BKISJH jest silnik inwerterowy LogicDrive 3.0, dzięki któremu urządzenie pobiera mniej prądu, ciszej pracuje, jak również jest mniej awaryjne w porównaniu do modeli wyposażonych w silnik szczotkowy. Kolejnym pomocnym rozwiązaniem jest wskaźnik EcoBar, AntyBacterial Protection Set, funkcja OptiTime, przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania, jak również Program Sterylizacja 70°C, który pomoże uporać się z zarazkami, alergenami i innymi zabrudzeniami na odzieży. Warto dodać, że to tylko część udogodnień, jakie oddaje do użytku pralka Amica WA2C814BKISJH.
Pralka z funkcją pupil BEKO B3WFU59415WBPBS
Jeśli szukasz pojemnej pralki z funkcją pupil, która sprawdzi się dla dużej rodziny ze zwierzakami, to zobacz kolejną propozycję w naszym rankingu na styczeń 2025 roku! Pralka B3WFU59415WBPBS to innowacyjne urządzenie, które zostało uzupełnione o funkcje pupil, która to efektywnie usuwa sierść z powierzchni ubrań. Co więcej, ten sprzęt AGD posiada klasę energetyczną A. Z kolei maksymalna prędkość wirowania to aż 1400 obrotów na minutę. Tym samym jest to idealny sprzęt do prania tych grubych tkanin, takich jak narzuty, koce czy legowiska. Co więcej, pojemność pralki Beko wynosi 9 kg, tym samym możesz wyprać dużą ilość prania za jednym cyklem. Dokładne wymiary wynoszą 84,5 x 60 x 55,3 cm. Nie można zapomnieć o dodatkowych funkcjach, w które została wyposażona ta pralka z funkcją usuwania sierści. Do jednych z nich można zaliczyć niezawodny silnik inwerterowy ProSmart, który wyróżnia się trwałością i niezawodnością. Kolejnym udogodnieniem jest program StainExpert, który dokładnie wyczyści aż 24 rodzaje plam. Poza tym pralka Beko B3WFU59415WBPBS uzupełniona została o tryb Fast+, dzięki któremu z użyciem jednego przycisku skrócisz czas cyklu prania nawet o 55%! Poza tym urządzenie zostało wyposażone w innowacyjny bęben z technologią AquaWave – jest to falowy ruch bębna, który zapewnia delikatniejsze pranie odzieży. Prezentowana pralka oddaje do dyspozycji aż 15 programów do wyboru, czyszczenie bębna, pranie wstępne, Bluetooth, dodatkowe płukanie.
![](https://kotomania.pl/wp-content/uploads/2024/01/pralka-z-funkcja-pupil-beko-b3wfu59415wbpbs.webp)
![](https://kotomania.pl/wp-content/uploads/2024/01/pralka-z-funkcja-pupil-amica-wa2s612bkisjd.webp)
Pralka z funkcją pupil AMICA WA2S612BKISJD
W rankingu pralek z funkcją pupil na styczeń 2025 roku nie mogło zabraknąć urządzenia Amica WA2S612BKISJD o załadunku 6 kg. Jest to kompaktowy sprzęt, którego dokładne wymiary wynoszą 85 x 59,5 x 49,5 cm, tym samym urządzenie zmieści się do niedużego pomieszczenia. Warto wspomnieć, że klasa energetyczna tej pralki wynosi B, z kolei maksymalna prędkość wirowania to 1150 obr/min. Dodajmy, że producent uzupełnił ten model o funkcję pupil, SteamPower Pro, jak również wskaźnik EcoBar. Dużym plusem tej pralki z trybem usuwania sierści jest silnik bezszczotkowy LogicDrive 3.0, który zapewnia uzyskanie bardzo dobrej efektywności przy niskim zużyciu energii. Na dodatek silnik inwerterowy wyróżnia się dłuższą trwałością, jak również ciszej pracuje. Do innych udogodnień w tym modelu można zaliczyć Program Sterylizacja 70°C, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, funkcję OptiTime, jak również AntyBacterial Protection Set. Przydatnym rozwiązaniem jest opcja Add+, dzięki której możesz dołożyć pranie, o którym zapomniałeś, w trakcie cyklu prania. Do innych udogodnień można zaliczyć CleanReminder, funkcję Pauzy, AutoRestart, jak również AutoSensor.
Pralka z funkcją pupil BEKO WUE7512WPBE
Tworząc nasz ranking pralek z funkcją pupil nie mogliśmy zapomnieć o tej marki Beko model WUE7512WPBE. Załadunek w tym urządzeniu wynosi 7 kg, z kolei dokładne wymiary to 84,5 x 60 x 46,5 cm. Jest to doskonała propozycja dla niedużej rodziny, w której mieszkają koty lub inne zwierzęta domowe. Dodajmy, że klasa energetyczna tej pralki wynosi D, tymczasem poziom hałasu to 72 dB. Oczywiście producent wyposażył ten model w funkcję pupil, która efektywnie usuwa sierść poprzez emitowanie ciepłej wody pod koniec cyklu, jak również uruchomienie programu wirowania, który efektywnie oczyszcza powierzchnie odzieży. Co więcej, pralka jest w stanie skutecznie wyprać aż 24 rodzaje plam – wszystko dzięki zastosowaniu innowacyjnego programu StainExpert. Poza tym ten model posiada opcję, która umożliwia skrócenie czasu cyklu prania do 55%, dzięki temu sprawdzi się idealnie dla osób zabieganych, którym zależy na jak najszybszym wypraniu odzieży. Do pozostałych udogodnień w tej pralce z funkcją pupil można zaliczyć technologię AquaWave, program GentleCare, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, 15 różnych programów do wyboru, czyszczenie bębna, jak również niezawodny silnik inwerterowy ProSmart.
![](https://kotomania.pl/wp-content/uploads/2024/01/pralka-z-funkcja-pupil-beko-wue7512wpbe.webp)
Jaką pralką z funkcją usuwania sierści z ubrań wybrać?
Jeśli zależy Ci na zakupie dobrej pralki z funkcją pupil, która jest małoawaryjna, efektywnie usuwa sierść zwierząt, a przy tym nie pobiera zbyt dużo wody i prądu, to jeszcze przed zakupem należy dopasować sprzęt do swoich oczekiwań. Nie wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj poniższy poradnik zakupowy, w którym wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Wskazujemy jaki rodzaj pralki z funkcją usuwania sierści wybrać. Naświetlamy, która będzie lepsza – z silnikiem bezszczotkowym czy szczotkowym? Radzimy, jak dopasować załadunek, prędkość wirowania, jak również klasę energetyczną. Sprawdź jaką pralkę z funkcją pupil wybrać w 2025 roku!
Jaki typ pralki wybrać dla właściciela zwierzaka?
Decydując się na zakup dobrej pralki dla właścicieli zwierząt, do wyboru masz modele standardowe oraz slim. W zależności od wybranego rodzaju różni się wielkość urządzenia, a zwłaszcza głębokość. W modelach slim głębokość pralki z funkcją pupil wynosi od 40 do 50 cm. Tym samym jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się do niedużego mieszkania lub domu. Z kolei pralki o standardowych wymiarach posiadają głębokość bębna, która wynosi od 51 do 85 cm. Są to modele polecane dla większych rodzin.
Rodzaj pralki z funkcją pupil | Głębokość bębna | Ilość domowników |
---|---|---|
slim | od 40 do 50 cm | do 3 osób |
standardowa | od 51 do 85 cm | powyżej 3 osób |
Jak dopasować załadunek pralki z funkcją pupil?
W kolejnym kroku warto zwrócić uwagę na załadunek w pralce, który podawany jest w kilogramach (kg). Od tego parametru zależy ilość prania, które możesz wyprać za jednym cyklem. Wybierając pralkę z funkcją pupil, spotkasz się z modelami, u których załadunek wynosi od 5 do 9 kg. Dodajmy, że wartość tego parametru najlepiej dopasować do ilości domowników. Gdy jesteś singlem i mieszkasz w mieszkaniu lub domu tylko ze swoim kotem lub innym zwierzakiem, wtedy wystarczająca będzie pralka z funkcją pupil, której załadunek wynosi 7 kg.
Z kolei, gdy poszukujesz urządzenia dla większej rodziny, w której liczba domowników wynosi od 2 do 3 osób, wtedy lepszym wyborem będzie zakup pralki z trybem usuwania sierści, której załadunek wynosi od 7 do 8 kg. Natomiast największe urządzenia, u których pojemność pralki wynosi 8 kg lub więcej, idealnie sprawdzą się dla 4 osób lub więcej.
Pojemność bębna pralki | Dedykowana ilość domowników |
---|---|
do 7 kg | dla 1 osoby |
od 7 do 8 kg | od 2 do 3 osób |
8 kg lub więcej | powyżej 4 osób |
Pralka z trybem pupil z silnikiem inwerterowym czy szczotkowym?
Kupując pralkę przydatną dla właścicieli zwierząt, zobacz na typ silnika, który zastosowano w wybranym przez Ciebie modelu. Obecnie w sklepach ze sprzętem AGD spotkasz się z pralkami z funkcją pupil, które wyposażone są w:
- silnik inwerterowy,
- silnik szczotkowy.
Pralka wyposażona w silnik szczotkowy to urządzenie, które posiada w budowie tzw. szczotki grafitowe. Zaletą tego typu modeli jest niższa cena zakupu. Jednak wspomniane szczotki, wraz z użytkowaniem pralki, ulegają zużyciu. Z kolei pralka z funkcją pupil wyposażona w silnik inwerterowy to wysokiej jakości urządzenie, które nie posiada w swojej konstrukcji tzw. szczotek grafitowych, na rzecz wirnika z magnesami neodymowymi. Jaką pralkę z funkcją pozbywania się sierści kupić – tę z silnikiem szczotkowym czy bezszczotkowym (inwerterowym)? Bez wątpienia najlepszym wyborem jest zakup pralki z programem pupil, która wyposażona jest w silnik inwerterowy. Tego rodzaju urządzenia, mimo że są droższe w zakupie, to są:
- trwalsze,
- pobierają mniej prądu,
- ciszej pracują,
- są mniej awaryjne,
- mają dłuższą żywotność.
Jaką prędkość wirowania w pralce z funkcją pupil wybrać?
Wśród pralek, które radzą sobie z usuwaniem sierści, spotkasz się z urządzeniami, które mają odmienną, maksymalną prędkość wirowania. Parametr ten podawany jest w obrotach na minutę (obr/min). Warto dodać, że im większa liczba obrotów, którą jest w stanie wykonać pralka z funkcją pupil w ciągu minuty, tym dokładniej odwirowuje pranie. Dodajmy, że parametr ten jest istotny, zwłaszcza gdy chcesz prać grube koce, narzuty, dry bedy czy legowiska dla kota.
Szukając pralki z funkcją usuwania sierści kota lub innego zwierzaka, który mieszka z Tobą w domu, do wyboru masz modele, u których prędkość wirowania wynosi od 1000 do 1400 obr/min. Jednak jak dopasować ten parametr? Dopasowanie zależne jest od rodzaju tkanin, które planujesz prać w pralce. Dla delikatnych ubrań zaleca się wybierać najniższe wartości – do 1000 obr/min. Z kolei do średniej grubości odzieży doskonale sprawdzi się prędkość wirowania w zakresie od 1000 do 1300 obr/min.
Natomiast do bardzo grubych tkanin najlepiej ustawić program wirowania, który wynosi 1300 obr/min lub więcej. Reasumując, najlepiej zdecydować się na nowoczesną pralkę z funkcją pupil, której prędkość wirowania wynosi przynajmniej 1200 obrotów na minutę, a przy tym została uzupełniona o regulację tego parametru.
Klasa energetyczna A, B czy C – jaka będzie najlepsza w pralce dla opiekuna pupila?
Bardzo istotnym parametrem w trakcie wyboru pralki, która usuwa sierść zwierząt z ubrań, jest dopasowanie klasy energetycznej urządzenia. Miej na uwadze, że im lepsza klasa efektywności energetycznej, tym mniejsze zużycie energii, a to z kolei przekłada się na niższe rachunki za prąd. Warto wspomnieć, że klasy energetyczne podawane są w skali, na której znajdują się litery poukładane alfabetycznie oraz przypisane do nich kolory.
Najlepszą klasą energetyczną w przypadku pralek, które poradzą sobie z usuwaniem sierści, jest klasa A, z kolei najmniej wydajną jest klasa G. Poleca się zdecydować na zakup dobrej pralki z funkcją pupil z klasą energetyczną A, B, C lub D. Takie urządzenia zaliczane są do najbardziej energooszczędnych, co przekłada się na niższe zużycie energii. Oczywiście za te modele należy zapłacić nieco więcej w trakcie zakupu, jednak patrząc w dłuższej perspektywie czasu, zakup zwraca się po kilkunastu miesiącach użytkowania.
Ile prądu i wody zużywa dobra pralka z funkcją pupil?
Pralki z funkcją pozbycia się sierści z tkanin różnią się ze względu na zużycie energii oraz wody. Zużycie prądu podawane jest na 100 cykli w programie ECO. Im jest ono mniejsze, tym mniejsze koszty z użytkowania pralki. Wśród wszystkich dostępnych modeli spotkasz się z urządzeniami, u których zużycie energii na 100 cykli prania wynosi od 48 do 80 kWh. Na jaki model się zdecydować? Najlepiej wybrać taką pralkę z funkcją pupil, u której zużycie prądu na 100 cykli prania oscyluje od 48 do 65 kWh.
Z kolei zużycie wody podawane jest w litrach na 1 cykl prania. Pamiętaj, że im mniejsze zużycie wody, tym urządzenie generuje mniejsze koszty w trakcie prania odzieży. Przyjmuje się, że najlepiej kupić pralkę z trybem usuwania uciążliwej sierści czworonoga z ubrań, u której pobór wody wynosi nie więcej niż 60 litrów na jeden cykl.
Jakie dodatkowe funkcje są przydatne w pralce?
Każda dobra pralka z funkcją pupil powinna być uzupełniona o dodatkowe funkcje, programy i technologie, które dają jeszcze więcej możliwości usuwania sierści, zabrudzeń i plam z odzieży. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć:
- aktywną pianę,
- autodozowanie detergentów,
- możliwość sterowania smartfonem,
- przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania,
- dodatkowe płukanie,
- opcję dodawania prania w trakcie rozpoczętego cyklu,
- regulację prędkości wirowania,
- dodatkowe płukanie,
- tryb EKO,
- funkcje parowe,
- zabezpieczenie przed zmianą ustawień,
- automatykę wagową,
- kontrolę piany,
- program prania, który efektywnie usuwa alergeny z włókien tkaniny.
Ile trzeba przeznaczyć na zakup pralki z programem pupil?
Decydując się na zakup dobrej pralki z funkcją pupil, do wyboru masz modele tanie, jak i drogie. Warto dodać, że kwota zależna jest od marki, rodzaju silnika, wielkości pralki, klasy energetycznej, zużycia wody i prądu, zastosowanych funkcji, jak również od załadunku. Cena zaczyna się już od 1100 zł za tanie pralki z funkcją pupil, a może sięgać 3500 zł za te innowacyjne urządzenia.
Pralka Beko czy Amica – z jakiej marki wybrać urządzenie AGD?
Spośród wszystkich pralek wyposażonych opcję usuwania sierści z prania spotkasz się z dwoma producentami – marką Beko i Amica. Do jednych z najlepszych urządzeń tego typu można zaliczyć pralki z funkcją pupil Beko. W ofercie producenta spotkasz się z przeróżnymi modelami, które dedykowane są dla małych, jak i dużych rodzin, z którymi mieszka kot lub inny zwierzak. Oprócz funkcji pupil, pralki Beko oddają do dyspozycji inne udogodnienia, takie jak np. program Fast+, technologię SteamCure czy aplikację HomeWhiz. Poza firmą Beko polecanym producentem, który oferuje wysokiej jakości pralki z funkcją pupil, jest Amica. W tym przypadku znajdziesz nie tylko funkcjonalne, ale stylowe pralki w bardzo przystępnej cenie.
Podsumowanie
- Funkcja pupil w pralce jest to program, podczas którego pod koniec cyklu prania następuje dodatkowe płukanie w ciepłej wodzie. Pod wpływem wzrostu temperatury następuje rozluźnienie włókien tkaniny, dzięki czemu sierść kota lub psa jest skutecznie usuwana z powierzchni odzieży w trakcie powtórnego cyklu wirowania.
- Dzięki funkcji pupil w pralce nie musisz używać rolek do ubrań, aby usunąć sierść zwierzaka.
- W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na wielkość pralki, pojemność, klasę energetyczną, zużycie wody i prądu, markę, jak również rodzaj silnika.
- Do najlepszych pralek z funkcją pupil zalicza się te marki Beko i Amica.
- Kwota za tego typu sprzęt AGD wynosi od 1100 do 3500 zł.
- Jeśli zależy Ci na energooszczędnym sprzęcie, to warto wybrać pralkę posiadającą klasę A, B, C lub D.
- Do prania grubych tkanin takich jak koce, narzuty, legowiska czy dry bedy, warto wybierać pralkę z funkcją usuwania sierści, u której prędkość wirowania wynosi powyżej 1200 obr/min.
- Nie jesteś pewny co do wyboru najlepszego urządzenia? Sprawdź ranking najlepszych pralek z funkcją pupil na styczeń 2025 roku, w którym zestawiamy polecane modele przez właścicieli i hodowców zwierząt!
FAQ – Najczęściej zadawane pytania
Czym kierować się w trakcie wyboru pralki z funkcją pupil?
W trakcie wyboru dobrej pralki z funkcją pupil koniecznie zobacz na wielkość urządzenia – do wyboru masz modele slim oraz te standardowe. Oprócz tego warto dopasować pojemność pralki, która podawana jest w kilogramach. Ważną czynnością jest zwrócenie uwagi na silnik – najlepiej zdecydować się na pralkę z silnikiem inwerterowym. Poza tym najlepsze pralki z funkcją pupil zaliczane są do urządzeń energooszczędnych, tym samym wybieraj model, który posiada klasę A, B, C lub D. Na końcu zobacz na maksymalną prędkość wirowania, jak również zastosowane funkcje. Pomocne mogą być również opinie o pralkach z funkcją usuwania sierści kotów i innych zwierząt domowych. Jeśli nie wiesz jaki model wybrać, to zobacz nasz aktualny ranking 2025.
Jak działa pralka z funkcją pupil?
Pralka z funkcją pupil pod koniec cyklu prania włącza dodatkowe płukanie w ciepłej wodzie. W wyniku tego następuje rozluźnienie włókien odzieży. W kolejnym kroku pralka uruchamia proces wirowania, podczas którego sierść jest efektywnie usuwana z włókien, które zostały rozluźnione przez ciepłą wodę. Dzięki temu odzież jest pozbawiona uporczywej sierści po zakończonym cyklu prania.
Jaka pralka przy kotach?
Jeśli jesteś posiadaczem kota, to warto zdecydować się na pralkę z funkcją pupil. Program ten, dzięki przemyślanej technologii, daje możliwość skutecznego usuwania sierści z tkanin odzieży. Dzięki temu nie musisz odtłaczać ubrań z wykorzystaniem rolki przed cyklem prania. Do polecanych urządzeń z tej kategorii sprzętów AGD można zaliczyć pralki marki Beko, jak również Amica.
Co oznacza w pralce BEKO funkcja pupil?
Funkcja pupil w pralce Beko jest to program, który dedykowany jest dla właścicieli kotów i innych zwierząt domowych. Opcja ta stworzona została dla ubrań, na których znajduje się duża ilość sierści zwierząt. Dodajmy, że w trakcie tego programu następuje emitowanie ciepłej wody w końcowej fazie prania, po czym następuje dodatkowe wirowanie odzieży. Pod wpływem ciepłej wody tkaniny rozluźniają się, dzięki czemu możliwe jest efektywne usunięcie sierści w trakcie odwirowywania wody.