Szczotka dla kota długowłosego – Ranking na maj 2024

Jesteś posiadaczem kota długowłosego i szukasz dla niego najlepszej szczotki? Chcesz kupić takie akcesorium, które skutecznie rozczesze włos, usunie martwy podszerstek, a przy tym nie podrażni skóry mruczka? Zobacz 6 najlepszych szczotek dla kotów długowłosych w rankingu na maj 2024 roku! Razem z ekspertem z Kotomania.pl zestawiamy szczotki dedykowane szczególnie dla kotów długowłosych, które polecane są przez hodowców i groomerów!

Ranking najlepszych szczotek dla kotów długowłosych – maj 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceSzczotka dla kota długowłosego FURMINATOR10/10
2 miejsceSzczotka dla kota długowłosego KOOA9,9/10
3 miejsceSzczotka dla kota długowłosego YOKA9,8/10
4 miejsceSzczotka dla kota długowłosego VERK GROUP9,7/10
5 miejsceSzczotka dla kota długowłosego YOKA trymer9,6/10
6 miejsceSzczotka dla kota długowłosego REVERSE9,5/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Szczotki dla długowłosych kotów polecane przez Kotomania.pl

Szczotka dla kota długowłosego FURMINATOR

Szczotka FURminator dla kotów długowłosych to bez wątpienia najlepszy produkt z tej kategorii sprzętów pielęgnacyjnych dla kotów, które dostępne są na rynku. Posiada wyprofilowane ostrze, które to zostało przystosowane do wyczesywania martwych włosów oraz podszerstka u kotów długowłosych. Warto wspomnieć, że dzięki przemyślanej budowie, FURminator nie uszkadza zdrowej okrywy włosowej u mruczka. Regularne wyczesywanie tą szczotką dla kotów z długim włosem ogranicza linienie sierści nawet do 90%. Co więcej, produkt posiada wyprofilowaną rączkę, dzięki czemu manewrowanie tym akcesorium w trakcie czesania sierści jest niezwykle wygodne. To z kolei przekłada się na znacznie szybsze wykonanie zadania. Producent zastosował w szczotce dla kotów długowłosych FURminator technologię SkinGuard, która to zapewnia ślizganie się szczotki po sierści pupila nie uszkadzając przy tym zdrowej okrywy włosowej, jak również ciała zwierzaka. Na dodatek szczotka bardzo dokładnie usuwa martwe futro, jak również wypadający podszerstek.

Szczotka dla kota długowłosego KOOA

Szczotka dla kotów długowłosych Kooa to następna propozycja w naszym rankingu na maj 2024 roku. Jest to klasyczna pudlówka wykonana z materiału bambusowego. Na główce posiada drobne druciki, które to efektywnie rozczesują długą sierść, wyczesują kołtuny, jak również zbierają wypadający podszerstek. Warto wspomnieć, że szczotka dla długowłosych kotów Kooa dostępna jest w kilku rozmiarach do wyboru, dzięki czemu wygodnie dopasujesz jej rozmiar do wielkości mruczka. Dodajmy, że ta pudlówka dla kotów doskonale sprawdzi się do codziennej pielęgnacji długiego futra.

Szczotka dla kota długowłosego YOKA

Yoka to kolejna szczotka, która doskonale sprawdzi się dla kotów z długą sierścią. Posiada wyprofilowaną rączkę oraz poprzecznie ustawioną część z stalowymi ząbkami obrotowymi. Świetnie sprawdzi się do wygładzania włosów u kotów, jak również do wyczesywania splątanej sierści oraz kołtunów. Warto wspomnieć, że ta szczotka dla kotów długowłosych została wyposażona w dwa rzędy ząbków. To z kolei przekłada się na jeszcze większą skuteczność szczotkowania sierści. Rękojeść została pokryta specjalnym materiałem, który zapobiega przed ślizganiem się szczotki.

Szczotka dla kota długowłosego VERK GROUP

Następne miejsce w rankingu najlepszych szczotek dla kotów długowłosych zajmuje ta marki Verk Group. Jest to szczotka z drucianymi ząbkami, która to została zaopatrzona w mechanizm błyskawicznego czyszczenia szczotki z zebranego futra. Wystarczy nacisnąć przycisk, który automatycznie przesuwa sierść, tak aby oczyszczenie z niej szczotki było wygodne i szybkie. Warto wspomnieć, że prezentowana szczotka dla kotów z długą sierścią Verk Group posiada wyprofilowaną rączkę, dzięki czemu przyrząd stabilnie leży w dłoni. Poza tym, każdy z drucików (igiełek) posiada na zakończeniu kulkę, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko podrażnienia skóry kota. Szczotka ma konkurencyjną cenę, a przy tym polecana jest przez wielu zadowolonych użytkowników  sieci.

Szczotka dla kota długowłosego YOKA trymer

W naszym porównaniu najlepszych szczotek dla kotów długowłosych nie mogło zabraknąć trymera w kolorze różowym. Szczotka została wyposażona w 16 rzędów ostrzy, które na końcu są zaokrąglone. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest nie tylko rozczesywanie futerka u długowłosych kotów, ale również efektywne usuwanie podszerstka, jak również rozczesywanie kołtunów. Warto dodać, że trymer Yoka jest bezpieczny dla ciała zwierzaka. Został zaprojektowany w taki sposób, aby w trakcie pielęgnacji sierści u kota nie uszkodzić zdrowej okrywy. Sprzęt posiada wyprofilowaną rączkę, co gwarantuje bezpieczne i wygodne manewrowanie szczotką.

Szczotka dla kota długowłosego REVERSE

Do najlepszych szczotek dla kotów długowłosych można zaliczyć również grzebień marki Reverse. Jest to klasyczny przyrząd do pielęgnacji sierści u kotów długowłosych. Dzięki dwum rodzajom rozstawu zębów możesz wygodnie dopasować wybraną część grzebienia do części ciała mruczka. Szczotka dla kotów długowłosych Reverse została wykonana z wysokiej jakości metalu, dzięki czemu odporna jest na uszkodzenia. Co więcej, ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników, a przy tym niską cenę!

Jaką szczotkę dla kota długowłosego kupić?

Najlepsza szczotka dla kota długowłosego umożliwia skuteczne usuwanie martwej, kociej sierści, nie powoduje uszkodzenia okrywy włosowej, a przy tym nie podrażnia ciała pupila. Nie wiesz jaką szczotkę dla kota z długą sierścią wybrać? Specjalnie dla ułatwienia Twojego wyboru, poniżej w 4 krokach wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru. Podpowiadamy jaki rodzaj szczotki będzie najlepszy do pielęgnacji kota długowłosego. Podpowiadamy, jaką wybrać – ze stalowym ostrzem, drucianym włosiem czy może tym naturalnym? Zobacz jaką szczotkę dla kota długowłosego kupić! Podpowiadamy!

Pudlówka, FURminator czy grzebień dla kota długowłosego – jaką szczotkę wybrać?

Wybierając szczotkę do rozczesywania sierści kota długowłosego, do wyboru masz przeróżne modele, które różnią się kształtem, włosiem, jak również materiałem wykonania. Bez wątpienia najlepszą szczotką do pielęgnacji sierści u kotów długowłosych, jest:

 • pudlówka – jest to klasyczna szczotka druciana do szczotkowania długiej sierści u kotów; szczotka pudlówka najczęściej posiada wyprofilowaną rączkę, która umożliwia sprawne wyczesywanie sierści martwej (podszerstka); dodatkowo polecana jest do wyczesania kołtunów;
 • FURminator (wersja dla kotów długowłosych) – jest to jedna z najlepszych szczotek dla kotów na rynku; obecnie do wyboru masz wersję dla kotów krótkowłosych i długowłosych; warto dodać, że FURminator jest to nazwa handlowa; szczotka posiada wyprofilowane ostrze, które efektywnie usuwa podszerstek i martwe włosy, a przy tym zapobiega przed zacięciem skóry.
 • grzebień – sprawdzi się do rozczesywania kociego futerka; dedykowany jest do skołtunionej sierści, jak i do delikatnego czesania kota długowłosego; większość grzebieni ma 2 rodzaje rozstawu ząbków, dzięki czemu możesz dopasować wybraną część do miejsca ciała u kota, które szczotkujesz;
 • trymer – to niezbędne wyposażenie właścicieli kotów długowłosych, które mają podatność do tworzenia się kul włosowych; jest to szczotka z metalowymi ząbkami, które na końcach są zaokrąglone; umożliwia efektywne trymowanie, czyli usuwanie martwego futra wraz z podszerstkiem;
 • zgrzebło – doskonale sprawdzi się do szybkiego wyczesania kota rasy długowłosej; najczęściej wykonane jest z tworzywa sztucznego lub materiału gumowego; wyczesywanie długiej sierści przy pomocy zgrzebła umożliwia usunięcie podszerstka, martwych włosów, jak również wygładzenie sierści; na dodatek zgrzebło nie tylko sprawdzi się do codziennej pielęgnacji sierści u kota długowłosego, jest również świetnym przyrządem do masażu ciała zwierzaka.

Jakie włosie powinna mieć szczotka dla kota długowłosego?

W przypadku kotów długowłosych ważną czynnością jest dopasowanie włosia (ostrza) szczotki. Najlepiej zdecydować się na zakup szczotki i grzebienia, które mają długie włosie lub ząbki. Obecnie do wyboru masz:

 • włosie druciane,
 • szczotki z naturalnego włosia,
 • gumowe wypustki,
 • plastikowe końcówki,
 • metalowe ząbki lub ostrze.

Jednak jaką szczotkę dla kota długowłosego wybrać? Dobrymi szczotkami dla kotów długowłosych są bez wątpienia te z drucianym włosiem, metalowymi ząbkami lub stalowym ostrzem. Bez wątpienia tego rodzaju szczotki dokładnie wyczeszą i zadbają o sierść każdego kota długowłosego. Warto dodać, że szczotki o miękkim włosiu, mimo że są bezpieczne dla delikatnej skóry kota, to nie zapewniają precyzyjnej pielęgnacji kociego futerka – zwłaszcza w trakcie linienia.

Rączka drewniana czy z tworzywa sztucznego?

Wybierając szczotkę dla kota długowłosego, zwróć uwagę na rączkę. Od konstrukcji uchwytu zależy manewrowanie szczotką, co przekłada się na jakość i szybkość zabiegów pielęgnacyjnych kota z długą sierścią. Bez wątpienia każda najlepsza szczotka dla długowłosych kotów powinna dobrze leżeć w dłoni.

Tym samym zdecyduj się na zakup odpowiedniej szczotki dla kota z długą sierścią, która to posiada ergonomiczną rączkę wykonaną z drewna lub trwałego tworzywa sztucznego. Dodatkowo powierzchnia uchwytu powinna być pokryta gumowym materiałem, dzięki czemu zwiększa się przyczepność, a to przekłada się na skuteczność i szybkość pielęgnacji.

Dodatkowe funkcje w szczotce do wyczesywania kota długowłosego

Wybierając akcesorium do szczotkowania sierści u mruczka długowłosego, spotkasz się ze szczotkami, które mają dodatkowe funkcje. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć mechanizm składający się z przycisku, który daje możliwość błyskawicznego oczyszczenia ostrza szczotki z martwej sierści. Poza tym wybrane szczotki dla kotów długowłosych, zwłaszcza zgrzebła, wyposażone są o specjalny system, który emituje delikatną mgiełkę wodną, dzięki czemu możesz zwilżyć włosy u kota, co ułatwi wyczesywanie martwej sierści.

Ile kosztuje szczotka do wyczesywania kota długowłosego?

W trakcie zakupu najlepszej szczotki dla swojego kota długowłosego do wyboru masz tanie, jak i drogie produkty z tej kategorii. Cena zaczyna się już od 10 zł za te najtańsze szczotki dla kotów z długą sierścią. Z kolei te najdroższe mogą kosztować nawet 450 zł. Warto wspomnieć, że droższe egzemplarze wykonane są z bardzo trwałych materiałów, a przy tym uzupełnione są o dodatkowe funkcje, takie jak mechanizm szybkiego usuwania sierści ze szczotki.

Najlepsza szczotka do czesania kotów długowłosych – z jakiej marki?

Do najlepszych szczotek dla kotów długowłosych można zaliczyć te marki:

 • FURminator,
 • Yoka,
 • Decortrend,
 • Reverse,
 • Verk Group,
 • Kooa.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym czesać Maine Coon?

Koty Maine Coon wymagają odpowiedniego sprzętu do wyczesywania martwej sierści i podszerstka. Dla tych ras kotów świetnie sprawdzi się pudlówka, grzebień, trymer, jak również Furminator dedykowany dla kotów długowłosych.

Czym czesać kota z długą sierścią?

Dla kotów z długą sierścią dobrym wyborem jest zakup szczotki, która ma długie włosie lub ząbki. Tym samym do najbardziej polecanych można zaliczyć szczotkę pudlówkę, klasyczny grzebień metalowy, FURminator dla kotów długowłosych, jak również trymer z zaokrąglonymi ząbkami. Ten ostatni sprawdzi się również do rozczesywania kołtunów.

Jak dbać o kota z długą sierścią?

Aby utrzymać sierść kota długowłosego w bardzo dobrej kondycji, należy zwierzaka regularnie szczotkować. W tym celu najlepiej wybierać szczotki, takie jak pudlówka, zgrzebło lub grzebień, które poradzą sobie z martwym włosiem, jak również wypadającym podszerstkiem. Oprócz tego warto zadbać o dietę kota, np. podając do pożywienia olej bogaty w nienasycone kwasy Omega-3. Oprócz tego pozytywny wpływ na kondycję skóry i sierści u kotów długowłosych mają algi morskie, jak również drożdże browarnicze.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *