Karma mokra dla kota po sterylizacji – Ranking kwiecień 2024

Jesteś właścicielem kota po zabiegu sterylizacji i szukasz najlepszej mokrej karmy? Nie wiesz, na jaką się zdecydować, aby dostarczała dla pupila wszystkich potrzebnych wartości odżywczych, a przy tym nie spowodowała nadwagi? Sprawdź nasz ranking najlepszych karm mokrych dla kotów po sterylizacji na kwiecień 2024 roku! Wraz z ekspertem z Kotomania.pl zestawiamy polecane produkty w cenach nawet 20% niższych niż w sklepach stacjonarnych! Na dodatek w poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Wskazujemy jakiej marki karmę wybrać – Purizon, Dolina Noteci, Royal Canin czy Pokusa? Objaśniamy, na jakie składniki postawić! Zobacz jaką mokrą karmę dla kotów sterylizowanych kupić!

Ranking mokrych karm dla kotów po sterylizacji na kwiecień 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceMokra karma dla kotów po sterylizacji POKUSA z królikiem9,9/10
2 miejsceMokra karma dla kotów po sterylizacji CARNILOVE9,8/10
3 miejsceMokra karma dla kotów po sterylizacji BRIT CARE9,7/10
4 miejsceMokra karma dla kotów po sterylizacji WILD FREEDOM9,7/10
5 miejsceMokra karma dla kotów po sterylizacji SANABELLE9,6/10
6 miejsceMokra karma dla kotów po sterylizacji GREENWOODS DELIGHT9,5/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Najlepsze karmy mokre dla kotów sterylizowanych wg Kotomania.pl

Mokra karma dla kotów po sterylizacji POKUSA z królikiem

W naszym rankingu mokrych karm dla kotów sterylizowanych znalazła się Pokusa z królikiem. Karma zawiera aż 75% królika, w tym 55% mięsa mięśniowego, 10% serc, 5% wątroby, jak również 5% płuc. Na dodatek została uzupełniona o bulion z królika w ilości 23,4%, który to nadaje pyszny posmak temu pożywieniu. Co więcej, w recepturze prezentowanej karmy mokrej dla kotów po sterylizacji znalazły się algi morskie, które są źródłem jodu, który to jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Warto również dodać, że w składzie karmy jest tauryna w ilości 2500 mg na 1 kg pożywienia. Podkreślmy, że karma Pokusa to idealne pożywienie dla kotów po zabiegu kastracji lub sterylizacji. Wyróżnia ją stosunkowo niska wartość energetyczna – zaledwie 87,5 kcal/kg – dzięki czemu nie następuje nadmierne odkładanie tkanki tłuszczowej na ciele pupila. Stosunek wapnia do fosforu w tej karmie wynosi 1,44:1. 

Mokra karma dla kotów po sterylizacji CARNILOVE

Kolejne miejsce w naszym rankingu karm dla kotów sterylizowanych zajmuje mokra karma Carnilove Quail & Dandelion. Jest to bezzbożowa, pełnoporcjowa kompozycja dobrze dobranych składników. W recepturze tego pożywienia znalazło się aż 85% fileta mięsnego w postaci 71% kurczaka oraz 14% przepiórki. Oprócz tego prezentowany produkt został uzupełniony o bulion, który to nadaje jeszcze lepszego smaku całej potrawie. Dodajmy, że skład mokrej karmy dla kotów po sterylizacji Carnilove został uzupełniony o mniszek lekarski. Taki nieskomplikowany, ale niezwykle wartościowy skład karmy przyczynia się do zapewnienia zdrowia u każdego kota. Poza tym producent uzupełnił recepturę karmy o biotynę, która poprawia jakość sierści, jak również taurynę w ilości 500 mg na 1 kg. Wartość energetyczna dla tej karmy wynosi 81 kcal na 100 g produktu. Z kolei stosunek wapnia do fosforu to 1:1.

Mokra karma dla kotów po sterylizacji BRIT CARE 

W naszym porównaniu najlepszych mokrych karm dla kotów sterylizowanych nie mogło zabraknąć tej marki Brit Care Fillets in Gravy z królikiem. Jest to pełnoporcjowa karma dla kotów, w której składzie znajduje się 62% kurczaka i 8% królika. Poza tym receptura została uzupełniona o 15% wątróbki, która to stanowi doskonałe źródło witaminy A i D. Karma dla kotów sterylizowanych Brit Care to pożywienie, które dostarcza dla organizmu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Dodatkowo w formule tego pożywienia znalazł się bulion, rokitnik, jak również nasturcja. Nie można zapomnieć, że producent dodał do składu witaminy i minerały, które to zapewniają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Bez wątpienia mokra karma dla kotów sterylizowanych Brit Care Fillets in Gravy z królikiem to pożywienie, które dostarczy wystarczającą ilość energii dla Twojego kota, przy zachowaniu prawidłowej sylwetki. Stosunek wapnia do fosforu w tej karmie wynosi 1,25:1. Brak informacji o wartości kalorycznej oraz poziomie tauryny – to z kolei zaliczamy do minusów tego produktu.

Mokra karma dla kotów po sterylizacji WILD FREEDOM

Mokra karma dla kotów po zabiegu sterylizacji Wild Freedom Wild Hills to następny godny zakupu produkt w naszym rankingu na kwiecień 2024 roku. Posiada bezzbożową recepturę, która została oparta na kurczaku oraz kaczce. W składzie tej karmy znajdziesz aż 48% kurczaka, do którego możemy zaliczyć mięso, żołądki, serca oraz wątróbkę. Poza tym receptura została uzupełniona o 20% kaczki, do której zaliczamy mięso oraz serca. Pozostałą część stanowią minerały, które odgrywają bardzo ważną rolę w wielu procesach, które to zachodzą w organizmie kota po zabiegu sterylizacji. Dodajmy, że udział tauryny w składzie karmy Wild Freedom Wild Hills wynosi 1000 mg na 1 kg karmy. Poza tym producent dodał do składu witaminę D3, witaminę E, cynk, jak również jod, który to jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Dodajmy, że karma wyróżnia się obniżoną wartością energetyczną, która wynosi zaledwie 89 kcal na 100 g produktu. Taka ilość jest wystarczająca dla większości osobników, aby zachować prawidłową sylwetkę u kota, a przy tym dostarczyć potrzebną ilość kalorii do prawidłowego funkcjonowania czworonoga.

Mokra karma dla kotów po sterylizacji SANABELLE

Nasz ranking mokrych karm dla kotów po sterylizacji byłby niepełny bez Sanabelle All Meat gęsina z kurczakiem. Jest to karma bez dodatku zbóż, której składniki zostały zatopione w delikatnym, ale niezwykle smacznym sosie. Skład karmy marki Sanabelle złożony został ze świeżego kurczaka w ilości 47%, bulionu z kurczaka 27%, jak również świeżej gęsiny, której udział w tym pokarmie wynosi 5%. Poza tym dodano do receptury 9% świeżych płuc, jak również 3% świeżych serc. Na dodatek skład karmy Sanabelle All Meat gęsina z kurczakiem posiada również świeże wątróbki, które to stanowią doskonałe źródło witaminy A, D, witamin z grupy B, jak również kwasu foliowego. Na dodatek znajdziesz również niedużą ilość marchewki oraz składniki mineralne, takie jak witamina D3, witamina E, cynk, jod oraz tauryna. Udział tej ostatniej wynosi 450 mg/kg. Brak informacji o proporcji Ca do Pa, jak również brak informacji o wartości energetycznej.

Mokra karma dla kotów po sterylizacji GREENWOODS DELIGHT

Następne miejsce w rankingu 2024 zajmuje mokra karma Greenwoods Delight filet z kurczaka i kaczki, która świetnie sprawdzi się dla kotów po sterylizacji. W składzie znajduje się „chude” mięso, które nie powoduje nadmiernego odkładania tkanki tłuszczowej. Dokładne proporcje wyglądają następująco: 70% fileta z kurczaka, 24% wywaru z kurczaka, jak również 5% kaczki. Poza tym producent dodał do receptury niewielką ilość skrobi ziemniaczanej w ilości 1%. To wszystko! Tak prosty, ale treściwy skład to doskonała forma posiłku, która może stanowić formę uzupełniającą, ale nie tylko! Dodajmy, że prezentowana mokra karma dla kotów nie posiada zbóż, tym samym jest to doskonałe pożywienie przystosowane szczególnie dla drapieżników.

Jaką karmę dla kota po sterylizacji w formie mokrej kupić?

Dobra mokra karma dla kota po sterylizacji powinna stanowić pełnowartościowy posiłek, a przy tym nie powodować odkładania się zbędnych kilogramów tłuszczu. Zachodzisz w głowę, jaką karmę mokrą dla kota kupić? Z myślą o Tobie przygotowaliśmy przewodnik zakupowy, w którym krok po kroku wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Naświetlamy jakich składników szukać w mokrej karmie dla kotów po sterylizacji. Podpowiadamy jakich substancji unikać. Wyjaśniamy takie parametry jak: wartość energetyczna czy stosunek wapnia do fosforu. Zobacz poniżej, jak wybrać najlepszą mokrą karmę dla kota po kastracji lub sterylizacji!

Jaki skład karmy mokrej jest najlepszy dla układu pokarmowego kota po sterylizacji?

Najważniejszą czynnością w trakcie zakupu najlepszej karmy mokrej dla kota po sterylizacji jest dopasowanie jej składu. Miej na uwadze, że rodzaj i proporcje poszczególnych składników mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Nie wiesz, jaką wybrać? Zobacz poniżej, jakie składniki powinny znaleźć się w składzie mokrej karmy dla kotów sterylizowanych!

Jakich składników szukać w mokrej karmie dla kotów po sterylizacji?

Każda dobra karma mokra dla mruczków po sterylizacji powinna w swoim składzie posiadać dużą zawartość mięsa danego gatunku. Oprócz tego skład karmy powinien być uzupełniony o takie składniki jak podroby, taurynę, wapń, źródło jodu, źródło witamin z grupy B, niezbędne nienasycone kwasy Omega-3, witaminę C oraz pozostałe witaminy i minerały, które pozytywnie wpływają na organizm kota po zabiegu kastracji. Aby nieco lepiej objaśnić, jakich dokładnie składników szukać w wysokiej jakości mokrej karmie dla kotów po sterylizacji, poniżej prezentujemy tabelę wraz z dokładnym opisem.

Skład karmyPrzykładowy składnikOpis
mięsoindyk, kurczak, królik, gęś, kaczka, jagnięcina, łosośwybierając najlepszą karmę dla kota po sterylizacji; należy zwrócić uwagę na gatunek mięsa, należy wybierać pożywienie, które skomponowane jest z chudego mięsa np. z indyka, kaczki, królika czy gęsi; każda mokra karma dla kotów po sterylizacji i kastracji powinna w składzie zawierać przynajmniej 50% mięsa
podrobyindycze, kacze, królicze, z gęsi, jagnięceudział podrobów w składzie mokrej karmy dla kotów po zabiegu sterylizacji lub kastracji powinien wynosić nie więcej niż od 15 do 20%; podroby są świetnym źródłem takich niezbędnych składników odżywczych jak witamina A, D, B1, B2, B6, B12, jak również kwasu foliowego
warzywa i owocedynia, marchew, pietruszka, maliny, jeżyny, gruszka, jabłkowarzywa i owoce powinny stanowić niewielki dodatek do karmy; ich udział powinien być nie większy niż 5% lub zerowy; w trakcie żywienia kota dostarczają one m.in. witaminy A oraz C, na dodatek są źródłem węglowodanów; jednak układ pokarmowy kota nie jest przystosowany do trawienia tego typu pożywienia
taurynasyntetyczna postać taurynytauryna to konieczny składnik każdej dobrej karmy dla kota po sterylizacji; jej udział w składzie karmy powinien wynosić przynajmniej 1500 mg tauryny na 1 kg karmy; warto wspomnieć, że tauryna bierze udział w procesie trawienia, jest neuroprzekaźnikiem, jak i wpływa na prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego u kotów
źródło wapniawęglan wapnia, mączka kostna, cytrynian wapnia, zmielone skorupki jajprzy wyborze mokrej karmy dla zwierząt po sterylizacji koniecznie zwróć uwagę na zawartość wapnia, który to odpowiada za utrzymanie prawidłowego stosunku Ca do Pa
L-karnitynaacetylo-L-karnitynausprawnia funkcjonowanie serca, na dodatek wspiera spalanie kwasów tłuszczowych w celach energetycznych, tym samym przyczynia się do utrzymania prawidłowej wagi u kotów sterylizowanych
źródło jodualgi morskiewybierając karmę dla kota po sterylizacji czy kastracji, zdecyduj się na taką, która w składzie posiada jod; odpowiada on za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy
NNKT Omega-3olej z dzikiego łososia, olej Omega-3, mięso z łososia, kryl suszony, olej z krylakażda zbilansowana mokra karma dla kotów po sterylizacji powinna w swoim składzie zawierać kwasy tłuszczowe Omega-3; odpowiadają one za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, mózgu, układu sercowo-naczyniowego; poprawiają kondycję skóry i sierści
źródło witamin z grupy Bdrożdże browarniczewitaminy z grupy B odpowiadają za wiele procesów zachodzących w organizmie kotów; źródłem tych witamin są m.in. drożdże browarnicze, które dodatkowo wspierają układ immunologiczny kotów po sterylizacji, jak również poprawiają wygląd sierści u kota, która to staje się błyszcząca
witamina Cdzika różawitamina C nie tylko wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego, bierze ona również udział w transporcie wapnia do struktur kostnych oraz wspiera syntezę kolagenu

W trakcie wyboru karmy mokrej dla kotów sterylizowanych miej na uwadze, aby zakupić tylko taki produkt, który ma jasno określony skład procentowy – zwłaszcza zawartość mięsa i poszczególnych podrobów w recepturze pokarmu. Co więcej, decydując się na zakup najlepszej mokrej karmy dla kotów po sterylizacji, wybieraj tylko taką, która w swoim składzie posiada „chude” mięso, np. indyka, królika czy gęś. Pamiętaj, że karmienie kota sterylizowanego powinno być oparte na pożywieniu o obniżonej zawartości tłuszczów. Dzięki czemu zminimalizujesz pojawienie się otyłości, która to grozi każdemu mruczkowi po tym zabiegu – wszystko przez zwolniony metabolizm.

Jakie składniki szkodzą kotu?

W następnym kroku warto porównać mokrą karmę dla kotów po zabiegu sterylizacji czy kastracji pod względem obecności składników, które nie wspierają kociego organizmu, a mogą co najwyżej wpływać negatywnie. Tym samym zrezygnuj z zakupu takiej karmy, która w swoim składzie zawiera:

 • składniki pochodzenia zwierzęcego, które nie są konkretnie określone;
 • ryż;
 • rośliny strączkowe;
 • sztuczne polepszacze smakowe;
 • barwniki;
 • sztuczne konserwanty;
 • znaczną zawartość warzyw i owoców w składzie karmy.

Zwróć uwagę na stosunek wapnia do fosforu w mokrej karmie sterilised!

Każda dobra, mokra karma przeznaczona dla kotów po sterylizacji powinna mieć prawidłowy stosunek wapnia do fosforu. Dlaczego? Poprawne proporcje wpływają m.in. na prawidłowy rozwój kośćca, jak również funkcjonowanie układu moczowego. Tym samym zdecyduj się na zakup karmy dla swojego kota, u której stosunek wapnia do fosforu wynosi 1,2-1,55:1.

Jaka karma będzie najlepsza – bezzbożowa, odkłaczająca, weterynaryjna?

Kupując mokrą karmę dla Twojego kota, który miał zabieg sterylizacji lub kastracji, spotkasz się z kilkoma rodzajami pożywienia, Do najczęściej spotykanych można zaliczyć karmę dla kotów sterylizowanych:

 • bezzbożową,
 • hipoalergiczną,
 • Indoor,
 • Outdoor,
 • monobiałkową,
 • weterynaryjną.

Bezzbożowa karma dla kotów po sterylizacji nie zawiera w swoim składzie zbóż. W zamian za to, w formie wypełniacza, producenci stosują warzywa i owoce lub większą ilość mięsa i podrobów (przy czym lepiej zdecydować się na karmę z jak największą ilością mięsa). Z kolei mokra karma hipoalergiczna dla kotów po kastracji jest to pożywienie, które w składzie nie ma składników, które mogą być potencjalnymi alergenami, np. mięso z kurczaka, ryż czy rośliny strączkowe.

Następna, czyli karma Indoor to produkt dedykowany szczególnie dla kotów sterylizowanych, które nie wychodzą na zewnątrz. Tymczasem karma dla kotów sterylizowanych Outdoor, to produkt dla osobników aktywnych, które wychodzą poza budynek, w którym mieszkają. Kolejną jest karma monobiałkowa, która to zawiera tylko jeden gatunek mięsa. Jest to świetna propozycja dla osobników z alergią pokarmową, które są np. na diecie eliminacyjnej.

Ostatnia, czyli weterynaryjna karma dla kotów kastrowanych to produkt przystosowany dla osobników, których organizm lub poszczególne narządy niepoprawnie funkcjonują. Jednak jaka jest najlepsza? Wybór konkretnej mokrej karmy zależny jest od Twojego kota, jego zapotrzebowania, jak również od budżetu.

Niska czy wysoka wartość energetyczna – jaka wybrać w mokrej karmie dla kotów sterylizowanych?

Dorosłe koty po zabiegu sterylizacji mają zupełnie inne zapotrzebowania żywieniowe. Mianowicie ze względu na obniżony metabolizm i zwiększony apetyt powinny one spożywać karmę z dopasowaną liczbą kalorii. W związku z tym wybierając najlepszą mokrą karmę dla kotów sterylizowanych, zwróć uwagę na wartość energetyczną. Przy czym jej wartość powinna wynosić od 65 do 100 kcal na 100 g pożywienia. Oczywiście te mniejsze wartości dedykowane są dla kotów, które przebywają w domu, z kolei te większe w zakresie od 80 do 100 kcal/100 g dedykowane są dla kotów wychodzących.

Miej jednak na uwadze, że wartości te są orientacyjne, tym samym najlepszym sposobem na dopasowanie wartości energetycznej jest obserwacja kota. W sytuacji, gdy kot przybiera na wadze, należy zmniejszyć dzienną porcję pożywienia lub zakupić karmę o niższej wartości energetycznej. Z kolei, gdy kot chudnie, wtedy należy zwiększyć dawkę lub zakupić karmę o większej wartości energetycznej. Dobrze dopasowana karma to taka, na której kot ma idealną sylwetkę.

Ile kosztuje dobra karma mokra dla kota po sterylizacji?

Wybierając mokrą karmę dla kota po sterylizacji klasy premium, spotkasz się z produktami w przeróżnej cenie. Kwota, którą należy zainwestować na zakup, zależna jest od składu, udziału procentowego mięsa oraz poszczególnych składników, marki, popularności, jak również od rodzaju karmy. Kwota za mokre karmy dla kotów po sterylizacji waha się od 1,5 do 10 zł za 100 g. Przy czym za dobrej jakości pożywienie z przystępnym składem należy przeznaczyć nie mniej niż 2,5 zł za 100 g karmy mokrej.

Brit, Carnilove czy Wild Freedom – jaką mokrą karmę dla kotów po kastracji wybrać?

Wśród wszystkich mokrych karm dla kotów po zabiegu kastracji spotkasz się z przeróżnymi produktami. Jednak na jaką się zdecydować.? Do jednych z najlepszych można zaliczyć karmę Pokusa, zwłaszcza mokrą karmę dla kotów dorosłych z indykiem. Posiada ona stosunkowo niską wartość energetyczną. Poza tym w składzie produktu znajdziesz aż 55% mięsa mięśniowego, gdzie pozostałą część stanowią podroby i niewielka ilość warzyw. 

Kolejną polecaną karmą mokrą dla kotów po sterylizacji jest ta marki Wild Freedom. Tutaj do wyboru masz kilka wariantów smakowych. Świetną karmą mokrą dla kotów sterylizowanych jest również ta marki Carnilove, np. Carnilove Cat Pouch Quail & Dendelion Sterilized.

Podsumowanie

 • Chcąc kupić najlepszą mokrą karmę dla kotów po sterylizacji, zwróć uwagę na najważniejsze cechy produktu. Do najważniejszych można zaliczyć skład, rodzaj, pojemność, jak również markę.
 • Warto zdecydować się na zakup mokrej karmy dla kotów sterylizowanych, która w swoim składzie nie zawiera zbóż oraz kurczaka.
 • Karma dla kotów po zabiegu kastracji powinna mieć obniżoną wartość energetyczną.
 • Dobrymi mokrymi karmami dla kotów sterylizowanych są te marki Pokusa, Carnilove, Wild Freedom, jak również Brit Care.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup, waha się od 1,5 do 10 zł za 100 g produktu.
 • Karma mokra tego typu powinna mieć wartość energetyczną, która wynosi od 65 do 100 kcal na 100 g.
 • Pamiętaj, że koty wychodzące mają większe zapotrzebowanie na kalorie niż koty przebywające w domu.
 • Bardzo ważny jest stosunek wapnia do fosforu.
 • W sprzedaży spotkasz się z karmami bezzbożowymi, weterynaryjnymi, hipoalergicznymi, Indoor, Outdoor, monobiałkowymi.
 • Nadal zastanawiasz się, jaka jest najlepsza karma dla kotów sterylizowanych? Sprawdź nasz aktualny ranking karm dla kotów po sterylizacji, w którym zestawiamy te najlepsze i polecane produkty na rynku!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym karmić koty po sterylizacji?

Każdy kot po zabiegu sterylizacji ma wzmożony apetyt, a przy tym obniżony metabolizm. Co za tym idzie? Podatność do otyłości. W związku z tym kotu po zabiegu kastracji lub sterylizacji należy podawać pożywienie o obniżonej wartości energetycznej, które skomponowane będzie z „chudego” mięsa, np. tego indyczego, z królika, gęsi czy kaczki.

Ile razy dziennie powinien jeść kot po sterylizacji?

Koty po zabiegu sterylizacji mają wzmożony apetyt, tym samym należy kontrolować ilość zjadanego przez te osobniki pożywienia. Kot z natury powinien jeść od kilku do kilkunastu razy na dobę. Dlatego też podając karmę suchą i mokrą swojemu kotu po sterylizacji, warto dawać mu pożywienie częściej, ale w mniejszych porcjach – przynajmniej 3-4 razy na dobę.

Czy kot po sterylizacji musi jeść specjalną karmę?

Koty po zabiegu sterylizacji nie muszą jeść specjalnej karmy. Dobór pożywienia zależny jest od ich metabolizmu oraz aktywności fizycznej. Duża część kotów spożywa typową karmę, która nie jest dedykowana dla osobników po sterylizacji. Najważniejsze w doborze jest zwrócenie uwagi na wartość energetyczną wybranego produktu i dopasowanie karmy do konkretnego osobnika – jego trybu życia oraz aktywności.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *