Co na kleszcze dla kota? Ranking preparatów na lipiec 2024

Myślisz nad zakupem najlepszego preparatu na kleszcze dla kota, jednak nie wiesz, jaki będzie najlepszy – ten w postaci kropli, obroży czy sprayu? Dumasz, jaki wybrać – maki Frontline Combo, Foresto czy Fiprex? Zobacz nasz najnowszy ranking skutecznych środków na kleszcze dla kotów na lipiec 2024 roku! Porównujemy te najczęściej wybierane i polecane preparaty, które cieszą się uznaniem wśród właścicieli i hodowców. Na dodatek krok po kroku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu, tak aby wybrać najlepszy produkt! Przeczytaj co na kleszcze dla kota kupić, tak aby nie tylko zwalczało te pasożyty, ale zabezpieczało na długie tygodnie przed ponowną inwazją!

Najlepsze preparaty na kleszcze dla kotów – Ranking lipiec 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejsceŚrodek na kleszcze dla kota FORESTO10/10
2 miejsceŚrodek na kleszcze dla kota FRONTLINE9,9/10
3 miejsceŚrodek na kleszcze dla kota FIPREX9,8/10
4 miejsceŚrodek na kleszcze dla kota VIRBAC Effipro9,7/10
5 miejsceŚrodek na kleszcze dla kota FRONTLINE Spray9,7/10
6 miejsceŚrodek na kleszcze dla kota POKUSA Czystek9,0/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Porównanie skutecznych środków na kleszcze dla kotów przez eksperta

Środek na kleszcze dla kota FORESTO

Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych preparatów na kleszcze dla kotów na lipiec 2024 roku zajmuje obroża Foresto od Bayer. Jest to jeden z najskuteczniejszych środków tego typu na rynku. Produkt w składzie posiada imidaklopryd oraz flumetrynę. Są to składniki czynne, które efektywnie zabijają kleszcze, jak również zabezpieczają kota przed ponowną inwazją tych pasożytów z rodziny Ixodes ricinus i Rhipicephalus turanicus na okres do 8 miesięcy! Warto dodać, że preparat ma znacznie szersze zastosowanie – jest to obroża przeciw pchłom i kleszczom. Na zakończenie warto dodać, że Foresto dla kotów to polecany preparat przez hodowców, jak również opiekunów mruczków.

Środek na kleszcze dla kota FRONTLINE

Następne miejsce w porównaniu najlepszych środków na kleszcze dla kota zajmują krople Frontline. Warto dodać, że preparat przyjmuje postać pipet typu spot-on do zakrapiania na kark kota. Co więcej, w składzie tego środka na kleszcze znalazł się fipronil, który efektywnie zwalcza pasożyty, takie jak kleszcze, już w ciągu 48 h po pierwszej aplikacji. Dodajmy, że produkt dodatkowo zabezpiecza ciało kota przed ponowną inwazją na okres do 4 tygodni. Krople na kleszcze Frontline dla kotów przystosowane zostały dla osobników powyżej 8 tygodni życia. W zestawie znajdują się 3 pipety do zakrapiania, tym samym produkt zapewnia ochronę przed kleszczami na 3 miesiące. Poza tym prezentowany środek zapewnia również ochronę przed pchłami.

Środek na kleszcze dla kota FIPREX

Wśród polecanych preparatów na kleszcze dla kota znalazł się ten marki Fiprex. W składzie tego preparatu znajduje się fipronil, który wykazuje szerokie działanie zwalczające pasożyty zewnętrzne. Krople spot-on Fiprex dla kota wystarczy zaaplikować na kark oraz grzbiet zwierzaka. Środek zabija kleszcze już kilka godzin po zastosowaniu. Na dodatek zabezpiecza kota przed ponowną inwazją kleszczy przez 4 tygodnie. Dodajmy, że Fiprex dla kotów zaliczany jest do linii produktów weterynaryjnych, które polecane są przez hodowców, lekarzy weterynarii, jak również przez właścicieli kotów. Po aplikacji na skórę kota środek tworzy specjalną ochronę, która stanowi barierę przed ugryzieniem kleszcza. Tym samym produkt daje ochronę przed niebezpiecznymi chorobami odkleszczowymi.

Środek na kleszcze dla kota VIRBAC Effipro

Ranking preparatów na kleszcze dla kotów na lipiec 2024 roku zawiera również ten marki Virbac Effipro. Jest to środek, w którego składzie znajdziemy fipronil, który wykazuje działanie zwalczające takie pasożyty zewnętrzne jak kleszcze. Dodajmy, że jest to roztwór do nakrapiania na kark. Po aplikacji tworzy barierę ochronną, która zabezpiecza przed ponowną inwazją kleszczy. Warto wspomnieć, że krople dla kota Virbac Effipro to środek, który wykazuje działanie roztoczobójcze na okres 2 tygodni w przypadku kleszczy. Na dodatek zapewnia ochronę przed dorosłymi postaciami tych pasożytów na 4 tygodnie.

Środek na kleszcze dla kota FRONTLINE Spray

Jeśli szukasz środka na kleszcze dla kota, który błyskawicznie wyeliminuje inwazję tych pasożytów na ciele mruczka, to zobacz Frontline Spray, który zajmuje kolejne miejsce w naszym rankingu na lipiec 2024 roku. W składzie produktu znajduje się fipronil, który to jest bezpieczny dla kotów, a przy tym efektywnie zwalcza kleszcze na skórze zwierzaka. Dodajmy, że preparat dostępny jest o dwóch pojemnościach 100 lub 250 ml. Oprócz błyskawicznego eliminowania pasożytów zewnętrznych na ciele kota, dodatkowo preparat zapewnia ochronę do 4 tygodni przed ponowną inwazją. Jego zaletą jest natychmiastowe działanie, jak również bardzo wygodna aplikacja.

Środek na kleszcze dla kota POKUSA Czystek

Pokusa czystek to preparat, który należy dodawać do pożywienia. Stanowi on dodatek do środków przeciwpasożytniczych, które stosuje się w celu eliminowania lub ochrony przed kleszczami u kotów. Czystek wykazuje działanie, które zmienia zapach kota, dzięki czemu staje się on nieatrakcyjny dla kleszczy. Jest to preparat, który dodatkowo wspiera funkcjonowanie całego organizmu oraz zwiększa odporność zwierzaka. Podkreślmy na zakończenie, że należy go stosować jako dodatek do profilaktyki przeciwkleszczowej!

Co na kleszcze dla kota wybrać?

Nie wiesz, co na kleszcze dla kota kupić? Poniżej przygotowaliśmy poradnik, w którym krok po kroku podpowiadamy jak wybrać najskuteczniejszy preparat na kleszcze dla kota! Objaśniamy jaki skład powinien mieć dobry środek. Wyjaśniamy jak dopasować produkt do konkretnego osobnika. Przeczytaj jak wybrać najlepszy preparat na kleszcze dla mruczków! Podpowiadamy!

Jaki rodzaj środka na kleszcze jest najlepszy dla kota – obroża, krople spot-on czy spray?

Wśród wszystkich preparatów chroniących kota przed kleszczami, spotkasz się z różnymi rodzajami produktów. Obecnie do wyboru masz takie środki na kleszcze jak:

 • krople spot-on,
 • obroże,
 • spraye.

Krople spot on na kleszcze dla kota to jedne z najczęściej wybieranych produktów tego typu. Przyjmują postać pipetki, w której znajduje się środek odstraszający pasożyty. Warto wspomnieć, że krople przeciw kleszczom aplikuje się na sierść kota – jak najbliżej skóry w okolicach kłębu i na grzbiecie. Co więcej, większość kropli dla kotów zabezpiecza mruczki do 4 tygodni. Kolejne, czyli obroże przeciw kleszczom dla kota to produkty, które nasączone są substancją. Ich trwałość wynosi od 4 tygodni do nawet 8 miesięcy.

Tymczasem spray na kleszcze dla kota doskonale sprawdzi się do szybkiego unicestwienia pasożytów z ciała pupila.Tego typu preparaty na kleszcze dla kota wyróżniają się szybkością działania. Dodatkowo zabezpieczają mruczki przed pasożytami na okres do 3 miesięcy. Oprócz tego spotkasz się również z tabletkami na kleszcze dla kota. Jest to innowacyjny produkt na rynku, którego działanie nie jest jeszcze w pełni poznane u mruczków. W związku z tym lepiej zdecydować się na inną formę ochrony przed kleszczami. Jednak jaki środek na kleszcze dla kota jest najlepszy? Wybór zależny jest od osobnika, jego trybu życia, jak również od zdrowia.

W sytuacji, gdy szukasz środka na kleszcze, który będzie działał przez kilka miesięcy, wtedy najlepiej zdecydować się na obrożę ochronną dla kota. Dodajmy, że obroże na kleszcze polecane są szczególnie dla kotów niewychodzących. Z kolei dla osobników, które przebywają na zewnątrz najlepiej zdecydować się na ochronę przeciw kleszczom w postaci kropli spot-on do zakrapiania na skórę.

Jaki skład ma dobry preparat przeciw kleszczom dla mruczków?

W trakcie zakupu najlepszego preparatu dla kota przeciwko kleszczom koniecznie zwróć uwagę na skład produktu. Dlaczego? Od substancji aktywnej zależy działanie preparatu. Na dodatek w przypadku kotów należy wybrać taki skład, który nie będzie zagrażać ich życiu. Tym samym wybierając dobry preparat pielęgnacyjno-ochronny dla swojego kota, zdecyduj się na taki, który w swoim składzie ma jeden z poniższych substancji aktywnych:

 • fipronil,
 • metopren,
 • flumetrynę.

Jakich składników unikać?

Pamiętaj, aby sprawdzić skład preparatu na kleszcze dla kota, pod kątem składników, które mogą zagrażać jego życiu. Do jednych z takich zakazanych substancji dla mruczków można zaliczyć permetrynę! Dodajmy, że jest to środek chemiczny, który występuje w wielu preparatach na pchły i kleszcze dla psów. Tym samym, jeśli jesteś opiekunem obu – i kota, i psa – wtedy dla obu zwierzaków wybieraj środek przeciw ektopasożytom, które nie mają w składzie permektyny! Innym sposobem jest odseparowanie na kilka dni obu zwierzaków, aby nie miały kontaktu ze sobą. Pamiętaj o tym!

Naturalny czy chemiczny – jaki preparat odstraszający kleszcze kupić?

W sklepach zoologicznych spotkasz się z dwoma rodzajami produktów do zabezpieczenia kota przed kleszczami:

 • syntetycznymi (chemicznymi),
 • naturalnymi.

Syntetyczne środki na kleszcze dla kota to m.in. krople spot-on, obroże, spraye, tabletki oraz szampony. Produkty te zaliczane są do środków weterynaryjnych, które mają zwalczać lub zabezpieczać kota przed inwazją pasożytów. W swoim składzie mają substancje, które efektywnie zabijają kleszcze, jak również zabezpieczają przed ponowną inwazją.

Z kolei naturalne środki na kleszcze i komary to najczęściej zioła lub spraye spacerowe, w których składzie znajdują się tylko naturalne, bio składniki. Można do tego typu preparatów zaliczyć, m.in. czystek, który zmienia zapach zwierzaka, dzięki czemu kleszcze niechętnie wszczepiają się w skórę. Jednak jaki będzie najlepszy? Jeśli zależy Ci na efektywnym działaniu przeciw pasożytom, to zdecyduj się na preparat w postaci syntetycznej. Produkty naturalne nie dają 100% skuteczności, tym samym mogą być stosowane jako dodatek środka chemicznego do ochrony przed pasożytami.

Jak dopasować środek do Twojego kota?

Podczas zakupu dobrego preparatu przeciwko kleszczom koniecznie dopasuj produkt do wielkości (masy ciała) swojego kota. Obecnie do wyboru masz środki zwalczające insekty, takie jak kleszcze, które przystosowane są dla mruczków o wadze:

 • do 4 kg,
 • od 4 kg.

Oczywiście wybór zależny jest od masy ciała Twojego pupila. W związku z tym przed zakupem upewnij się, ile dokładnie waży Twój kot!

Jaki efekt powinien zapewniać dobry preparat przeciw kleszczom?

Każdy dobry preparat na kleszcze powinien usuwać te pasożyty ze skóry kota do 24 godzin od pierwszej aplikacji. Oprócz tego najlepsze środki na kleszcze dla kotów:

 • zabezpieczają zwierzaka na okres od 4 tygodni do 8 miesięcy,
 • są połączeniem preparatów na kleszcze i na pchły dla kotów,
 • efektywnie odstraszają pasożyty,
 • nie wpływają na apetyt zwierzaka,
 • zabezpieczają przed chorobami odkleszczowymi,
 • nie wywołują uczulenia,
 • są bezpieczne dla innych zwierząt, właścicieli kotów oraz pozostałych domowników.

Ile kosztuje dobry środek na kleszcze dla kotów?

Kwota, którą należy przeznaczyć na zakup najlepszego środka na kleszcze dla kota, który zapewnia skuteczną ochronę na długie tygodnie, wynosi od 8 do 180 zł. Warto dodać, że cena zależna jest od składu produktu, marki, rodzaju, efektywności działania, zestawu. Poza tym cena różni się również od miejsca zakupu. Bez wątpienia nawet do 35% taniej zakupisz preparat na kleszcze dla kota przez internet niż u lekarza weterynarii.

Bayer Foresto, Frontline czy Fiprex – co na kleszcze dla kota kupić?

Wybierając odpowiedni preparat dla kota kota na kleszcze, spotkasz się z przeróżnymi produktami. Do najlepszych środków, które efektywnie zabijają te pasożyty oraz zabezpieczają zwierzaka na długie tygodnie, zaliczamy:

 • Foresto od Bayer,
 • Frontline,
 • Fiprex,
 • Virbac.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy preparaty na pchły dla kota działają również na kleszcze?

Większość preparatów na pasożyty zewnętrzne skutecznie działa na pchły i kleszcze, ale nie wszystkie! Wszystko zależne jest od zastosowanej substancji aktywnej. Do środków, które wykazują działanie na kleszcze i pchły jednocześnie, można zaliczyć produkty, które w składzie mają fipronil, metopren lub flumetrynę.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry środek na kleszcze dla kota?

W trakcie zakupu najlepszego preparatu na kleszcze dla kota koniecznie zwróć uwagę na rodzaj produktu – obecnie do wyboru masz obroże, krople, spraye, tabletki lub szampony. Oprócz tego zobacz na skład preparatu. Warto zdecydować się na taki, który w recepturze ma fipronil, metopren lub flumetrynę. Poza tym dopasuj produkt do wagi zwierzęcia, 

Czy koty chorują na boreliozę wywołaną przez kleszcze?

Ryzyko zachorowania kota na boreliozę jest znikome – wręcz niemożliwe. Większość kotów posiada w surowicy przeciwciała dodatnie, tym samym ich organizm umie się skutecznie bronic przed tą chorobą. Miej jednak na uwadze, że borelioza to nie jedyna choroba przenoszona przez kleszcze! Występują również inne zakaźne choroby wywołane przez kleszcze, m.in. Bartoneloza, Hemobartonella, Babeszjoza czy Anaplazmoza. Pamiętaj, że wybrane choroby stanowią zagrożenie dla mruczków, dlatego tak ważna jest regularna profilaktyka przeciwkleszczowa!

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *