Najskuteczniejszy preparat na pchły dla kota – Ranking lipiec 2024

Chcesz kupić skuteczny preparat na pchły dla kota, który już po 24 godzinach od aplikacji zwalczy inwazję tych pasożytów? Zastanawiasz się, jaki wybrać, aby efektywnie zwalczał pchły, a przy tym był bezpieczny? Zobacz nasz ranking najskuteczniejszych preparatów na pchły dla kotów na lipiec 2024 roku! Porównujemy najlepsze produkty, które polecane są przez zadowolonych właścicieli, jak i hodowców. Na dodatek podpowiadamy jak dopasować środek do konkretnego osobnika. Objaśniamy jaki skład powinien mieć najlepszy produkt. Przeczytaj jak wybrać skuteczny preparat na pchły dla kotów! Podpowiadamy!

Najskuteczniejsze preparaty na pchły dla kotów w rankingu na lipiec 2024

MiejsceProduktNazwaOcena ekspertaLink
1 miejscePreparat na pchły dla kota ADVANTAGE10/10
2 miejscePreparat na pchły dla kota FORESTO9,9/10
3 miejscePreparat na pchły dla kota FRONTLINE9,8/10
4 miejscePreparat na pchły dla kota FIPREX9,7/10
5 miejscePreparat na pchły dla kota FRONTLINE Spray9,7/10
6 miejscePreparat na pchły dla kota VIRBAC Effipro9,5/10
Na stronie znajdują się linki afiliacyjne, dzięki którym serwis może zarabiać. Jaki jest tego efekt? Dzięki temu możemy regularnie publikować nowe poradniki o kotach, prezentować rankingi najlepszych produktów czy wykonywać testy wybranego asortymentu. Wszystko po to, aby dostarczać użytecznej i przydatnej treści dla każdego czytelnika!

Skuteczne środki na pchły dla kota wg eksperta z Kotomania.pl

Preparat na pchły dla kota ADVANTAGE

Pierwsze miejsce w naszym rankingu najskuteczniejszych preparatów na pchły dla kotów zajmuje Advantage od Bayer. Są to krople typu spot-on na pchły, które wygodnie aplikuje się pomiędzy łopatki kota. Warto wspomnieć, że w składzie produktu znajduje się imidaklopryd, który efektywnie zwalcza inwazję pcheł u kotowatych. Na dodatek środek polecany jest jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Poza tym preparat na pchły dla kota Advantage został przystosowany dla osobników, które ukończyły 8 tygodni.

Produkt sprzedawany jest w dwóch formach – dla kotów o masie ciała do 4 kg, jak również dla kotów, których waga wynosi więcej niż 4 kg. Substancja, która znajduje się w pipetce do zakrapiania, rozprzestrzenia się na całą powierzchnię skóry, po czym tworzy warstwę lipidową, która to zabezpiecza kota przed ponowną inwazją przez okres 4 tygodni. Warto wspomnieć, że środek na pchły Advantage jest jednym z najczęściej wybieranym z tego typu preparatów przez hodowców, lekarzy weterynarii oraz opiekunów kotów.

Preparat na pchły dla kota FORESTO

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje obroża na pchły dla kota Foresto marki Bayer. Jest to jeden z najskuteczniejszych preparatów na pchły dla kotów na rynku. W składzie obroży znajdziemy imidaklopryd, jak również flumetrynę, które zabezpieczają kota przed pchłami, skutecznie je eliminują już do 24 godzin od założenia. Warto wspomnieć, że produkt zapobiega przed inwazją pcheł Ctenocephalides felis przez okres aż od 7 do 8 miesięcy! Poza tym jest to również środek na kleszcze dla kota, tym samym wykazuje podwójne działanie. Warto również dodać, że świetnie sprawdza się w trakcie leczenia APZS. Dodajmy, że produkt został przystosowany dla osobników, których wiek wynosi 10 tygodni lub więcej. Na zakończenie dodajmy, że obroża jest wodoodporna.

Preparat na pchły dla kota FRONTLINE

Preparat na pchły Frontline to produkt w formie kropli na pchły dla kota. Sprzedawany jest najczęściej w formie zestawu, który składa się z 3 pipet, które to wystarczą na 15 tygodni zabezpieczenia przed tymi pasożytami (prawie 4 miesiące). Warto wspomnieć, że preparat w swoim składzie zawiera fipronil, który to efektywnie, już po 24 godzinach od zastosowania, zabija dorosłe pchły i nie tylko. Dodatkowo eliminuje inne pasożyty. Poza tym preparat na pchły dla kota Frontline po jednej aplikacji zabezpiecza kota na 5 tygodni. Produkt może być stosowany u kotów, których wiek wynosi więcej niż 2 miesiące. Na dodatek środek na pchły dla kota Frontline Spot-on polecany jest do walki z Alergicznym Pchlim Zapaleniem Skóry.

Preparat na pchły dla kota FIPREX

W naszym porównaniu skutecznych środków na pchły dla kota nie mogło zabraknąć Fiprex, który to przyjmuje formę kropli do zakrapiania na skórę. Już na wstępie warto wspomnieć, że preparat w swoim składzie posiada fipronil, który to efektywnie zwalcza inwazję pcheł u kotów. Produkt przyjmuje formę pipet do zakrapiania na skórę i sierść. Aplikację należy wykonać pomiędzy łopatkami zwierzaka. Na dodatek środek Fiprex dla kotów wykazuje działania na inne pasożyty zewnętrzne. Warto wspomnieć, że ten środek zabezpiecza czworonoga przed ponowną inwazją pcheł na okres 8 tygodni! Krople spot-on dla kotów marki Fiprex można stosować u kotów, których wiek wynosi 8 tygodni lub więcej.

Preparat na pchły dla kota FRONTLINE Spray

Nasz ranking na lipiec 2024 roku byłby niepełny bez niezwykle skutecznego preparatu na pchły dla kotów, czyli Frontline Spray. Środek wykazuje szerokie działanie i sprzedawany jest w dwóch pojemnościach – 100 lub 250 ml. W składzie znajduje się fipronil, który błyskawicznie zwalcza inwazję pcheł na skórze kota. Dodatkowo produkt zabezpiecza czworonoga na okres 6 tygodni przed ponowną inwazją pasożytów. Warto wspomnieć, że działa również przeciw kleszczom i wszołom. Preparat na pchły dla kota Frontline Spray jest bardzo wygodny w aplikacji. Areozol należy nanieść na sierść oraz skórę kota, po czym wetrzeć. Dodatkowo może być stosowany w walce z APZS.

Preparat na pchły dla kota VIRBAC Effipro

Kolejnym polecanym preparatem na pchły dla kota jest Virbac Effipro. W składzie tego środka znajdziesz fipronil, który skutecznie zwalcza inwazję pcheł już po kilku godzinach od zastosowania. Na dodatek produkt zabezpiecza kota przed ponowną inwazją na okres do 8 tygodni! Warto podkreślić, że Virbac Effipro przyjmuje postać kropli typu spot-on do zakrapiania na kark kota. Dodajmy, że ten środek wykazuje szersze działanie na inne pasożyty zewnętrzne m.in. kleszcze. Na zakończenie warto wspomnieć, że jest polecany w trakcie leczenia alergii przy pchlim zapaleniu skóry.

Jaki preparat na pchły dla kota wybrać?

Dobry preparat na pchły dla kotów powinien z jednej strony skutecznie eliminować te pasożyty, a przy tym chronić na długie miesiące przed ponowną inwazją. Nie wiesz, jak wybrać najskuteczniejszy preparat na pchły dla swojego kota? Poniżej w 5 krokach podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru tego najlepszego środka. Objaśniamy, co będzie lepsze – obroża, krople typu spot-on, a może spray? Wskazujemy jakich substancji szukać w składzie, a jakich unikać. Przeczytaj jak wybrać najskuteczniejszy środek na pchły dla kota!

Krople spot-on, spray czy obroża – co na pchły dla kota kupić?

W trakcie zakupu najskuteczniejszego preparatu na pchły dla kota spotkasz się z kilkoma rodzajami produktów. Dostępne w sprzedaży są:

 • krople typu spot on,
 • spraye,
 • obroże,
 • szampony.

Warto dodać, że wszystkie z wymienionych wyżej preparatów do zwalczania pasożytów u kotów, różnią się nie tylko postacią, ale efektywnością, jak i czasem działania. Aby nieco objaśnić różnicę pomiędzy poszczególnymi środkami przeciw pchłom dla kotów, poniżej zestawiamy każdy z nich z opisem. Sprawdź jakie właściwości oraz czas działania wykazują krople, spraye, obroże, a jakie szampony na pchły dla kotów!

Rodzaj preparatu na pchłyCzas działaniaOpis
krople spot-onod 3 do 8 tygodnikrople na pchły dla kota to pipety, które aplikowane są na grzbiet zwierzaka (pomiędzy łopatkami); dedykowane są do stosowania w przypadku inwazji pcheł, do zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS); co więcej preparaty typu spot-on doskonale sprawdzą się jako środek do zabezpieczenia Twojego kota przed inwazją nawet przez 8 tygodni
spraydo 3 miesięcypreparat na pchły dla kota w postaci sprayu stosuje się u osobników, u których występuje silna inwazja pcheł; spraye na pchły dla kota aplikuje się bezpośrednio na skórę i sierść na całej powierzchni; warto podkreślić, że do pełnego zabezpieczenia należy powtórzyć kurację po 2 tygodniach od pierwszej aplikacji
obrożaod 1 do 8 miesięcyobroża przeciw pchłom to jeden z najdłużej działających produktów, które dostępne są na rynku; w zależności od wybranego rodzaju czas działania i zabezpieczenia przed ponowną inwazją wynosi od 1 do 8 miesięcy; obroża przeciwpchelna działa już po kilku godzinach od jej założenia, mimo że jest ona polecana do zwalczania pasożytów, to stanowi zagrożenia dla pupili, które wychodzą na zewnątrz
szampondo 2 tygodniszampony weterynaryjne bardzo dobrze eliminują inwazję pcheł u kota, jednak nie zabezpieczają aż tak skutecznie, jak pozostałe produkty na rynku; są dedykowane szczególnie do błyskawicznego zabicia pcheł i larw; warto podkreślić, że do skutecznego wyeliminowania pasożytów należy powtórzyć kąpiel po dwóch tygodniach; na dodatek należy zastosować przy tym inny środek zabezpieczający przed ponowną inwazją, np. krople dla kota na pchły

Jaki skład ma skuteczny środek na pchły dla kotów?

Wybierając najlepszy preparat przeciw pchłom dla swojego czworonoga, koniecznie zwróć uwagę na substancje czynne, które znajdują się w składzie wybranego środka. Pamiętaj, aby zakupić tylko produkt, który dedykowany jest dla kotów. Co więcej, unikaj środków, które w swoim składzie posiadają permetrynę! Ta substancja często stosowana jest w preparatach dedykowanych dla psów, jednak bardzo negatywnie działa na organizm kotów. 

Dlatego wybierając najskuteczniejszy preparat na pasożyty, w tym pchły, wybieraj tylko taki, który w swoim składzie ma:

 • fipronil,
 • imidaklopryd,
 • flumetrynę,
 • metopren.

Jak prawidłowo dopasować preparat do kota?

Aby preparat skutecznie zabijał dorosłe pchły, te młode, jak i stadia larwalne, musi być dopasowany do wieku i wielkości kota. Zastanawiasz się jak to zrobić? Zobacz poniżej jak dopasować najskuteczniejszy preparat na pchły do konkretnego czworonoga! Podpowiadamy!

Jak dobrać środek do wieku mruczka?

W pierwszym kroku należy dopasować preparat do wieku kota. Większość środków skutecznych w walce z pchłami przystosowanych jest do dorosłych kotów. Dlatego, jeśli chcesz kupić preparat dla małego kocięcia, koniecznie przeczytaj ulotkę produktu leczniczego! Większość preparatów na pchły jest przystosowana dla kociąt, które ukończyły 8 tygodni życia. Pamiętaj, jednak aby nie stosować tego typu produktów u kociąt, które nie ukończyły wskazanego wieku!

Jak dopasować dobry preparat do wagi kota?

Wybierając preparat na pchły najlepszy dla Twojego kota, zwróć uwagę, do jakiej wagi została przystosowana dawka. Obecnie do wyboru masz produkty, które dedykowane są dla kotów o wadze:

 • do 4 kg,
 • powyżej 4 kg.

Jakie działanie wykazuje najskuteczniejszy preparat na pchły dla kota?

Każdy najskuteczniejszy preparat na pchły dla kotów nie tylko efektywnie zabija pchły. Oprócz tego dobry środek powinien:

 • zabezpieczać kota na kilka tygodni przed ponowną inwazją i ukąszeniami pcheł,
 • wykazywać działanie zabezpieczające przeciw kleszczom,
 • zwalczać Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry,
 • nie wywoływać uczulenia po aplikacji na skórę i sierść,
 • eliminować larwy oraz jaja pcheł,
 • być bezpieczny dla innych zwierząt i domowników.

Dobry środek na pchły dla kotów – ile kosztuje?

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup skutecznego środka na pchły dla kota, waha się od 8 do 180 zł. Warto podkreślić, że kwota w dużym stopniu zależna jest od:

 • rodzaju produktu,
 • dawki,
 • wielkości opakowania,
 • substancji czynnej,
 • marki.

Warto zaprezentować różnicę w cenie środka na pchły dla kotów w zależności od typu produktu, co obrazujemy poniżej.

Rodzaj preparatu na pchły dla kotaZakres cenowy
krople spot-onod 8 do 100 zł
obrożeod 14 do 180 zł
sprayeod 10 do 100 zł
szamponyod 7 do 90 zł

Frontline, Foresto czy Advantage – co na pchły dla kota wybrać?

Do najlepszych producentów, którzy oferują skuteczne preparaty na pchły dla kotów, zaliczamy:

 • Advantage od Bayer,
 • Fiprex,
 • Frontline,
 • Virbac,
 • Foresto od Bayer.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym się kierować wybierając skuteczny środek na pchły dla kota?

W trakcie zakupu najlepszego preparatu na pchły dla kota zwróć uwagę na jego formę – do wyboru masz krople, obroże, spraye lub szampony. Na dodatek zobacz na skład produktu. Należy zakupić tylko taki środek na pchły dla mruczków, który w swoim składzie ma fipronil, imidaklopryd, flumetrynę, lub metopren. Pamiętaj, aby unikać preparatów z permetryną! Poza tym warto dopasować produkt do wieku, jak i wagi kota. Na końcu porównaj wybrane produkty, jak również zobacz na opinie od innych właścicieli kotów, ekspertów, jak i lekarzy weterynarii.

Jakiego składu nie powinien mieć preparat na pchły dla kota?

W trakcie wyboru najskuteczniejszego środka na pchły dla kota unikaj tego, który w swoim składzie posiada permetrynę! Jest to substancja, która negatywnie działa na cały organizm kota. Podkreślmy, że jest to środek toksyczny dla kotowatych, który wywiera negatywne działanie na układ nerwowy. Dlatego też, gdy posiadasz w domu kota i psa, należy wybierać dla tego ostatniego taki środek przeciw pchłom i kleszczom, który nie ma w swoim składzie permetryny. Innym sposobem jest odizolowanie zwierzaków od siebie.

Jak szybko pozbyć się pcheł u kota?

Aby szybko pozbyć się pcheł u kotów, należy zastosować preparat, który dedykowany jest do zwalczania pcheł. Skutecznymi środkami na pchły dla kotów są krople, spraye, szampony, jak również obroże. Jednak jeśli chcesz w kilka godzin pozbyć się pcheł, to warto użyć sprayu lub wykąpać kota z użyciem dedykowanego i polecanego szamponu. Po czym zabezpieczyć zwierzaka dodatkowo kroplami lub założyć obrożę.

Od 14 lat związana z tematyką felinologiczną. Pasjonatka i miłośniczka kotów. Na co dzień zajmuje się analizą produktów, m.in. tych skierowanych dla kotów, pod kątem ich użyteczności oraz innowacyjności. Na serwisie Kotomania.pl dostarcza pomocnych treści dla czytelnika, tworzy rankingi produktów, jak również przekazuje swoją wiedzę z zakresu felinologii. Poza tym jest pasjonatką wędrówek górskich, fotografii oraz kynologii. Od 18 roku życia trenuje bieganie długodystansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *