Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota – Ranking lipiec 2024

Stoisz przed wyborem najlepszej obroży przeciw kleszczom i pchłom dla swojego kota? Zastanawiasz się, jaką wybrać – tę marki Foresto, Sabunol czy Protecto? Nasączoną syntetycznymi składnikami czy naturalnymi olejkami eterycznymi? Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszą obrożę przeciw pchłom i kleszczom z rankingu na lipiec 2024 roku! Nasz ekspert zestawia 4 polecane obroże, które efektywnie eliminują pasożyty zewnętrzne, jak i je odstraszają na długie tygodnie. Na dodatek w poradniku zakupowym wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Przeczytaj jaką obrożę przeciw kleszczom i pchłom dla Twojego pupila wybrać! Podpowiadamy!

Ranking najlepszych obroży przeciw pchłom i kleszczom dla kotów – lipiec 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceObroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota FORESTO9,9/10
2 miejsceObroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota SABUNOL8,9/10
3 miejsceObroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota HAPPS8,5/10
4 miejsceObroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota BIO PROTECTO7,0/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Polecane obroże na pchły i kleszcze dla kotów przez Kotomania.pl

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota FORESTO

Najlepszą obrożą przeciw pchłom i kleszczom dla kotów jest Foresto firmy Bayer. W składzie preparatu znajdziemy dwa główne składniki – Imidaklopryd oraz Flumetrynę w dawce 1,25 g + 0,56 g. Takie zestawienie efektywnie eliminuje wszelkie ektopasożyty na ciele kota. Produkt skutecznie zwalcza pchły z gatunku Ctenocephalides felis, kleszcze z gatunku Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus. Warto podkreślić, że obroża skutecznie eliminuje larwy, nimfy i dorosłe osobniki kleszczy. Pasożyty zewnętrzne, które żerują na ciele kota, giną już w ciągu 48 godzin od założenia obroży. Warto wspomnieć, że Bayer Foresto to obroża ochronna, która zabezpiecza kota nawet do 8 miesięcy! Tym samym jest to najdłużej działająca obroża na kleszcze i pchły na rynku. Warto wspomnieć, że przystosowana została dla kotów o masie ciała równej lub mniejszej niż 8 kg. Dodajmy, że dodatkowo jest wodoodporna. Przyjmuje postać szarej obroży o długości 38 cm, którą wygodnie zakłada się na szyję kota. Dodatkowo obroża Foresto dla kotów może być stosowana jako element strategii walki z APZS, czyli Alergicznym Pchlim Zapaleniem Skóry. Produkt można stosować dorosłych kotów i kociąt, które ukończyły 10 tygodni. Na zakończenie podkreślmy, że to jedyna obroża na kleszcze i pchły na rynku, która wykazuje skuteczne działanie u kotów.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota SABUNOL

Kolejne miejsce w rankingu najlepszych obroży na ektopasożyty dla kotów zajmuje Sabunol. Jest to obroża na pchły dla kotów o długości 35 cm. Dodajmy, że została nasączona takimi składnikami aktywnymi jak Imidachlopryd (10 g na 1 kg) oraz Geraniol (5 g na 1 kg).  Produkt wskazuje natychmiastowe działanie po założeniu. Najczęściej dorosłe osobniki pcheł giną już w ciągu 6 godzin od założenia. Co więcej, produkt zabezpiecza mruczka na kolejne 4 miesiące przed ponowną inwazją tych pasożytów zewnętrznych. Jego największą zaletą jest niska cena w porównaniu do innych obroży dostępnych na rynku. Obroża Sabunol dla kotów dostępna jest w różnych kolorach do wyboru. Co więcej, produkt można stosować u kociąt, które ukończyły 3 miesiące.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota HAPPS

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów Happs to kolejny produkt, który znalazł się w rankingu na lipiec 2024 roku. W składzie znalazły się takie substancje aktywne jak imidachlopryd 10,6%, ekstrakt z margosy 0,125%, jak również geraniol 0,01%. Takie zestawienie odstrasza pchły nawet do 4 miesięcy od założenia. Warto dodać, że obroża słabo działa na kleszcze. Jej długość wynosi 35 cm. Została wyposażona w wygodne zapięcie z regulacją, dzięki czemu dopasujesz ją do obwodu szyi swojego kota. Według informacji wskazanych przez producenta, pchły giną już w ciągu 48 godzin od założenia.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota BIO PROTECTO

Bio Protecto z marki Over Zoo to kolejna propozycja w naszym zestawieniu na lipiec 2024 roku. Już na wstępie podkreślmy, że jest to obroża nasączona naturalnymi olejkami eterycznymi, dlatego powinna być stosowana jako dodatek do profilaktyki przeciwpasożytniczej. W składzie znajduje się m.in. olejek geraniowy. Naturalne olejki eteryczne wspomagają ochronę przed pchłami i kleszczami. Obroża może być stosowana u kotów i kociaków, które ukończyły 3 miesiące. Na zakończenie podkreślmy jeszcze raz, że obroża Bio Protecto od Over Zoo nie powinna być stosowana jako wyłączne zabezpieczenie przed kleszczami i pchłami. Nie jest to produkt weterynaryjny, który efektywnie zwalczy ektopasożyty, jednak wspomoże ochronę z innym zastosowanym środkiem na pchły i kleszcze.

Jaką obrożę dla kota przeciw kleszczom i pchłom wybrać?

Dumasz nad wyborem tej najlepszej obroży na kleszcze i pchły dla swojego kota, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Przeczytaj poniższy poradnik, w którym wskazujemy jak dopasować idealną obrożę dla kota na pchły i kleszcze. Wyjaśniamy jaki skład powinien mieć tego typu produkt. Podpowiadamy, jaka obroża przeciw pchłom i kleszczom będzie najlepsza – nasączona olejkami zapachowymi czy chemiczną substancją aktywną? Naświetlamy, w jaki sposób dopasować obrożę do konkretnego czworonoga. Zobacz jaką obrożę dla kota na kleszcze i pchły kupić w 2024 roku!

Syntetyczna czy naturalna – jaką obrożę przeciw pchłom i kleszczom dla kota kupić?

Wybierając najlepszą obrożę na kleszcze i pchły dla Twojego kota, masz do wyboru dwa rodzaje produktów:

  • obroże nasączone chemicznymi substancjami aktywnymi,
  • obroże nasączone olejkami eterycznymi.

Te pierwsze to skuteczne produkty, które nie tylko odstraszają pasożyty zewnętrzne, takie jak pchły i kleszcze, ale również efektywnie eliminują ich inwazję z sierści kota. Dodajmy, że w składzie mają substancje aktywne, które wchodzą w reakcję ze skórą zwierzaka. Z kolei obroże nasączone olejkami eterycznymi to produkty, które zapewniają ochronę przed pasożytami zewnętrznymi, jednakże ich działanie jest kilkukrotnie słabsze w porównaniu do obroży z chemicznym składem.

Jaką obrożę przeciw pchłom i kleszczom dla swojego pupila kupić? Oczywiście do najlepszych, a przy tym najbardziej skutecznych zaliczamy obroże nasączone chemicznymi składnikami aktywnymi. Tego typu obroże skutecznie zabezpieczają koci organizm przed różnego rodzaju pasożytami, a przy tym efektywnie zabijają kleszcze i pchły, które żerują na ciele zwierzaka. Tymczasem obroże naturalne mogą być stosowane jako dodatek – nie zapewniają one wysokiej ochrony przed kleszczami, jak  i pchłami. Miej to na uwadze!

Fipronil, imidaklopryd czy geraniol – jaki skład ma dobra obroża?

Jeśli zależy Ci na zakupie najlepszej obroży na kleszcze dla kota, to zdecyduj się na taką, która ma odpowiednio dopasowany skład. Do skutecznych produktów można zaliczyć obroże dla kotów, które w składzie posiadają przynajmniej jeden z poniższych składników:

  •  imidaklopryd,
  • fipronil,
  • geraniol,
  • flumetrynę.

Na rynku dostępne są również obroże przeciw pchłom i kleszczom dla kotów, których skład oparty został na olejkach eterycznych. Są to naturalne produkty, jednakże nie zapewniają one skutecznej ochrony przed pasożytami. Tym samym powinny być stosowane jako dodatek, a nie jako jedyny preparat, który ma za zadanie eliminować i odstraszać pasożyty zewnętrzne.

Jak dobrać obrożę przeciwko kleszczom i pchłom do kota?

Ważną czynnością w trakcie wyboru dobrej obroży na pchły i kleszcze jest dopasowanie jej do wielkości czworonoga. Podczas zakupu tej najlepszej sprawdź długość obroży. Oczywiście parametr ten zależny jest od obwodu szyi Twojego pupila, tak więc powinieneś dopasować go indywidualnie do mruczka. W tym celu zmierz obwód szyi Twojego czworonoga, po czym dodaj około 5-7 cm zapasu. Pamiętaj, że odstającą część, po założeniu obroży, możesz odciąć nożyczkami. Najczęściej obroże dla kotów przeciw pchłom i kleszczom mają długość od 35 do 38cm.

Jaką skuteczność wykazuje najlepsza obroża zwalczająca pasożyty zewnętrzne?

Dobra obroża przeciw pchłom i kleszczom powinna efektywnie eliminować dorosłe oraz rozwijające się pasożyty na ciele kota. Na dodatek najlepsze obroże zapewniają ochronę nawet do 8 miesięcy przed kleszczami, jak i pchłami. Dobrym przykładem jest obroża Foresto dla kotów, która zapewnia długotrwałą ochronę oraz zabija takie pasożyty jak kleszcze, pchły i wszoły już w ciągu 48 godzin od założenia. Znajdziesz ją w naszym rankingu!

Jakie właściwości wykazuje obroża przeciwko pchłom i kleszczom dla kota?

Skuteczna obroża przeciw pchłom i kleszczom wykazuje szerokie działanie dla organizmu mruczka. Najlepsza obroża dla kotów:

  • zapewnia skuteczną ochronę przed kleszczami i pchłami na okres przynajmniej 3 miesięcy,
  • zabezpiecza przed groźnymi chorobami odkleszczowymi,
  • jest elementem wspierającym leczenie Alergicznego Pchlego Zapalenia Skóry (APZS),
  • efektywnie eliminuje inne pasożyty zewnętrzne na ciele kota.

Ile kosztuje dobra obroża na pasożyty zewnętrzne?

Dostępne na rynku obroże przeciwko pchłom i kleszczom mają przeróżne ceny. Kwota za najtańsze produkty z tej kategorii wynosi od 10 zł – są to najczęściej obroże nasączone naturalnymi olejkami zapachowymi. Z kolei te najdroższe i najskuteczniejsze obroże kosztują nawet 150 zł lub więcej. Dodajmy, że kształtowanie się ceny zależne jest od substancji aktywnych, dawki, jak również od producenta.

Foresto, Sabunol czy Protecto – od jakiego producenta kupić obrożę dla kota?

Bez wątpienia najlepszą obrożą na pchły i kleszcze dla kotów jest Bayer Foresto. Jest to najwyższej jakości produkt, który ceniony jest przez szerokie grono właścicieli kotów oraz hodowców. W składzie znajdują się dwa składniki imidaklopryd oraz flumetryna. Okres działania tej obroży wynosi aż 8 miesięcy! Tym samym jest to obroża o najskuteczniejszym i najdłuższym działaniu na rynku. Warto dodać, że jest ona bezwonna i wodoodporna. Innym polecanym produktem jest obroża Sabunol. Jednak nie wykazuje ona aż tak skutecznego działania, jak wcześniej wspomniana obroża Foresto.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym kierować się podczas zakupu najlepszej obroży przeciwko pchłom i kleszczom?

Po pierwsze zobacz na rodzaj produktu – najskuteczniejszymi obrożami na pchły i kleszcze są te nasączone syntetycznymi substancjami aktywnymi. Oprócz tego zobacz na skład obroży. Ważną czynnością jest dopasowanie długości produktu do obwodu kota lub kociaka. Na dodatek zobacz na czas działania obroży. Na samym końcu warto porównać recenzję oraz opinie użytkowników. Z kolei, jeśli masz wątpliwości, to zobacz najlepsze obroże w rankingu na lipiec 2024 roku, który znajdziesz powyżej.

Co zamiast obroży Foresto?

Inną alternatyw,ą zamiast obroży Foresto, jest zastosowanie innego preparatu na pchły i kleszcze. Do wyboru masz krople typu spot on, spraye oraz szampony. Podkreślmy, że obroża Foresto marki Bayer zaliczana jest do jednych z najskuteczniejszych środków na pchły, jak i kleszcze. Obecnie nie ma lepszej obroży na pasożyty zewnętrzne na polskim rynku!

Co jest najskuteczniejsze dla kota na kleszcze?

Najskuteczniejszymi preparatami na kleszcze dla kota są produkty, które w składzie zawierają fipronil,  imidaklopryd lub flumetrynę. Do jednych z najlepszych można zaliczyć obrożę na kleszcze dla kota, np. Foresto. Innymi środkami, które efektywnie eliminują i chronią kota przed kleszczam, są pipety do zakrapiania na skórę, np. Frontline lub Fiprex.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *